Kandydaci do Podlaskiej Marki

2017pmr

Znamy już wszystkich kandydatów, którzy powalczą o tytuł Podlaskiej Marki. Rywalizacja w tegorocznej odsłonie Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego będzie niezwykle zacięta, o czym świadczy liczba 179 kandydatur stanowiąca jeden z najlepszych wyników w historii przedsięwzięcia.

Największą popularnością cieszy się kategoria Wydarzenie, do której zgłoszono ponad 40 unikalnych inicjatyw. O tym, że w regionie powstają również znakomite produkty spożywcze i użytkowe, nowoczesne obiekty oraz wdrażane są innowacyjne rozwiązania, przekonuje liczebność pozostałych kategorii. Każdy z laureatów Podlaskiej Marki w pokonanym polu będzie musiał pozostawić wielu świetnych konkurentów.

Wszystkie zgłoszone produkty zostaną obecnie poddane ocenie Kapituły Nagrody, która zweryfikuje je pod względem formalnym, oceni merytorycznie oraz wskaże dwudziestu jeden nominowanych, wśród których znajdą się późniejsi zwycięzcy. Wybór jest niezwykle trudny, ponieważ w każdej z kategorii można nominować maksymalnie 3 produkty.

Ostateczną decyzję podejmie 17-osobowe grono jury, które stanowią wybitni specjaliści, reprezentujący różne branże i środowiska. Są wśród nich eksperci ds. gospodarki i nowoczesnych technologii, przedstawiciele świata kultury, mediów, organizacji pozarządowych oraz delegaci Rady Przedsiębiorczości. Obradom Kapituły przewodzić będzie Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

Zanim jednak członkowie Kapituły podejmą rozstrzygające decyzje, zapraszamy do poznania tegorocznych kandydatów!

Kultura Społeczeństwo Odkrycie Wydarzenie Inwestycja Produkt Użytkowy Produkt Spożywczy

 

Kategoria PRODUKT SPOŻYWCZY (26 kandydatur):

  • Pierekaczewnik – Dżenneta Bogdanowicz,
  • Masło z Hajnówki Ekstra – osełka ręczna – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce,
  • Trufle wielosmakowe „Skarby Hrabiego Paca” – „Andar” Dariusz Andruczyk,
  • Maślanka naturalna – Spółdzielnia Mleczarska w Łapach,
  • Śmietana 18% – Spółdzielnia Mleczarska w Łapach,
  • Wyroby mięsne „Sztuka Mięsa Rzeźnik” – Sztuka Mięsa Rzeźnik MAK GASTRO s.c.,
  • Kreplech – danie kuchni żydowskiej – Restauracja Tejsza Marek Świętorzecki,
  • Olej lniany tłoczony na zimno – Olejowe Smaki Artur Pietluszenko,
  • Ser królewski z Kolna – Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie,
  • Sok jabłkowo-aroniowy ekologiczny 3-litrowy – „Martensok” Marta Ramel,
  • Sok jabłkowo-buraczany ekologiczny 3-litrowy – „Martensok” Marta Ramel,
  • Sok jabłkowy 200 ml (saszetka) – „Martensok” Marta Ramel,
  • Olej lniany Olejowy Raj – „Olejowy Raj” Kamila Zubrycka-Sobolewska,
  • Ser nadbużański dojrzewający – „Dażynka – Nadbużańskie Smaki” Grażyna Putkowska,
  • Syrop z rokitnika – „Szarłat” M. i W. Lenkiewicz Spółka Jawna,
  • Krynka lekko gazowana – Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa „Krynka”,
  • Ser twarogowy topiony Deliser klasyczny 136 g – Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita”,
  • Wyroby mleczarskie produkowane pod marką Mlekovita – Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita”,
  • Ryby wędzone – Sławomir Maciejunas,
  • Tort Czas na Sokółkę! – Delta sp.j. M. i A. Dutkowscy,
  • Hajnowski Marcinek – Emma – Borowik sp.j.,
  • Hajnowski Marcinek – Zakład Piekarsko-Ciastkarski PSS „Społem” w Hajnówce,
  • Hajnowski Marcinek – Pracownia Tortów „Cukrowe Fantazje” Joanna Bińczycka,
  • Ekologiczne produkty z żołędzi – „Dary Natury” Mirosław Angielczyk,
  • „U Lodziarzy” Wytwórnia Lodów Prawdziwych – „Multi Ice” Radosław Charubin,
  • Ekologiczne produkty z dzikiej róży – „Dary Natury” Mirosław Angielczyk

 

Kategoria PRODUKT UŻYTKOWY (21 kandydatur):

  • Czasopismo „Podlaskie Agro” – Wydawnictwo Skryba,
  • Wsparcie projektowe Buszrem dla Podlasia – BUSZREM S.A. Paweł Mówiński,
  • Sesja zdjęciowa nowej rodziny (artystyczne zdjęcia z brzuszkiem i z noworodkiem) – Iwona Pajewska „Fotokraina”,
  • Regały Przesuwane Garderoba LOFT – MALOW Sp. z o.o.,
  • INVISALIGN – innowacyjna metoda prostowania zębów – Sanatorium Augustów „Pałac na wodzie”,
  • Olej roślinny jako paliwo samoistne do napędu silników Diesla – Gospodarstwo Ekologiczne „Malinowy Gaj” Krzysztof Zembrowski,
  • Drzwi ocieplone na MAXA – „Nicewicz” Zakład Stolarski,
  • Łódź motorowa ATLANTIC MARINE ADVENTURE 780 – Atlantic Marine Sp. z o.o.,
  • Customowa rama rowerowa „Hunter” – „Kamilos Kreationz” Kamil Stysiak,
  • SPIKE – Spersonalizowany rower robiony na zamówienie – MAD Bicycles,
  • Kurier Suwalski – Agencja Interaktywna „MediaMente” Łukasz Mazalewski,
  • Biżuteria artystyczna – „Bondarowski” Eliza i Krzysztof Bondaruk,
  • Występy artystyczne na instrumentach świetlnych – „Brandiv” Kamil Kiełczewski,
  • Implanty kostne pokryte warstwą węglowo-krzemową – MEDGAL Sp. z o.o.,
  • Mobilny rozdrabniacz wolnoobrotowy MRW 2.1010 – Pronar Sp. z o.o.,
  • Telewizja Narew – Artur Filipkowski,
  • Szlaki Papieskie drogami rozwoju Podlasia – pierwsze w Polsce interaktywne szlaki z aplikacją mobilną i beaconami – Centrum Oświatowo-Dydaktyczne w Ełku,
  • Sea Ray 320 DA – Brunswick Marine in Poland,
  • Odzież robocza – „Grand Service” Magdalena Świerzewska,
  • Nowoczesne łóżka tapicerowane NEW DESIGN – Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Specific” Paweł Ściesiński,
  • Łodzie spacerowe do aktywnej turystyki morskiej – „Balt-Yacht” K.A. i B. Kozłowscy Sp.J.

 

Kategoria INWESTYCJA (19 kandydatur):

  • Rewitalizacja podwórka „Włókiennicza 17” – Wspólnota Mieszkaniowa „Włókiennicza 17” i Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku,
  • Świętojańska Office Building – Świętojańska Office Building, Jarosław Krejza,
  • Ścieżka edukacyjna „Opowieści Turtula” przy siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego – Stowarzyszenie Miłośników Suwalskiego Parku Krajobrazowego „Kraina Hańczy”,
  • Gliniana Wioska – Ośrodek Turystyczny „Kukle” Zygmunt Modzelewski,
  • Sanatorium Augustów „Pałac na wodzie” Falkowski – Sanatorium Augustów „Pałac na wodzie” Falkowski,
  • Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich w Kruszynianach – Muzułmańska Gmina Wyznaniowa w Kruszynianach,
  • Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku – Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne „LECH” Sp. z o.o.,
  • Linia do produkcji serów i ekologiczna kotłownia ze stacją LNG – Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie,
  • Dzienny Dom Opieki Medycznej – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce,
  • Lotnisko Pronar w Narwi – Pronar Sp. z o.o.,
  • Rozbudowa fabryk Pronar w Narewce, fabryki w Siemiatyczach i  ukończenie budowy fabryki w Hajnówce – Pronar Sp. z o.o.,
  • Siedlisko Szeriwan – „Wiśniowy Sad” Andrzej Szeremeta,
  • Molo Radiowej Trójki w Augustowie – Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie,
  • Wyciąg nart wodnych i park linowo-wspinaczkowy w WOSiR Szelment – WOSiR Szelment Sp. z o.o.,
  • Browar Stary Rynek – MEP-POL Sp. z o.o., S.K.A.,
  • Royal Hotel & SPA **** – MEP-POL Sp. z o.o., S.K.A.,
  • Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka – Miasto Grajewo,
  • Regionalne Centrum Leczenia Bólu w Mońkach – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mońkach
  • Rozbudowa i przebudowa Stadionu Lekkoatletycznego przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach – Urząd Miejski w Suwałkach

 

Kategoria ODKRYCIE (13 kandydatur):

  • Przystosowanie maszyny do szycia dla osób z niepełnosprawnością kończyn dolnych – uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. J. Groszkowskiego w Białymstoku, Izabela Kazberuk, Damian Orzechowski, Konrad Andrzejuk,
  • Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy – Uniwersytet w Białymstoku,
  • Białystok subiektywnie – blog regionalno-turystyczny o Podlasiu i Podlaskiem – Anna Kraśnicka,
  • Zdrowe Kieszonkowe – P2V Polska Sp. z o.o.,
  • Mydlarnia 4 szpaki – „M&F” Magdalena Łotowska-Kudaszewicz,
  • Koń zimnokrwisty w typie sokólskim – Wojewódzki Związek Hodowców Koni, Koło Terenowe w Dąbrowie Białostockiej,
  • Mydło masujące SVOJE Rzemieślnicze Kosmetyki Naturalne – „SVOJE” Aleksandra Krasnodębska,
  • Mydło żubrowe SVOJE Rzemieślnicze Kosmetyki Naturalne – „SVOJE” Aleksandra Krasnodębska,
  • Olej z czarnuszki Olejowy Raj – „Olejowy Raj” Kamila Zubrycka-Sobolewska,
  • Pole lawendy Dworzysk – „Dworzysk” Urszula Kopciewska,
  • MATIA – sztuczne oko dla osób niewidomych – Petros Psyllos,
  • Stara Szkoła – Stara Szkoła,
  • Wioski tematyczne w gminie Hajnówka – Fundacja Inicjatyw Rozwojowych i Edukacyjnych

 

Kategoria WYDARZENIE (43 kandydatury):

  • Wystawa fotografii pt. „Złote Jabłko” autorstwa Kamila Olechwirowicza – Kamil Olechwirowicz,
  • Weekendowy pociąg do Puszczy Knyszyńskiej Białystok – Waliły i książka „130 lat Kolei Poleskiej” – Andrzej Kasperowicz,
  • Mistrzostwa Świata w Fitness – Uczniowski Klub Sportowy „Maniac Gym”,
  • Festiwal Rock na Bagnie – Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego,
  • „Inka-Pamięć-Patriotyzm” – Muzeum Wojska w Białymstoku,
  • „Co ma pływać nie utonie”. Mistrzostwa Polskie w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie z Polskim Radiem Białystok – Radio Białystok S.A.,
  • Białystok International Medical Congress for Young Scientists – Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
  • Spływ Kajakowy Bugiem „500 Kajaków” – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie,
  • XXXV Międzynarodowy Memoriał Szachowy imienia Ludwika Zamenhofa – Podlaski Związek Szachowy w Białymstoku,
  • 9. Suwałki Blues Festival 2016 – Suwalski Ośrodek Kultury,
  • Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance – Augustowski Klub Sportowy „Sparta”,
  • Międzynarodowe Rowerowe Maratony Kresowe – Fundacja „Maratony Kresowe”,
  • Podlaskie Śniadanie Mistrzów – Joanna Kozłowska,
  • „Ultra Śledź Puszczy Knyszyńskiej” – Fundacja „Miasto Be”,
  • Dni Sztuki Współczesnej – Białostocki Ośrodek Kultury,
  • Wschodnie Forum e-Biznesu „EastBiz” – Białostocki Park Naukowo-Technologiczny,
  • Łomża Blues Rock Festiwal 2016 – Nieformalne Środowisko Muzyków Łomżyńskich Federacja dla Łomży,
  • 4. Maraton Wigry – Fundacja Ultra,
  • Festiwal Młodzieży „Bez Granic” w Różanymstoku – Salezjański Ośrodek Wychowawczy im. św. Jana Bosko w Różanymstoku,
  • Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich – Łomża, Ja i Ty – „Ja i Ty” – Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych,
  • Bolid CMS-03 – Politechnika Białostocka Wydział Mechaniczny,
  • Wolontariat w Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku – Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku,
  • Czwartkowe Obiady u Diabetyków – Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Wojewódzki w Białymstoku,
  • Seniorada – Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów,
  • XV Międzynarodowe Wiosenne Biegi Uliczne – Pływalnia Powiatowa w Mońkach,
  • PKO Białystok Półmaraton – Fundacja Białystok Biega,
  • Polish Open Kaliber – międzynarodowe zawody strzeleckie – Uczniowski Klub Sportowy „Kaliber”,
  • Konferencja Programistok – Fundacja Instytut Rozwoju Technologii,
  • Festiwal Światła i Sztuki Ulicy „Lumo Bjalistoko” – Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie,
  • EEC – Liderzy Przyszłości, czyli „Jak przekuć Pasję w Biznes” – Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego,
  • Jarmark przed Ratuszem – PPUH „Andrew” Mirosława Siemienowicz,
  • Puchar Polski Nordic Walking w Krainie Puszczy i Żubra – Starostwo Powiatowe w Hajnówce,
  • Halfway Festival Białystok 2016 – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku,
  • Bieg z przeszkodami Bison Run – Fundacja „Aktywne Podlasie”,
  • VIII Ogólnopolskie Dni Akwarystyki w Muzeum Przyrody w Drozdowie – Muzeum Przyrody w Drozdowie,
  • „Festiwal Młodych” w Płonce Kościelnej – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej,
  • Pamięć Września ’39 – Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im. 10. Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie,
  • Rejsy Statkiem Jaćwież – „Mona” Monika Malinowska,
  • Podlaski Piknik Militarny „Misja Wschód” – Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Czemu By Nie”,
  • 70. Mistrzostwa Polski Juniorów U23 w Lekkoatletyce – Miasto Suwałki, reprezentowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach,
  • Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z Wiejskiego Podwórza” – Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej, Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze,
  • Forum Pracodawców – „Młody Inżynier przyszłością Podlasia” – Stowarzyszenie Elektryków Polskich – Studenckie Koło przy Politechnice Białostockiej,
  • Dzień Konia na Podlasiu – Gmina Turośń Kościelna, Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej

 

Kategoria KULTURA (27 kandydatur):

  • Pieśni Wołoczebne „Konopielki” – Kolędowanie Wiosenne – Knyszyński Ośrodek Kultury,
  • Festiwal Rock na Bagnie – Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego,
  • Dzień Konia na Podlasiu – Gmina Turośń Kościelna, Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej,
  • Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica” – Filharmonia Kameralna im. W. Lutosławskiego w Łomży,
  • Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy – Uniwersytet w Białymstoku,
  • Działalność Teatru Papahema – Fundacja „Teatr Papahema”,
  • Książka pt. Historia podlaskich smaków – Andrzej Fiedoruk,
  • Festiwal Kultury Tatarskiej – Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Konkurs Recytatorski im. Adama Mickiewicza „KRESY” – Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Białymstoku,
  • Białostocki Teatr Lalek – Miejska Instytucja Kultury – Białostocki Teatr Lalek,
  • Mural „Dziewczynka z konewką” – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku,
  • Warsztaty z bednarstwa – Antoni Jelski,
  • Festiwal Pieśni Maryjnej ku czci św. Jana Pawła II – Stowarzyszenie Zwykłe Festiwal Pieśni Maryjnej ku czci św. Jana Pawła II, Sanatorium Augustów „Pałac na wodzie” Falkowski,
  • Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Wertep” – Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”,
  • Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka – Teatr Lalki i Aktora w Łomży,
  • Mobilna Wioska Tematyczna „Kurpiowskie rozmaitości” – Grupa nieformalna w składzie: Agnieszka Zielewicz – Galeria 6/9, Dorota Górska – Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego, Izabela Cierpikowska – Stowarzyszenie Pegaz,
  • iSztuka – Edukacja Kulturalna dla Wszystkich – Fundacja „Audiodeskrypcja”,
  • Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół w Suchowoli – Zespół Szkół w Suchowoli / Powiat Sokólski,
  • Festiwal Światła i Sztuki Ulicy „Lumo Bjalistoko” – Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie,
  • Akademia Supraska – Akademia Supraska,
  • Dyskusyjny Klub Filmowy „Kinochłon” – Augustowskie Placówki Kultury,
  • Program Białoruskiego Radia Racja – Białoruskie Centrum Informacyjne Sp. z o.o.,
  • Promocja województwa podlaskiego poprzez działania Stowarzyszenia „Magia Podlasia” w Internecie – Stowarzyszenie „Magia Podlasia”,
  • Galeria Arsenał – Galeria Arsenał,
  • Bojarski Dom Kultury / Bojary Zostają Kulturalne – Bojarski Dom Kultury / Bojary Zostają Kulturalne,
  • Zespół Czeremszyna – Zespół Czeremszyna Barbara Kuzub-Samosiuk i Mirosław Samosiuk,
  • Jarmark Żubra – Hajnowski Dom Kultury

 

Kategoria SPOŁECZEŃSTWO (30 kandydatur):

  • Baśniowy Supraśl – Ewelina Lewkowicz-Żmojda i Marta Żynel,
  • Redakcja Seniora – Stowarzyszenie „Szukamy Polski”,
  • Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy – Uniwersytet w Białymstoku,
  • Fundacja im. Rodziny Czarneckich – Dominika Weronika Czarnecka,
  • Fundacja „Pomóż Im” – Fundacja „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci,
  • Bednarz – zawód ginący – Antoni Jelski,
  • Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej – Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok,
  • Fundacja Audiodeskrypcja – Fundacja Audiodeskrypcja,
  • Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla osób objętych możliwością usług specjalistycznych – IN-PROGRES Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna,
  • Klub Carpe Diem – Katarzyna Kuklińska,
  • Hospicjum Domowe Proroka Eliasza – Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne,
  • Międzynarodowy Turniej Oldbojów – Stowarzyszenie Integracyjno-Sportowe w Stawiskach,
  • Fundacja Oni – To My – Fundacja na rzecz budowy otwartego społeczeństwa Oni – To My,
  • Czwartkowe Obiady u Diabetyków – Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Wojewódzki w Białymstoku,
  • Domek PastoraCentrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej – Urząd Miejski w Łomży,
  • Konferencja Programistok – Fundacja Instytut Rozwoju Technologii,
  • Dzień Dobry Białystok – Grupa Optima Sp. z o.o.,
  • www.FestiwalPuszczyBialowieskiej.pl – Stowarzyszenie Federacja Zielonych w Białymstoku,
  • www.DarmowaKomunikacja.bo.pl – Stowarzyszenie Zielony Białystok,
  • www.BialostockaKolejMiejska.bo.pl – Stowarzyszenie Innowacyjny Białystok,
  • EEC – Liderzy Przyszłości, czyli „Jak przekuć Pasję w Biznes” – Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego,
  • Przedsiębiorcy dzieciom – Konsulat Honorowy Republiki Finlandii w Białymstoku,
  • Program Białoruskiego Radia Racja – Białoruskie Centrum Informacyjne Sp. z o.o.,
  • Młodzieżowe Centrum Rozwoju w Ostrożnem – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej,
  • Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im. 10. Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie – Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im. 10. Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie,
  • Rajd Szlakiem 10. Pułku Ułanów Litewskich z 1939 r. – Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im. 10. Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie,
  • Rejsy Statkiem Jaćwież – „Mona” Monika Malinowska,
  • Dzienny Dom Senior Wigor – Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy,
  • Inny punkt widzenia – Fundacja „MultiOcalenie”
  • Suwalska Rada Seniorów – Urząd Miejski w Suwałkach

 

*Kolejność kandydatur według wpływu zgłoszeń.

*Nazwy kandydatur i ich opisy zostały przekazane przez producentów lub właścicieli produktów zgłoszonych.