Kandydaci do Podlaskiej Marki

mmz

Ponad 200 kandydatur w 7 kategoriach tematycznych to nowy rekord Podlaskiej Marki!

Propozycje do nagrody przyznawanej przez Marszałka Województwa Podlaskiego otrzymywaliśmy od 2 stycznia br. Dzięki zaangażowaniu miłośników regionalnych produktów trzynasta edycja Podlaskiej Marki okazała się bardzo szczęśliwa. Liczba zgłoszeń, które do nas wpłynęły jest najwyższa w historii przedsięwzięcia. Za wszystkie przekazane propozycje serdecznie dziękujemy.

Bieżąca odsłona Podlaskiej Marki przynosi wiele interesujących kandydatur, które będą rywalizowały o tytuł w siedmiu kategoriach tematycznych: Produkt Spożywczy, Produkt Użytkowy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo. Największą popularnością cieszyły się ostatnie trzy, które obejmują łącznie ponad 50% wszystkich propozycji. Podobnie, jak w roku ubiegłym najliczniej reprezentowana jest kategoria Wydarzenie.

Otwarty nabór zgłoszeń to pierwszy krok do zdobycia tytułu najlepszego podlaskiego produktu. Kolejnym jest wyrażenie zgody na udział w Podlaskiej Marce przez właścicieli lub producentów zgłoszonych kandydatur. W tym celu należy wypełnić specjalny formularz autoryzacyjny zamieszczony na naszej stronie internetowej. Wówczas kandydatury będą mogły zostać ocenione przez Kapitułę, która wskaże 21 nominacji. Spośród nich tylko siedem otrzyma nagrodę główną i tytuł Podlaskiej Marki. Poznajmy zatem pretendentów* do nagrody:

 

Kategoria PRODUKT SPOŻYWCZY (27 zgłoszeń):

  1. Dania kuchni żydowskiej – Restauracja Tejsza Marek Świętorzecki,
  2. Olej lniany – Olejowy Raj,
  3. Ser topiony kremowy – MSM Mońki,
  4. Olej Lniany zimnotłoczony nierafinowany – Olejowe Smaki,
  5. Skarby Hrabiego Paca – Andar,
  6. Masło ekstra osełka – OSM Hajnówka,
  7. Hajnowski Marcinek – gospodynie domowe/lokalne cukiernie,
  8. Herbaty i przyprawy „Dary Natury” – Mirosław Angielczyk Dary Natury,
  9. Maślanka naturalna – Spółdzielnia Mleczarska w Łapach, 
  10. Sztuka Mięsa Rzeźnik – Sztuka Mięsa Rzeźnik,
  11. Tradycyjna mąka pszenna tortowa typ 450 – Młyn Ciechanowiec Jachimczuk i Stanisławski,
  12. Syrop z rokitnika – „SZARŁAT” M. i W. Lenkiewicz Spółka Jawna,
  13. Ser nadbużański dojrzewający – Grażyna Putkowska, firma rodzinna „Dażynka – Nadbużańskie Smaki” z Rotek,
  14. Zielona Natura Wódki z Podlasia – Old Polish Vodka Wyroby Manufakturowe,
  15. Ser Królewski z Kolna – Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie,
  16. Ekologiczne soki z Sejneńszczyzny – MartenSok – Marta i Mariusz Ramel ,
  17. Augustowska jagodzianka – Cukiernia Augustyniak,
  18.  Ser twarogowy topiony Deliser klasyczny– SM MLEKOVITA Wysokie Mazowieckie,
  19. Krynka lekko gazowana – SPH Krynka,
  20. Mąka ziemniaczana i inne wyroby produkowane na jej bazie – PEPEES S.A. ŁOMŻA,
  21. Wyroby mięsne tradycyjne produkowane przez firmę Netter – Zakłady Mięsne „Netter,”
  22. Wyroby mleczarskie produkowane pod znakiem „MLEKOVITA” – SM MLEKOVITA,
  23. Ryby wędzone – Wędzarnia i Sklep Rybny Sejny,
  24. Śmietana – Spółdzielnia Mleczarska w Łapach,
  25. Tort – zegar – Łukasz Dutkowski,
  26. Pierekaczewnik – Tatarska Jurta,
  27. Piwo z Browaru Stary Rynek – Browar Stary Rynek; 

 

Kategoria PRODUKT UŻYTKOWY (30 zgłoszeń):

  1. Odzież robocza – Grand Service  Magdalena Świerzewska,
  2. Biżuteria artystyczna – Bondarowski,
  3. Regenerowane rozruszniki i alternatory – SGR Marek Redliński Sp.J.,
  4. Łodzie wędkarskie – Solar-sky,
  5. Usługi fotografii noworodkowej i ciążowej – Fotokraina Iwona Pajewska,
  6. Nowoczesne łóżka tapicerowane – „Specific” PHU Paweł Ściesiński,
  7. Występy artystów na instrumentach świetlnych – Brandiv,
  8. KurierSuwalski.pl – Kurier Suwalski,
  9. Szlaki Papieskie Drogami Rozwoju Podlasia – Pierwsze w Polsce interaktywne szlaki z trójjęzyczną aplikacją i  beaconami – Centrum Oświatowo Dydaktyczne Diecezji Ełckiej,
  10. Regały przesuwne Garderoba LOFT – MALOW Suwałki,
  11. Implanty ortopedyczne –  MEDGAL Sp. z o.o. ,
  12. Wsparcie projektowe BUSZREM dla Podlasia – BUSZREM S.A.,
  13. Niezbędnik Malucha – BABY MIND,
  14. Kołyska Puzzle Cradle – Magdalena Koszczuk,
  15. Dekoracje okien idealnie dopasowane (żaluzje, rolety, parawany) – PHU Prestige – Bożena Ostaszewska,
  16. „Drzwi ocieplone na MAXA” – „Nicewicz – Zakład Stolarski”,
  17. Gospodarstwo agroturystyczne „Majątek Howieny” w Pomigaczach – Anna Mancewicz,
  18. „Podlaskie Agro” – czasopismo – Wydawnictwo Skryba,
  19. Olej roślinny jako paliwo samoistne do napędu silników Diesla – Demonstracyjne Gospodarstwo Ekologiczne Krzysztof Zembrowski,
  20. Laminatowe łodzie i jachty motorowe oraz żaglowe – MPPB J.W. Ślepsk, BALT-YACHT K.A. i B. Kozłowscy, MIRAGE BOATS W. Bychto i Wspólnicy, Sea-Life, Brunswick Marine,
  21. Rama rowerowa „Hunter” – Kamilos Kreationz,
  22. www.przedsiebiorczepodlasie.pl – Stowarzyszenie EuroPartner,
  23. Kolekcja piżamek 2016 – PIGEON BIELIZNA,
  24. Sieć Sushi Barów „KOKU Sushi” – Gastronom s.c.,
  25. WydrukujFotografie.pl – Centrum Druku Futura Artur Radecki,
  26. Spersonalizowany rower wykonywany pod wymiar i na zamówienie – MAD Bicycles,
  27. Customowy rower – Kamilos Kreationz,
  28. Rozrzutnik obornika serii NV – Pronar Sp. z o.o.,
  29. Mobilny Rozdrabniacz Wolnoobrotowy MRW 2.1010 – Pronar Sp. z o.o.,
  30. Telewizja Narew – Artur Filipkowski;

 

Kategoria INWESTYCJA (21 zgłoszeń):

  1. Sanatorium Augustów „Pałac na wodzie” Falkowski – Bogusław Falkowski,
  2. Ścieżka edukacyjna „Opowieści Turtula” przy siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego – Stowarzyszenie Miłośników SPK „Kraina Hańczy”,
  3. Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka – Miasto Grajewo,
  4. Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich – Muzułmańska Gmina Wyznaniowa w Kruszynianach,
  5. Rozbudowa i przebudowa stadionu lekkoatletycznego przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach – Miasto Suwałki,
  6. Dzienny Dom Opieki Medycznej w Hajnówce – SP ZOZ w Hajnówce,
  7. Gliniana Wioska – Zygmunt Modzelewski,
  8. Świętojańska Office Building – Jarosław Krejza,
  9. Linia do produkcji serów i ekologiczna kotłownia ze stacją LNG – Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie,
  10. Regionalne Centrum Leczenia Bólu w Mońkach – SP ZOZ w Mońkach,
  11. Wyciąg nart wodnych i park linowo-wspinaczkowy w WOSiR Szelment – Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego,
  12. Modernizacja molo Radiowej Trójki – Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie,
  13. Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku – P.U.H.P. LECH Spółka z o.o.,
  14. Siedlisko Szeriwan – Andrzej Szeremeta,
  15. Sieć Sushi Barów „KOKU Sushi” – Gastronom S.C.,
  16. Rewitalizacja podwórka „Włókiennicza 17” – Wspólnota Mieszkaniowa „Włókiennicza 17” i Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku,
  17. Centroom – miejski cowork – Miasto Białystok,
  18. Rozbudowa Fabryk Pronar w Narewce, Siemiatyczach i ukończenie budowy Fabryki W Hajnówce – Pronar Sp. z o.o.,
  19. Royal Hotel & SPA **** – Mep – Pol Sp. z o.o., S.K.A,
  20. Lądowisko Pronar w Narwi – Pronar Sp. z o.o.,
  21. Browar Stary Rynek – Mep – Pol Sp. z o.o., S.K.A;

 

Kategoria ODKRYCIE  (17 zgłoszeń):

  1. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – PSZOK – Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mońkach Sp. z o.o. w organizacji,
  2. Olej z czarnuszki – Olejowy Raj,
  3. Invisalign – Innowacyjna metoda prostowania zębów – Mateusz Falkowski,
  4. Zdrowe Kieszonkowe – P2V Polska Sp. z o.o.,
  5. MATIA – sztuczne oko dla osób niewidomych – Petros Psyllos,
  6. Mydlarnia 4 Szpaki – Mydlarnia 4 Szpaki,
  7. Koń sokólski – Powiat Sokólski,
  8. Wioski Tematyczne w gminie Hajnówka – Fundacja Inicjatyw Rozwojowych i Edukacyjnych, Gmina Hajnówka,
  9.  Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy – Uniwersytet w Białymstoku,
  10. Wytwórnia Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy” – Multi – Ice,
  11. Mydło Żubrowe – ręcznie wytwarzane mydło naturalne – Aleksandra Krasnodębska  (svoje.pl),
  12. Serwis WydrukujFotografie.pl – Centrum Druku Futura Artur Radecki,
  13. Mydło Masujące – ręcznie wytwarzane mydło naturalne – Aleksandra Krasnodębska   (svoje.pl),
  14. Pole Lawendy Dworzysk – Dworzysk Urszula Kopciewska,
  15. Stara Szkoła – Łukasz Dutkowski,
  16. Białystok subiektywnie. Blog o Podlasiu – Anna Kraśnicka,
  17. Przystosowanie maszyny do szycia dla osób z niepełnosprawnością kończyn dolnych – Izabela Kazberuk, Damian Orzechowski, Konrad Andrzejuk;

 

Kategoria WYDARZENIE (45 zgłoszeń):

  1. Podlaskie Śniadanie Mistrzów – Joanna Kozłowska,
  2. Wernisaż i wystawa fotografii pt. „Złote Jabłko” autorstwa Kamila Olechwirowicza – Manager artysty Konrad Wielądek / obecnie Fuzja Sztuki,
  3. Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Augustów Necko Endurance – AKS Sparta Augustów,
  4. Międzynarodowe Wiosenne Biegi Uliczne – Pływalnia Powiatowa w Mońkach,
  5. XXXV Międzynarodowy Memoriał im. L. Zamenhofa w szachach – Podlaski Związek Szachowy,
  6. 500 Kajaków – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie,
  7. Suwałki Blues Festival – Suwalski Ośrodek Kultury i Miasto Suwałki,
  8. Jarmark przed Ratuszem – P.P.U.H. „Andrew”,
  9. Mistrzostwa Świata w Fitness – Uczniowski Klub Sportowy Maniac Gym,
  10. 4. PKO Białystok Półmaraton – Fundacja Białystok Biega,
  11. Międzynarodowe Rowerowe Maratony Kresowe MTB – Fundacja Maratony Kresowe,
  12. Podlaska Oktawa Kultur – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury,
  13. Konferencja Programistok – FIRT – Fundacja Instytut Rozwoju Technologii,
  14. Weekendowy pociąg do Puszczy Knyszyńskiej Białystok – Waliły i książka „130 lat Kolei Poleskiej” – Urząd Marszałkowski i pomysłodawca projektu „Pociągiem do Walił” Andrzej Kasperowicz,
  15. EastBiz Wschodnie Forum E-biznesu – EastCamp Białystok, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej,
  16. Pamięć Września ‘39 –  Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im.10 Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie,
  17. Ultra Śledź Puszczy Knyszyńskiej – Fundacja „Miasto Be”,
  18. Dzień Konia na Podlasiu – Gmina Turośń Kościelna, Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej,
  19. Podlaskie Święto Chleba – Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu,
  20. HalfWay Festival – Opera i Filharmonia Podlaska,
  21. Festiwal Młodzieży Bez Granic – Salezjański Ośrodek Wychowawczy im. św. Jana Bosko w Różanymstoku,
  22. 70. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach,
  23. Puchar Polski Nordic Walking – Kraina Puszczy i Żubra – Starostwo Powiatowe w Hajnówce,
  24. SENIORADA – Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów,
  25. „Inka – Pamięć – Patriotyzm” – Muzeum Wojska w Białymstoku,
  26. Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie z Polskim Radiem Białystok „Co ma pływać, nie utonie” – Polskie Radio Białystok, Augustowskie Placówki Kultury,
  27. Czwartkowe Obiady u Diabetyków – Polskie Stowarzyszenie Diabetyków o/w w Białymstoku,
  28. Dni Akwarystyki w Muzeum Przyrody w Drozdowie – Muzeum Przyrody w Drozdowie,
  29. Łomża Blues Rock Festiwal 16-17.09.2016 – Nieformalne Środowisko Muzyków Łomżyńskich, Federacja dla Łomży,
  30. Wyścigowy bolid z Podlasia na torach Formuły Student – Cerber Motorsport – zespół studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej,
  31. Festiwal Rock na Bagnie – Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego,
  32. „Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej” – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej,
  33. Dni Sztuki Współczesnej (DSW) – Białostocki Ośrodek Kultury,
  34. Polish Open Kaliber 2016 – Uczniowski Klub Sportowy „Kaliber”,
  35. Bison Run, pierwszy w Białymstoku bieg z przeszkodami – Fundacja Aktywne Podlasie,
  36. EEC Liderzy Przyszłości – Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego; Resoursa Podlaska,
  37. 4. Maraton Wigry – Fundacja Ultra,
  38. Festiwal Światła i Sztuki Ulicy Lumo Bjalistoko 2016 – Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie,
  39. Rejsy statkiem Jaćwież – Mona Monika Malinowska,
  40. Białystok International Medical Congress for Young Scientists – Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
  41. Petros Psyllos Petros Psyllos, student Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej znalazł się w topowym zestawieniu europejskich innowatorów technologicznych, którzy nie ukończyli 30 roku życia – Amerykański magazyn Forbes,
  42. Piknik Militarny „Misja Wschód” – Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Czemu By Nie”,
  43. Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” – Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej, Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze,
  44. Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich – Łomża JA i TY – JA i TY Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych,
  45. Forum Pracodawców – „Młody inżynier przyszłością Podlasia” – Stowarzyszenie Elektryków Polskich – Studenckie Koło przy Politechnice Białostockiej;

 

Kategoria KULTURA (34 zgłoszenia): 

  1. Festiwal Pieśni Maryjnej ku czci św. Jana Pawła II – Bogusław Falkowski,
  2. Mural „Dziewczynka z konewką” – WOAK w Białymstoku,
  3. Suwałki Blues Festival – Suwalski Ośrodek Kultury i Miasto Suwałki,
  4. Książka pt. „Historia Podlaskich Smaków” – Andrzej Fiedoruk,
  5. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka – Teatr Lalki i Aktora w Łomży,
  6. Festiwal Kultury Tatarskiej – Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej,
  7. „Wielkanocne Pogorzałki” („XIII Podlaski Festiwal Welkanocny” w Pogorzałkach 3.04.2016r.) – Trojanowscy Impresariat Muzyczny PRO –ART.,
  8. Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Sacrum et Musica – Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży,
  9. Warsztaty z bednarstwa – Antoni Jelski,
  10. Książka „Jak pokochać centra handlowe” – autor Natalia Fiedorczuk,
  11. Wianki u Wagów – Gminny Ośrodek Kultury w Grabowie,
  12. Gram Off On – MiM Marcin Matejczuk,
  13. Galeria Arsenał – Galeria Arsenał,
  14. Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Zespole Szkół w Suchowoli – Powiat Sokólski,
  15. Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP – Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka,
  16. Program Białoruskiego Radia Racja – Białoruskie Centrum Informacyjne Sp. z o.o.,
  17. Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy – Uniwersytet w Białymstoku,
  18. Białostocki Teatr Lalek – Miasto Białystok,
  19. Jarmark Żubra – Hajnowski Dom Kultury,
  20. Dyskusyjny Klub Filmowy Kinochłon – Augustowskie Placówki Kultury,
  21. Mobilna Wioska Tematyczna „Kurpiowskie rozmaitości” – Grupa nieformalna w składzie: Agnieszka Zielewicz – Galeria 6na9, Dorota Górska – Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego, Izabela Cierpikowska – Stowarzyszenie „Pegaz”,
  22. Rock na Bagnie – Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego,
  23. Działalność Teatru PAPAHEMA – Teatr PAPAHEMA,
  24. Konkurs Recytatorski im. Adama Mickiewicza „Kresy” – Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”,
  25. Pieśni Wołoczebne „KONOPIELKI” – Kolędowanie Wiosenne – Knyszyński Ośrodek Kultury,
  26. Śledziowo, czyli fenomen podlaskiej egzystencji – Agnieszka Waszczeniuk,
  27. Wystawa fotografii „Złote Jabłko” – Kamil Olechwirowicz i Konrad Wielądek,
  28. Festiwal Światła i Sztuki Ulicy Lumo Bjalistoko 2016 – Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie,
  29. Akademia Supraska – Akademia Supraska,
  30. Promocja Województwa Podlaskiego poprzez działania Stowarzyszenia „Magia Podlasia” w Internecie – Stowarzyszenie „Magia Podlasia”,
  31. Zespół Czeremszyna – Zespół Czeremszyna,
  32. iSztuka – Edukacja Kulturalna dla Wszystkich – Fundacja Audiodeskrypcja,
  33. Dzień Konia na Podlasiu – Gmina Turośń Kościelna, Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej,
  34. Bojarski Dom Kultury – Mateusz Tymura/Bojary Zostają Kulturalne;

 

Kategoria SPOŁECZEŃSTWO (36 zgłoszeń):

  1. Inny Punkt Widzenia – warsztaty z różnic kulturowych i religijnych w Kruszynianach dla służb mundurowych – Fundacja „MultiOcalenie”,
  2. Fundacja im. Rodziny Czarneckich  – Fundacja im. Rodziny Czarneckich
  3. Ogólnopolski Kolarski Wyścig Szosowy z okazji Święta 3-maja – Stowarzyszenie „Orzeł” Przytulanka,
  4. Polska sztuka walki koluchstyl – twórca dyscypliny – Wiesław Koluch,
  5. Redakcja Seniora – Stowarzyszenie Szukamy Polski,
  6. Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjne Zakład Aktywności Zawodowej w Krzyżewie – Fundacja „Praca dla Niewidomych”,
  7. Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej – Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok (FB),
  8. Konferencja Programistok – FIRT – Fundacja Instytut Rozwoju Technologii,
  9. Bednarz – zawód ginący – Antoni Jelski,
  10. Społeczne Hospicjum Domowe – Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne Proroka Eliasza w Nowej Woli,
  11. Fundacja Pomóż Im – Fundacja Pomóż Im,
  12. Portal Dzień Dobry Białystok – Grupa Optima Sp. z o.o.,
  13. Rajd Szlakiem 10. Pułku Ułanów Litewskich z 1939 r. – Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im.10. Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie,
  14. Baśniowy Supraśl – Ewelina Lewkowicz-Żmojda, Marta Żynel,
  15. Grupa Ratowniczo Poszukiwawcza – Jednostka Ratowniczo Poszukiwawcza „Medival”,
  16. Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im.10. Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie – Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im.10. Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie,
  17. Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna IN-PROGRES – In-Progres Sp. z o.o.,
  18. Suwalska Rada Seniorów – Miasto Suwałki,
  19. Dzienny Dom „Senior Wigor” Górki Sypniewo, gm. Piątnica, woj. podlaskie – Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy,
  20. Fundacja ONI TO MY – Fundacja ONI TO MY,
  21. Program Białoruskiego Radia Racja – Białoruskie Centrum Informacyjne Sp. z o.o,
  22. Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy – Uniwersytet w Białymstoku,
  23. Domek Pastora – Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej w Łomży – Urząd Miejski w Łomży,
  24. iSztuka – Edukacja Kulturalna dla Wszystkich – Fundacja Audiodeskrypcja,
  25. EEC Liderzy Przyszłości – Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego,
  26. Czwartkowe Obiady u Diabetyków – Polskie Stowarzyszenie Diabetyków o/w w Białymstoku,
  27. Młodzieżowe Centrum Rozwoju w Ostrożnem k/Zambrowa – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej,
  28. Wolontariat w Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku – Schronisko dla Zwierząt,
  29. www.FestiwalPuszczyBialowieskiej.pl – www.FederacjaZielonych.pl,
  30. Przedsiębiorcy Dzieciom – Konsulat Honorowy Finlandii w Białymstoku przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego,
  31. Rejsy statkiem Jaćwież – Mona Monika Malinowska,
  32. Klub CARPE DIEM – Katarzyna Kuklińska,
  33. www.BialostockaKolejMiejska.bo.pl – www.i.bialystok.pl,
  34. Fundacja Audiodeskrypcja – Fundacja Audiodeskrypcja,
  35. www.DarmowaKomunikacja.bo.pl – www.zieloni.republika.pl;
  36. VI Międzynarodowy Turniej Oldbojów – Stowarzyszenie Integracyjno-Sportowe

 

*Nazwy produktów oraz ich producentów opublikowano w formie oryginalnej zgodnie z treścią zgłoszeń.