EEC – Liderzy Przyszłości

Podmiot odpowiedzialny: Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego

EEC Liderzy Przyszłości – coroczne spotkania grupy kilkuset uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z ciekawymi ludźmi, mającymi pasje i chcącymi zarazić swoim entuzjazmem młodych. Wydarzenie skierowane jest do uczniów białostockich szkół ponadgimnazjalnych, a głównym celem przedsięwzięcia jest promocja wiedzy o gospodarce oraz przedsiębiorczości wśród młodzieży poprzez możliwość spotkania się i dyskusji z praktykami biznesu. Dlaczego to robimy? Jeżeli wyobrazimy sobie naszą gospodarkę za 10-20 lat to zobaczymy tam obecnych nastolatków. To od nich w dużej mierze będzie zależał gospodarczy los regionu. Uważamy też, że kształtowanie właściwych postaw społecznych jest ważne na każdym etapie rozwoju, zarówno wśród najmłodszych wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, jak i młodzieży. Docieramy do nich z wiedzą poprzez zabawę i konkursy, ale też przez promowanie dobrych wzorców m.in. na takich spotkaniach jak EEC Liderzy Przyszłości. Pierwsza edycja w 2015 roku odbyła się w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB i przyciągnęła niemal 300 uczniów z kilkunastu białostockich szkół ponadgimnazjalnych. Kilkudziesięciu wolontariuszy, cztery wystąpienia (Adam Zdanowicz, Baristacja, White Hill, Plum), cztery zupełnie różne historie i pomysły na biznes i wiele inspirujących rozmów. Zachęceni entuzjastycznym przyjęciem ze strony uczniów, postanowiliśmy kontynuować projekt. W roku 2016 wydarzenie EEC – Liderzy Przyszłości czyli „Jak przekuć Pasję w Biznes”? odbyło się na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Uczestniczyło w nim ponad 500 uczniów, a w naszą akcję zaangażowali się Fair Play Crew, Photon, RiftCat, Drużyna Futbolu Amerykańskiego Primacol Lowlanders Białystok oraz białostocka projektantka mody Elwira Horosz. Ubiegłoroczne spotkanie  EEC– Liderzy Przyszłości nosiło dodatkowy podtytuł „Przekraczaj bariery, pokonuj słabości” i odbyło się 28 września 2017r. ponownie na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku i przyciągnęło już ponad 600 młodych ludzi.

Na scenie zaprezentowaliśmy sylwetki osób , których historie mogą stać się inspiracją dla młodego człowieka. Byli to:

  1. Piłkarze klubu Jagiellonia Białystok oraz trener Ireneusz Mamrot. Jagiellonia to najbardziej utytułowany klub piłkarski w północno-wschodniej Polsce, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu białostoczaninowi. Aktualny Wicemistrz Polski.
  2. Jarosław Kazberuk – kierowca i pilot rajdowy, trener judo. Ośmiokrotny uczestnik Rajdu Dakar. Brał udział w najtrudniejszych rajdach terenowych: Carpat Trophy (1997), Transylwania (1999), Transsyberia (2008). Reprezentant Polski w Camel Trophy 1996 (Borneo-Kalimantan).
  3. Mariusz Kędzierski – 25-letni polski artysta i mówca motywacyjny, który urodził się bez rąk. Rysować zaczął po jednej z operacji pod koniec 2008 r. Zajmuje się hiperrealizmem, a jego prace sprzedawane są na całym świecie. Jako mówca motywacyjny pracuje od ponad 2 lat.
  4. Zespół Cochise.

Skład zespołu: Paweł Małaszyński – wokal, Wojtek Napora – gitara, Radek Jasiński – bas, Adam ARGON Galewski – perkusja.
Grupa grająca muzykę będącą oryginalnym połączeniem rocka i grunge’u. Powstała w 2004 roku i od tego czasu zagrała kilkaset koncertów oraz nagrała cztery studyjne albumy, wydane przez wytwórnie Mystic i Metal Mind.