Spływ Kajakowy Bugiem „500 Kajaków”

Podmiot odpowiedzialny: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie

W tym roku odbyła się już IV edycja Spływu Kajakowego „500 kajaków” (6–7 sierpnia 2016 r.). Był to największy spływ kajakowy na Podlasiu (i w całej Polsce). Wydarzenie ma na celu promowanie wyjątkowych krajobrazów dostępnych na Podlasiu i zachęcanie uczestników do aktywnego wypoczynku. Niezależnie od poziomu umiejętności, czy też ilości lat uczestnika, każdy może wziąć w nim aktywny udział i świetnie się z nami bawić. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się aż 470 osób, z różnych zakątków Polski. Podzieleni zostali na 252 załogi kajakowe, w kajakach jedno i dwuosobowych oraz canoe. W IV edycji imprezy przedział wiekowy uczestników był bardzo szeroki, najmłodszy uczestnik miał 3 lata, najstarszy 77.
„500 kajaków” to wydarzenie, które rok rocznie spotyka się z rosnącym zainteresowaniem ze strony uczestników oraz mediów. Jest on stałym elementem  kalendarza corocznych imprez rekreacyjnych, promujących rzekę Bug, kajakarstwo, aktywny wypoczynek i piękno podlaskiej przyrody.
Spływ wpisywany jest co roku w Informator Kajakarza, Polskiego Związku Kajakowego, dzięki czemu rozpoznawalny jest nie tylko w województwie Podlaskim, ale także w całym kraju.