Budynki wielorodzinne w technologii modułowej Unihouse

Podmiot odpowiedzialny: Unihouse Oddział Unibep SA w Bielsku Podlaskim 

Unihouse Oddział Unibep S.A. w Bielsku Podlaskim jest pionierem na polskim rynku w produkcji nowoczesnych wielorodzinnych budynków modułowych w szkielecie drewnianym. Głównym atutem tej technologii jest krótki czas realizacji inwestycji – od projektu do oddania budynku jest to ok. 6 miesięcy – a także energooszczędność i ekologia.

Produkty Unihouse posiadają niezbędne certyfikaty i atesty dotyczące produktu. Są doceniane przez zagranicznych klientów (100 proc. produkcji trafia na eksport, głownie do Norwegii i Szwecji). Domy modułowe zdobyły wiele nagród i wyróżnień, posiadają m.in. tytuł produktu eksportowego woj. podlaskiego. W ciągu 10 lat działalności Unihouse zbudował za granicą ponad 2000 mieszkań, ok. 300 jest w trakcie realizacji. Budynki modułowe w całości są wytwarzane w fabryce w Bielsku Podlaskim. Innowacyjne technologie, które są wykorzystane przy produkcji, umożliwiają realizację budynków mających nawet do sześciu kondygnacji. Cały proces powstawania budynku odbywa się w hali (to tu montuje się m.in. stolarkę okienną, podłogi, wszelkie instalacje, wyposaża kuchnie i łazienki), skąd na teren budowy wyjeżdżają gotowe moduły. Dzięki temu na miejscu budowy w zaledwie kilkanaście godzin może powstać budynek wielorodzinny, co znacznie ogranicza koszty inwestycji.

Obecnie trwa rozbudowa fabryki w Bielsku Podlaskim. Po jej zakończeniu moce produkcyjne Unihouse wzrosną dwukrotnie, do ok. 2000 modułów rocznie. Ma to związek z rosnącym zapotrzebowaniem na budynki wielorodzinne w technologii modułowej za granicą.