Ambasador Podlaskiej Gospodarki

Tytułu Ambasadora Podlaskiej Gospodarki, to nowe wyróżnienie, które Zarząd Województwa Podlaskiego przyznaje branżom o szczególnym znaczeniu dla promocji i rozwoju województwa podlaskiego. Pierwszym laureatem  w 2015 r. została branża mleczarska, która dowodzi, że siłą Podlaskiego są nie tylko pojedyncze produkty, ale całe gałęzie gospodarki.
Ambasadorem Podlaskiej Gospodarki w 2016 roku został sektor metalowy wraz z Klastrem Obróbki Metali. Wyróżnienie jest jak najbardziej zasłużone, ponieważ przemysł metalowy jest jedną z inteligentnych specjalizacji województwa podlaskiego, a regionalne przedsiębiorstwa działające w tej branży charakteryzują się wysoką konkurencyjnością i innowacyjnością. Podlaski Klaster Obróbki Metali zrzeszający 55 firm i 16 partnerów strategicznych jest największym klastrem w regionie pod względem liczby skupionych firm, a jego działalność koncentruje się na wspomaganiu procesu innowacyjności w dziedzinie produkcji i promocji towarów oraz udzielaniu wsparcia w zakresie kształcenia kadr na potrzeby branży obróbki metali.

Laureatem za rok 2017 została podlaska branża szkutnicza / przemysł jachtowy, reprezentowana przez firmy Balt-Yacht, Ślepsk, Kotniz, Mirage Boats. Branża szkutnicza, szerzej znana jako jachtowa, to perła w koronie polskiego przemysłu, Podlaskie jest liderem w Polsce jeśli chodzi o ich produkcję. I jeszcze jedno – nasze jachty, łodzie motorowe do 9 m – są na drugim miejscu na świecie jeśli chodzi o produkcję. Zaraz po USA.

Ambasador Podlaskiej Gospodarki 2017 – Branża Szkutnicza / Przemysł Jachtowy

 

 

Ambasador Podlaskiej Gospodarki 2016 – Sektor metalowy wraz z Klastrem Obróbki Metali

Ambasador Podlaskiej Gospodarki 2015 -Branża Mleczarska

Wyróżnienie otrzymały: OSM Hajnówka, SM Mlekovita, SM Mlekpol, SM Łapy i Piątnica. Spółdzielnia Mleczarska „Sudowia” Spółdzielnia Mleczarska „Rospuda”, Moniecka Spółdzielnia Mleczarska, „Bielmlek” Spółdzielnia Mleczarska.