Ostatni dzwonek aby potwierdzić swój udział w Podlaskiej Marce

marka

Jeszcze tylko do15 lutego br. można potwierdzać udział w Nagrodzie Podlaska Marka. Producentów i właścicieli wszystkich zgłoszonych produktów prosimy o wypełnienie formularza autoryzacyjnego i przekazanie go do Referatu Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Ankiety należy przesyłać w formie papierowej i elektronicznej na adres pmr@wrotapodlasia.pl (decyduje data nadania). Wersję elektroniczną prosimy przygotować w formacie MS Word, wraz z fotografiami ilustrującymi zgłoszenie. 

Zobacz czy zostałeś zgłoszony- wypełnij ankietę!

W tym roku otrzymaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń ok 220, sprawdź czy znalazłeś się na liście. Jeśli tak – wypełnij ankietę i prześlij ją do nas.
Twoja kandydatura będą mogły zostać ocenione przez Kapitułę, która wskaże 21 nominacji. Spośród nich tylko siedem otrzyma nagrodę główną i tytuł Podlaskiej Marki.

Zostałeś zgłoszony – wypełnij ankietę weryfikacyjną
POBIERZ ANKIETĘ

 

Poznajmy zatem pretendentów* do nagrody:

inweKategoria INWESTYCJA (16 zgłoszeń):

  1. Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków – ZGKiM w Mońkach sp. z.o.o.;
  2. Eko turystyka – Ewa Wilczyńska;
  3. Droga ekspresowa S8 – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad;
  4. Biogazownia i oczyszczalnia ścieków – PK Siemiatycze;
  5. Gliniana Wioska – Zygmunt Modzelewski;
  6. Elektrownia Fotowoltaiczna Jaskra – Coral W. Perkowski, J. Perkowski sp. jawna;
  7. Przebudowa i modernizacja Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku;
  8. Targi MALOW Open Days – MALOW spółka z o.o.;
  9. Dworzec PKS Nova w Białymstoku – PKS Nova S.A.;
  10. Zakład produkcyjny firmy Tanne sp. z o.o. w Suwałkach – Tanne sp. z o.o.;
  11. Fabryka Proszków Mlecznych Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem – SM Mlekovita;
  12. Budowa nowej siedziby Salonu Fryzjerskiego EM Studio – Ewelina Świderska;
  13. Uruchomienie fabryki SaMASZ w Zabłudowie – SaMASZ sp. z o.o.;
  14. Warsztaty treningowe – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce;
  15. Budowa fabryki płyt wiórowych wraz z linią piaskowania i oklejania – Fabryka Mebli Forte;
  16.  Kino Millenium w Łomży – Kino Polska s.c.

kultuKategoria KULTURA (42):

  1. Twórczość Władysława Pietruka;
  2. Krajka – tkane pasy z terenu Podlasia – Podlaskie Stowarzyszenie Agroturystyczne;
  3. Młodzieżowa Orkiestra Dęta – Moniecki Ośrodek Kultury;
  4. Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej –  Stowarzyszenie „Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej”;
  5. „Tacy Sami” – amatorski ruch taneczno–aktorski zrzeszający osoby pełnosprawne z niepełnosprawnymi –  Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży;
  6. Filharmonia Kameralna im. W. Lutosławskiego w Łomży ;
  7. Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania” – Stowarzyszenie Artystyczne Skowronki;
  8. Akademia Supraska – Fundacja OIKONOMOS;
  9. Festiwal Rock na Bagnie – Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego;
  10. Tatarski zespół taneczno-wokalny Buńczuk;
  11. Muzyczne Barwy Podlasia – Centrum Kultury Gminy Kolno;
  12. INFOGRAF Białystok – bezpłatny informator białostocki – Infograf Mateusz Butkiewicz;
  13. Festiwal Światła i Sztuki Ulicy Lumo Bjalistoko – Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie;
  14. DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych – Karolina Maria Garbacik;
  15. Festiwal Kalejdoskop – Podlaskie Stowarzyszenie Tańca;
  16. Tworzenie i upowszechnianie kultury na Podlasiu – Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” im. S. Zagórskiego w Łomży;
  17. Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna – Miasto Suwałki;
  18. Księga pamięci Żydów Bielska Podlaskiego – Stowarzyszenie Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach;
  19. Film „Wnyki” – Stowarzyszenie Edukacji Filmowej z siedzibą w Bielsku Podlaskim
  20. Zespół Czeremszyna – Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Czeremsze;
  21. 97. rocznica bitwy pod Lemanem – Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kolnie;
  22. Obchody 73. rocznicy bitwy pod Piasutnem Żelaznym – Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kolnie;
  23. Chór OiFP – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku,
  24. Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce – Stowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce;
  25. Dni Hiszpańskie Gran Via – Białostocki Ośrodek Kultury;
  26. Biała Czysta Kulturalna – rzeka dla mieszkańców – Fundacja Teatr Latarnia;
  27. Kinogranie – Przegląd filmów o tematyce muzycznej – Dyskusyjny Klub Filmowy Kinochłon;
  28. Repertuar roczny Teatru Dramatycznego w Białymstoku;
  29. Teatr Papahema;
  30. Festiwal Wschód Kultury – Inny Wymiar – Białostocki Ośrodek Kultury;
  31. XIV Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” – Suwalski Ośrodek Kultury;
  32. Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku – Fundacja Sąsiedzi;
  33. Borysówka – drewniana wieś tematyczna – Ewa Maciejuk;
  34. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek dla dorosłych „Metamorfozy Lalek” w Białymstoku – Białostocki Teatr Lalek;
  35. Białostocki Teatr Lalek (BTL);
  36. www.koncerty.bialystok.pl – Stowarzyszenie Innowacyjny Białystok;
  37. Wojewódzkie Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – MELPOMENA – Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym;
  38. Rzeźby przedstawiające figury świętych – Krzysztof Walukiewicz;
  39. MO.YA Fashion – Barbara Piekut;
  40. „Białoruskie Zeszyty Historyczne” – Białoruskie Towarzystwo Historyczne;
  41. Rajd Szlakiem 10. Pułku Ułanów Litewskich z 1939 – Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im. 10 Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie;
  42. Akademicka Rozgłośnia Radiowa „Radio Akadera” – Politechnika Białostocka

odkrycieKategoria ODKRYCIE (18):

  1. Podlaskie.TV – portal regionalno – turystyczny – AAOO.pl – strony internetowe;
  2. Grupa Rekonstrukcji Historycznej – Komputowa Chorągiew Stefana Czarnieckiego;
  3. Night Jump – Elite Jump Tournament – Augustowski Klub Sportowy Sparta;
  4. Pakomatic Concierge – Pakomatic Sp. z o.o.;
  5. Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie – Deko-Bau sp. z o.o.;
  6. Innowacyjne produkty cyfrowe tworzone w metodyce Scrum pośród żeremi bobrów – Code & Pepper;
  7. Anima – inteligentny system powiadomień – Studenci i absolwenci Politechniki Białostockiej Mateusz Bajko, Mateusz Markiewicz, Michał Jaszczuk;
  8. EyeFace Imago – Krzysztof Matuk;
  9. Meterialize – rower elektryczny z karoserią wykonaną w technice druku 3d – MAD Adam Zdanowicz;
  10. Marka MO.YA Fashion – Barbara Piekut;
  11. ASIMS – Infinity Group;
  12. Linia kosmetyków wspierająca Podlasie – SVOJE Aleksandra Krasnodębska;
  13. Potańcówka Sobotniej Nocy – Stowarzyszenie Metamorphosis Dziew/czyny z cool’turą i Hajnowski Dom Kultury;
  14. Zautomatyzowana linia do produkcji kół tarczowych – Pronar sp. z o.o.;
  15. Pierwsza w historii detekcja fal grawitacyjnych przez zespoły LIGO Scientific Collaboration i Virgo Collaboration – prof. dr hab. Piotr Jaranowski – dziekan Wydziału Fizyki UwB;
  16. www.BialostockaKolejMiejska.bo.pl – www.FederacjaZielonych.pl;
  17. Meble h20 – TOBO Batczuk sp. jawna;
  18. Regał InexLed – iMedia Joanna Sawicka

spozKategoria PRODUKT SPOŻYWCZY (38):

  1. Maslove – Maslove Maciej Basiński;
  2. Ser Zamojski Wędzony – Agrohurt Dojrzewalnia Serów;
  3. Masło Ekstra MSM Mońki – Moniecka Spółdzielnia Mleczarska w Mońkach;
  4. Sery topione – Moniecka Spółdzielnia Mleczarska w Mońkach;
  5. Produkty z Podlaskiej Spiżarni – Grupa Chorten;
  6. Ciastka ręcznie dekorowane – Pracownia Tortów Cukrowe Fantazje;
  7. Hajnowski Olej – A & P – Hajnowski Olej;
  8. Naturalny chleb bezglutenowy gryczano-jaglany – Piekarnia bezglutenowa Zdrowa Micha;
  9. Chruposzki EUROMAX – Krzysztof Rokicki;
  10. Pierogi Wigierskie – Teresa Biziewska;
  11. Ser „Oko na żubra” – OSM w Hajnówce;
  12. Miód pitny podlaski – Miodosytnia Podlaska Dawid Olesiuk;
  13. Produkty pszczele: miód, wosk, pyłek, propolis – Katarzyna Citko „Pasiecznik Sokólski”;
  14. Ekologiczne produkty firmy Dary Natury – Mirosław Angielczyk Dary Natury;
  15. Olej z pestek dyni – Olejowe Smaki Artur Pietluszenko;
  16. Olej lniany – Olejowy Raj Kamila Zubrycka-Sobolewska;
  17. Maślanka naturalna – Spółdzielnia Mleczarska w Łapach;
  18. Kiełbasa weselna – Zakład Mięsny „BOST” sp. j. Jakim Bogdan Jakim Stanisław;
  19. Twaróg Wiejski – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy;
  20. Przetwórstwo skrobi ziemniaczanej  – Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A.;
  21. Grzyby suszone „Leśne Skarby”  – P.H.Z Kasol J.A. Kazberuk;
  22. Grzyby marynowane „Leśne Skarby” – P.H.Z Kasol J.A. Kazberuk;
  23. Grzyby mrożone „Leśne Skarby” – P.H.Z Kasol J.A. Kazberuk;
  24. Miód Augustowski – Pasieka u Alfreda;
  25. Sok z buraka – MartenSok;
  26. Produkty pod marką Łakocie Natury – Pasieka Wasilków;
  27. Polędwica suszona – „U Halinki” wyroby tradycyjne z Podlasia J. Falkowski, B. Siemionkowicz s.c.;
  28. Miód gryczany Łakocie Natury – Pasieka Wasilków;
  29. Sernik PaniK – Cukiernia PaniK;
  30. Ser Nadbużański Dażynka – Nadbużańskie Smaki Grażyna Putkowska;
  31. Boczek z czosnkiem Dażynka – Nadbużańskie Smaki Grażyna Putkowska;
  32. Polędwica DROHICKA Dażynka – Nadbużańskie Smaki Grażyna Putkowska;
  33. Szynka ze słoninką Dażynka – Nadbużańskie Smaki Grażyna Putkowska;
  34. Pierniki Mandrivka – Mandrivka Ewa Stepaniuk;
  35. Grupa produktów naturalnych – Spółdzielnia Mleczarska w Łapach;
  36. Ekologiczne pesto z jarmużu – Dary Natury;
  37. Śmietana spożywcza – Spółdzielnia Mleczarska w Łapach;
  38. Mleko wiejskie – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, ul. Forteczna

produktKategoria PRODUKT UŻYTKOWY (45):

  1. Album Cerkwie, kaplice, kapliczki w rysunkach Władysława Pietruka – Wyd. Xoroshe i Wyd. Warszawskiej Metropolii Prawosławnej;
  2. Biżuteria Artystyczna Bondarowski – Eliza i Krzysztof Bondaruk;
  3. Indiański namiot teepee – Cozydots;
  4. Mydło Słona Lawenda – 4 Szpaki;
  5. Budowa turbin wiatrowych – Uczniowie ZSOiZ w Mońkach;
  6. Wał posiewny – Inter-Tech. PPHU. Jankowski P.;
  7. Animacja, organizacja imprez – Agencja Artystyczno – Animacyjna Anna Zatorska;
  8. Wynajem odzieży roboczej (serwis) – Grand Service Magdalena Świerzewska;
  9. Sesja noworodkowa – Fotokraina;
  10. Sklejka Biaform – Biaform;
  11. Ekologiczne Zrębki Wędzarnicze – PUPH MONROL Sp. z o.o.;
  12. KurierSuwalski.pl  – Kurier Suwalski;
  13. Zlewozmywaki podwieszane pod blatem wiórowym – „Sink MF” Manufaktura Łomża;
  14. Fronty Supermat z rdzeniem sklejki  – Manufaktura Łomża;
  15. Tradycyjne wyroby bednarskie – beczki i beczułki – Antoni Jelski;
  16. Bluzka malowana ręcznie – Picasso Ecoclo;
  17. PlusBus – Podlasie Express Sp. z o.o. Sp. k.;
  18. Tkanina dwuosnowowa z Korycina – Bernarda Rość;
  19. Infokiosk Dorado iMedia – Joanna Sawicka;
  20. Potykacz InexLed iMedia – Joanna Sawicka;
  21. Kosmetyki naturalne – Rękociało Paulina Karczewska;
  22. Pad nowej generacji – AimControllers;
  23. Farba Let’s shine Primacol Decorative – Unisell Poland;
  24. Farba  Royal Silk – Primacol Decorative Unicell Poland;
  25. Farba betonowa Primacol – Decorative Unicell Poland;
  26. Farba magnetyczno-tablicowa – Primacol Decoratice Unicell Poland;
  27. Dekoracyjne szkło kolorowe i laminowane  – UNIGLASS POLSKA Sp. z o.o.;
  28. INVISALGIN – innowacyjna metoda prostowania zębów dr n. med. Mateusz Falkowski;
  29. Poduszka korekcyjna „Ort Butterfly” – Janina Niechwiej Butterfly-Biomagnetic-System;
  30. Ubrania męskie – Ombre Clothing;
  31. Budynki wielorodzinne wykonane w technologii modułowej – Unihouse Oddział Unibep S.A.;
  32. Wiadomości Wysokomazowieckie – Stowarzyszenie wspierania demokracji lokalnej – ADSUM;
  33. Glov rękawiczka do demakijażu – Phenicoptere;
  34. EyeFace Imago – Krzysztof Matuk;
  35. SPIKE – Spersonalizowany rower robiony na zamówienie – MAD Adam Zdanowicz;
  36. Poruszająca kolekcja Marko  – Marko;
  37. Usługa najmu szalunków w ramach systemu QLOS – PPU PALISANDER SP. Z O.O.
  38. Implanty – ChM Sp. z o.o.;
  39. Bielizna damska firmy Pigeon – Piegeon Anna Andruszkiewicz, Edyta Kośko;
  40. SVOJE Serum Konopne z trawą żubrową – Aleksandra Krasnodębska;
  41. Fanera Podlaska Pracownia Sklejki – Fanera Podlaska Pracownia Sklejki;
  42. Koperta z nadrukiem – de ART. s.c.;
  43. Samojezdna przerzucarka do kompostu PRONAR MBA 4512g – Pronar sp. z o.o.;
  44. CHARFIX System gwoździ śródszpikowych – ChM Sp. z o.o.;
  45. Meble Gabinetowe SNABB TOBO – Batczuk Spółka Jawna;

spolKategoria SPOŁECZEŃSTWO (22):

  1. Działalność i rozwój sportowy dzieci i młodzieży – LKS Promień Mońki;
  2. Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce;
  3. Czwartkowe Obiady u Diabetyków – Polskie Stowarzyszenie Diabetyków o/w w Białymstoku;
  4. Uniwersytet Zdrowego Seniora i Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej – Stowarzyszenie „Pro Salute” i Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku;
  5. Stowarzyszenie Pomocy Szansa – Magdalena Dworakowska- Łukasiuk;
  6. Białostockie Talenty XXI wieku – Centrum Kształcenia Ustawicznego;
  7. Rewitalizacja podwórka przy Włókienniczej 17 – Wspólnota Mieszkaniowa Włókiennicza 17;
  8. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sejnach z Filią w Puńsku – Stowarzyszenie na Recz Rozwoju Cywilizacyjnego „Ściana Wschodnia” w Sejnach;
  9. Kampania społeczna „Pokaż dziadkom” – Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku;
  10. Całokształt działalności PSWF KKB – 18 lat istnienia – PSWF w Białymstoku;
  11. PSAcery, czyli miejskie spacery ze schroniskowymi psami – Wolontariat Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku;
  12. Działania na rzecz osób niepełnosprawnych – „Asystent osoby niepełnosprawnej”, Świadomy przedszkolak”, „Rozumiem – akceptuję” – Fundacja Inicjatyw Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „IMPULS”;
  13. www.nishka.pl – Blog internetowy „nishka”;
  14. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”;
  15. „Nie jestem byle kim. Nie jem byle czego”.  Kampania kierowana do społeczeństwa – SM Mlekpol;
  16. Lipiny – wioska bulwy – Stowarzyszenie Krynica Lipiny;
  17. Pronar” jako największy pracodawca województwa podlaskiego – Pronar sp. z. o.o.;
  18. www.DarmowaKomunikacja.bo.pl – Stowarzyszenie Zielony Białystok
  19. Hospicjum „Dom Opatrzności Bożej” w Białymstoku – Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne;
  20. Fundacja Rodziny Czarneckich – Dominika Weronika Czarnecka;
  21. Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im. 10 Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie;
  22. Podlaski Uniwersytet Dziecięcy – Politechnika Białostocka

 


wydarzKategoria WYDARZENIE (45):

    1. Memoriał Szachowy Ludwika Zamenhofa – MUKS Stoczek 45 Białystok;
    2. Święto Wsi – Turniej Wsi Gminy Mońki – Urząd Gminy w Mońkach;
    3. teresaozimek.wordpress.com -Teresa Ozimek;
    4. Tatarskie święto Sabantuj – Regionalne Centrum Kultury Tatarów Polskich w Kruszynianach;
    5. Necko Endurance Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych – Augustowski Klub Sportowy Sparta;
    6. Podlaskie Święto Chleba – Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu;
    7. Geek Girls Carrots – Katarzyna Stempniak;
    8. Międzynarodowe Forum Gospodarcze Subregionu Łomżyńskiego – Łomżyńskie Forum Samorządowe oraz Powiat Łomżyński;
    9. Dzień Konia na Podlasiu XIV edycja – Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej;
    10. Festiwal Kultury Tatarskiej – Związek Tatarów Rzeczpospolitej Polskiej;
    11. EEC Liderzy Przyszłości – Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego;
    12. Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Sacrum et Musica – Filharmonia Kameralna im. W. Lutosławskiego w Łomży;
    13. PKO Białystok Półmaraton – Fundacja Białystok Biega;
    14. Międzynarodowy Turniej Oldbojów w Stawiskach – Stowarzyszenie Integracyjno-Sportowe w Stawiskach;
    15. Wystawa Leon Tarasewicz – Galeria Arsenał, Akademia Supraska;
    16. Projekt dydaktyczno-badawczy „Szlak Turystyczny Kanał Augustowski” – Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Integracja” w Augustowie;
    17. Szturm Zamku – Stowarzyszenie Komputowa Chorągiew Stefana Czarnieckiego;
    18. Karnawał Dance Fest – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku;
    19. 500. Kajaków – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie;
    20. Kościół Uliczny Białystok – Kościół Zielonoświątkowców Zbór „Dobra Nowina”;
    21. Street Noise – Stowarzyszenie Freeway, DO IT crew sp. z o.o.;
    22. Festiwal Światła i Sztuki Ulicy Lumo Bjalistoko – Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie;
    23. Białostockie Czwartki Social Media – Czwartkowe Spotkania Social Media;
    24. PROLOG – III Dni Kultury i Piśmiennictwa Słowiańskiego – Stowarzyszenie Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach;
    25. Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw – Kurier Poranny;
    26. Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” – Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Czeremsze, Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze;
    27. Up To Date Festival – Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno Społeczne;
    28. Wizyta Mikołaja w Białymstoku – Konsul Honorowy Republiki Finlandii;
    29. 9. Festiwal ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2017 – Stowarzyszenie Kulturalne TYBET;
    30. 13. Konkurs fotograficzny „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa” – Stowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce;
    31. Modlitwa o pokój i sprawiedliwość na świecie – Najwyższe Kolegium Muzułmańskie MZR w RP, Muzułmańska Gmina Wyznaniowa w Bohonikach;
    32. XXII Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie z Polskim Radiem Białystok „Co ma pływać, nie utonie” – Polskie Radio Białystok, Augustowskie Placówki Kultury;
    33. Podlaskie Śniadanie Mistrzów – Na Cztery Widelce Joanna Kozłowska;
    34. Międzynarodowe „Maratony Kresowe” MTB – Fundacja „Maratony Kresowe”;
    35. Puchar Polski Nordic Walking 2017 – Starostwo Powiatowe w Hajnówce;
    36. XXIV Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej „Bardauskaja Vosień 2017” – Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Polsce;
    37. www.FestiwalPuszczyBialowieskiej.pl – Fundacja Instytut Białowieski;
    38. Podlaski Piknik Militarny – Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Czemu By Nie”;
    39. Festiwal literacki „Na pograniczu kultur” – Fundacja Sąsiedzi;
    40. Polish Open Kaliber 2017 – Uczniowski Klub Sportowy „Kaliber”;
    41. Specjalne pociągi WOŚP – Instytut Kultury;
    42. Pamięć Września ’39 – Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im. 10 Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie;
    43. SumoMasters – Politechnika Białostocka
    44. PZLA Mistrzostwa Polski U23 w Lekkoatletyce
    45.  Gospodarczy Łomżyńskie Anioły Biznesu – Miasto Łomża, Starostwo Powiatowe w Łomży, Powiatowy Urząd Pracy w Łomży,

*Nazwy produktów oraz ich producentów opublikowano w formie oryginalnej zgodnie z treścią zgłoszeń.