Laureaci Podlaskiej Marki Roku

LAUREACI NAGRODY GŁÓWNEJ

Ser swojski koryciński – Państwo Krystyna i Andrzej Łukaszuk
V Podlaska Biesiada Miodowa – Kurowo 2004
Biebrzański Park Narodowy

Kołduny Tatarskie – Dżenneta Bogdanowicz
Seria ciągników rolniczych – PRONAR Sp. z o. o.
Muzeum Rolnictwa im. Ks. K.Kluka w Ciechanowcu

Kindziuk – PMB S.A
Podlaska Biblioteka Cyfrowa
Muzeum Ikon w Supraślu – Muzeum Podlaskie w Białymstoku

Karp pieczony z borowikami – Dom Pracy Twórczej w Wigrach
Inicjatywa klastrowa „Naturalnie z Podlasia” – Stowarzyszenie Klaster spożywczy „Naturalnie z Podlasia”
Agroarena w Szepietowie – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Kumpiak Podlaski – Pan Jan Ancypo
Masło Polskie – SM Mlekovita
Muzeum „Fort” w Piątnicy – Strzelnica Forty
Podlaska Oktawa Kultur – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Zestaw kosiarek dyskowych GigaCut – Firma SaMASZ

„Komin” („Kaminas”) – Pani Biruta Zimnicka
Kiełbasa biebrzańska – Zakład Mięsny KABO sp. j.
Obiekty narciarskie – Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment
Wydanie książki „Dlaczego w trawie piszczy? Gawędy Simony Kossak” – Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku
Przyczepa Pronar T900 – Pronar Sp. z o. o.

Szynka barania (kumpiak) – Pan Władysław Gryka
Ser narwiański wędzony – Państwo Janusz i Teresa Sakowicz
Ser twarogowy hajnowski tłusty klinek – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce
Scena Teatru Wierszalin w Supraślu – Teatr Wierszalin
Spektakl taneczny „Metropolish” – Urząd Miejski w Białymstoku
Implant – System płytek blokowanych – ChM Sp. z o.o.

Łazik marsjański Magma 2 – Politechnika Białostocka Wydział Mechaniczny
Ogród Branickich w Białymstoku – Urząd Miejski w Białymstoku
Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej – Stowarzyszenie „Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej”
Przewodniki: Białowieski Park Narodowy,
Biebrzański Park Narodowy, Narwiański Park Narodowy, Wigierski Park Narodowy – Fundacja Sąsiedzi Agroturystyka
Tatarska Jurta – Pani Dżenneta Bogdanowicz

Centrum Badań Innowacyjnych – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki
Centrum Nowoczesnego Kształcenia – Politechnika Białostocka
Ogród Botaniczny „Podlaski ogród ziołowy” – Ziołowy Zakątek, Angielczyk Spółka Jawna
Ser Carski z Hajnówki – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce

Białowieski Park Narodowy Konkurs literacko-plastyczny pamięci Simony Kossak – Radio Białystok S.A.
Hyperion – łazik marsjański – Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej
Monaster na Świętej Górze Grabarce – Klasztor Prawosławny Świętych Marty i Marii
Serek Wiejski naturalny – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy
Białostockie rowery miejskie BiKeR, – Urząd Miejski w Białymstoku

Łazik marsjański Hyperion 2 – Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej
Wynalazek naukowy pochodne diizochinoliny i ich zastosowanie w walce z nowotworami – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Kampus Uniwersytetu w Białymstoku – Uniwersytet w Białymstoku
Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie
LAUREAT PLEBISCYTU O NAGRODĘ PODLASKICH KONSUMENTÓW Monastyr w Supraślu

Mleka UHT Łaciate – Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie
Instalacja gazowa – STAG Diesel – firmy AC S.A.
CERTYD – lekkie kruszywo spiekane – LSA Sp. z o.o.
 XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym Szepietowo  – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie
Stowarzyszenie Pomocy „Rubież”
Malow 4 – innowacyjna fabryka mebli metalowych – Malow Sp. z o.o.
Podlaska Marka Konsumentów Robot Photon – Photon Entertainment Sp. z o.o.

Laureaci Podlaskiej Marki Roku 2004

SMAK
SMAK ROKU 2004 – Ser swojski koryciński zgłoszony przez Krystynę i Andrzeja Łukaszuk I WYRÓŻNIENIE – Pierekaczewnik zgłoszony przez Dżennetę Bogdanowicz II WYRÓŻNIENIE – Marka piwa „Żubr” zgłoszona przez Kampanię Piwowarską S.A. Browar Dojlidy Zwycięzca plebiscytu internetowego – Sękacz suwalski zgłoszony przez Firmę Piekarniczo-Cukierniczą „Janza”

POMYSŁ
POMYSŁ ROKU 2004 – V Podlaska Biesiada Miodowa – Kurowo 2004 I WYRÓŻNIENIE – Mamucia Dolina zgłoszony przez K. Ramotowską i M. Dąbrowskiego II WYRÓŻNIENIE – Młodzieżowe Centrum „Skatepark” zgłoszony przez Fundację B.I.E.D.A. – o / Białystok Zwycięzca plebiscytu internetowego – Prawosławny Serwis Fotograficzny „OrthPhoto.net” zgłoszony przez Mariusza Nikiciuka

MIEJSCE
MIEJSCE ROKU 2004 – Biebrzański Park Narodowy I WYRÓŻNIENIE – Europejska Wieś Bociania w Pentowie zgłoszona przez B. Toczyłowskiego II WYRÓŻNIENIE – Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej Zwycięzca plebiscytu internetowego – Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych Dni Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Laureaci Podlaskiej Marki Roku 2005

SMAK

SMAK ROKU 2005 – Kołduny Tatarskie zgłoszone przez Dżennetę Bogdanowicz I WYRÓŻNIENIE – Chleb żarnowy zgłoszony przez Gospodarstwo Agroturystyczne „Młynareczka” w Malewiczach Górnych II WYRÓŻNIENIE – Nalewka „Biebrznięta” zgłoszona przez Halinę

POMYSŁ

POMYSŁ ROKU 2005 – Seria ciągników rolniczych zgłoszonych przez PRONAR Sp. z o. o. I WYRÓŻNIENIE – SILVARIU ogród leśny Puszczy Knyszyńskiej zgłoszony przez Nadleśnictwo Krynki II WYRÓŻNIENIE – „Na Podlasie po zdrowie” zgłoszony przez Ośrodek wczasowo-rehabilitacyjny SOSENKA Zwycięzca plebiscytu internetowego – portal internetowy BialystokOnline zgłoszony przez CMG – Creative Marketing Group

MIEJSCE

MIEJSCE ROKU 2005 – Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu I WYRÓŻNIENIE – Klasztor nad Wigrami II WYRÓŻNIENIE – Twierdza Osowiec Zwycięzca plebiscytu internetowego – Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu

Laureaci Podlaskiej Marki Roku 2006

SMAK

SMAK ROKU 2006 – Kindziuk zgłoszony przez PMB S.A I WYRÓŻNIENIE – Kwas Chlebowy zgłoszony przez Spółdzielnię Produkcyjno-Handlowa „KRYNKA” oraz ex quo Wędzonka chłopska zgłoszona przez Kompleks Turystyczny „U Jawora” s.c. II WYRÓŻNIENIE – Twaróg hajnowski półtłusty „Klinek” zgłoszony przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Hajnówce Zwycięzca plebiscytu internetowego – Piwo Łomża Export

POMYSŁ

POMYSŁ ROKU 2006 – Podlaska Biblioteka Cyfrowa zgłoszona przez: Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku, Biblioteka Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, Biblioteka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku, Biblioteka Politechniki Białostockiej, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego, Biblioteka Główna Akademii Medycznej w Białymstoku, Archiwum Państwowe w Białymstoku I WYRÓŻNIENIE – Szlak Ekumeniczny zgłoszony przez Nadleśnictwo Krynki II WYRÓŻNIENIE – Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego im. Prof. Jana Miklaszewskiego zgłoszone przez Białowieski Park Narodowy Zwycięzca plebiscytu internetowego – Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki zgłoszony przez Politechnikę Białostocką

MIEJSCE

MIEJSCE ROKU 2006 – Muzeum Ikon w Supraślu zgłoszone przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku I WYRÓŻNIENIE – Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie zgłoszony przez Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie II WYRÓŻNIENIE – Kruszyniany zgłoszone przez Dżennetę Bogdanowicz Zwycięzca plebiscytu internetowego – Drohiczyn – historyczna stolica Podlasia

Laureaci Podlaskiej Marki Roku 2007

SMAK

SMAK ROKU 2007 – Karp pieczony z borowikami zgłoszony przez Dom Pracy Twórczej w Wigrach I WYRÓŻNIENIE – Szynka Puńska zgłoszona przez Przedsiębiorstwo „Lech” Garmażeria Staropolska Lech Zwolan II WYRÓŻNIENIE – Deser tatarski „ Listkowiec” z herbatą „Kruszynianką” – zgłoszony przez Dżennetę Bogdanowicz Agroturystyka „ Tatarska Jurta” Zwycięzca plebiscytu internetowego – Pieczone pierogi zgłoszone przez Panią Annę Okulczyk

POMYSŁ

POMYSŁ ROKU 2007 – Inicjatywa klastrowa „Naturalnie z Podlasia” zgłoszona przez Stowarzyszenie Klaster spożywczy „Naturalnie z Podlasia” I WYRÓŻNIENIE – Dni Sztuki Współczesnej zgłoszone przez Białostocki Ośrodek Kultury II WYRÓŻNIENIE – „Zorganizowanie w Białymstoku 94 Światowego Kongresu Esperanto” zgłoszenie Urzędu Miejskiego w Białymstoku Zwycięzca plebiscytu internetowego – Galeria im. Tamary Sołoniewicz w Narewce zgłoszona przez Urząd Gminy w Narewce

MIEJSCE

MIEJSCE ROKU 2007 – Agroarena w Szepietowie zgłoszona przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie I WYRÓŻNIENIE – Bulwary spacerowe nad rzeką Nettą i jeziorem Necko w Augustowie zgłoszone przez Urząd Miejski w Augustowie II WYRÓŻNIENIE – Odnowiony Rynek Miejski zgłoszony przez Urząd Miejski w Białymstoku Zwycięzca plebiscytu internetowego – Agroarena w Szepietowie zgłoszona przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Laureaci Podlaskiej Marki Roku 2008

PODLASKI SMAK ROKU 2008:

Zwycięzca podkategorii Mały Producent – Jan Ancypo za Kumpiak Podlaski Wyróżniony – Stowarzyszenie Pszczelarzy Rejonu Puszcza Białowieska za Miód Lipiec Białowieski Zwycięzca podkategorii Duży Producent – SM Mlekovita za Masło Polskie Wyróżniony – Polmos Białystok za Wódkę Żubrówkę

PODLASKIE MIEJSCE ROKU 2008:

Zwycięzca – Strzelnica Forty za Muzeum „Fort” w Piątnicy Wyróżniony – Muzeum Okręgowe w Suwałkach za Centrum Sztuki Współczesnej – Galerię Andrzeja Strumiłły

PODLASKIE PRZEDSIĘWZIĘCIE ROKU 2008:

Zwycięzca – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury za Podlaską Oktawę Kultur Wyróżniony – Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach za Suwałki Blues Festival

PODLASKI PRODUKT ROKU 2008:

Zwycięzca – Firma SaMASZ za Zestaw kosiarek dyskowych GigaCut Wyróżniony – Monika Ostaszewska za Smaki Podlasia – system opakowań na podlaskie produkty kulinarne

 Laureaci Podlaskiej Marki Roku 2009

PODLASKI SMAK ROKU 2009:

Zwycięzca podkategorii Mały Producent – „Komin” („Kaminas”) – Biruta Zimnicka Wyróżniony – Ser suszony podlaski – Jan Ancypo Zwycięzca podkategorii Duży Producent – Kiełbasa biebrzańska – Zakład Mięsny KABO sp. j. Wyróżniony – Pieczeń z prosięcia Dworu Dobarz – Z.G.U. Renata i Dariusz Dworakowscy

PODLASKIE MIEJSCE ROKU 2009:

Zwycięzca – Obiekty narciarskie – Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment Wyróżniony – SILVARIUM – leśny ogród – Nadleśnictwo Krynki z/s w Poczopku

PODLASKIE PRZEDSIĘWZIĘCIE ROKU 2009:

Zwycięzca – Wydanie książki „Dlaczego w trawie piszczy? Gawędy Simony Kossak” – Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku Wyróżniony – Szlak Esperanto i Wielu Kultur – Urząd Miejski w Białymstoku

PODLASKI PRODUKT ROKU 2009:

Zwycięzca – Przyczepa Pronar T900 – Pronar sp. z o. o. Wyróżniony – Sterownik do Instalacji Autogaz STAG-300 Premium – AC Spółka Akcyjna

Laureaci Plebiscytu na Nagrodę Podlaskich Konsumentów:

NAGRODA PODLASKICH KONSUMENTÓW W KATEGORII SMAK:

Podkategoria Mały Producent: „Wiejskie pętko” – Anna Okulczyk Podkategoria Duży Producent: Pieczeń z prosięcia Dworu Dobarz – Z.G.U. Renata i Dariusz Dworakowscy

NAGRODA PODLASKICH KONSUMENTÓW W KATEGORII MIEJSCE:

Park Wodny w Hajnówce – Park Wodny w Hajnówce

NAGRODA PODLASKICH KONSUMENTÓW W KATEGORII PRZEDSIĘWZIĘCIE:

Dni Kultury Studenckiej – Juwenalia 2009 Białystok – Porozumienie Uczelni Białostockich

NAGRODA PODLASKICH KONSUMENTÓW W KATEGORII PRODUKT:

Pustaki ceramiczne LPW-25 – Ceramika Budowlana Lewkowo Sp. z o.o. Przystanek Biebrza – „Dolina Biebrzy” Gospodarstwo Agroturystyczne

Laureaci Podlaskiej Marki Roku 2010

PODLASKI SMAK ROKU 2010

Zwycięzca Podkategorii Mały Producent: Pan Władysław Gryka – Szynka barania (kumpiak) Zwycięzca Podkategorii Mały Producent: Państwo Janusz i Teresa Sakowicz – Ser narwiański wędzony Wyróżniony: Pan Adam Szczęsnowicz – Udziec Wrzosowy Zwycięzca Podkategorii Duży Producent: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce – Ser twarogowy hajnowski tłusty klinek Wyróżniony: Spółdzielnia Mleczarska „Rospuda” w Filipowie – Masło tradycyjne z Filipowa

PODLASKIE MIEJSCE ROKU 2010

Zwycięzca: Teatr Wierszalin – Scena Teatru Wierszalin w Supraślu Wyróżniony: Golf Park Lipowy Most Piotr Zdrojkowski – Lipowy Most Golf Park & SPA

PODLASKIE PRZEDSIĘWZIĘCIE ROKU 2010

Zwycięzca: Urząd Miejski w Białymstoku – Spektakl taneczny „Metropolish” Wyróżniony: Lokalna Grupa Działania – Puszcza Knyszyńska – Wielka Księga Tradycji Kulinarnych Puszczy Knyszyńskiej

PODLASKI PRODUKT ROKU 2010

Zwycięzca: ChM Sp. z o.o. – Implant – System płytek blokowanych Wyróżniony: Moderator Sp. z o.o. – Automatyczny zestaw spalania biomasy AZSB

Laureaci Plebiscytu na Nagrodę Podlaskich Konsumentów

NAGRODA PODLASKICH KONSUMENTÓW W KATEGORII SMAK:

Zwycięzca Podkategorii Duży Producent: Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Jarosław Kalinowski – Sękacz – wypiek wg staropolskiej receptury Zwycięzca Podkategorii Duży Producent: „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Siemiatyczach – Chleb bez drożdży

NAGRODA PODLASKICH KONSUMENTÓW W KATEGORII MIEJSCE:

Park Wodny w Hajnówce

NAGRODA PODLASKICH KONSUMENTÓW W KATEGORII PRZEDSIĘWZIĘCIE:

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki – Projekt „Odrodzenie”

NAGRODA PODLASKICH KONSUMENTÓW W KATEGORII PRODUKT:

Biebrza Adventure – „Tratwą przez biebrzańskie ostępy”

Laureaci Podlaskiej Marki Roku 2011

LAUREACI KONKURSU PODLASKA MARKA ROKU 2011

Łazik marsjański Magma 2 – Politechnika Białostocka Wydział Mechaniczny Ogród Branickich w Białymstoku – Urząd Miejski w Białymstoku Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej – Stowarzyszenie „Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej” Przewodniki: Białowieski Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy, Narwiański Park Narodowy, Wigierski Park Narodowy – Fundacja Sąsiedzi Agroturystyka Tatarska Jurta – Dżenneta Bogdanowicz

LAUREAT PLEBISCYTU O NAGRODĘ PODLASKICH KONSUMENTÓW

Łazik marsjański Magma 2 – Politechnika Białostocka Wydział Mechaniczny

Laureaci Podlaskiej Marki Roku 2012

LAUREACI KONKURSU PODLASKA MARKA ROKU 2012:

Centrum Badań Innowacyjnych – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki Centrum Nowoczesnego Kształcenia – Politechnika Białostocka Ogród Botaniczny „Podlaski ogród ziołowy” – Ziołowy Zakątek, Angielczyk Spółka Jawna Ser Carski z Hajnówki – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce

LAUREAT PLEBISCYTU O NAGRODĘ PODLASKICH KONSUMENTÓW

Original Source Up To Date Festival – Pogotowie Kulturalno-Społeczne

LAUREACI PODLASKIEJ MARKI ROKU 2013

Białowieski Park Narodowy Hyperion – łazik marsjański – Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej Konkurs literacko-plastyczny pamięci Simony Kossak Monaster na Świętej Górze Grabarce – Klasztor Prawosławny Świętych Marty i Marii Serek Wiejski naturalny – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy

LAUREAT PLEBISCYTU O NAGRODĘ PODLASKICH KONSUMENTÓW

Monaster na Świętej Górze Grabarce – Klasztor Prawosławny Świętych Marty i Marii

LAUREACI PODLASKIEJ MARKI ROKU 2014

Białostockie rowery miejskie BiKeR, – Urząd Miejski w Białymstoku Łazik marsjański Hyperion 2 – Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej Wynalazek naukowy pochodne diizochinoliny i ich zastosowanie w walce z nowotworami – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Kampus Uniwersytetu w Białymstoku – Uniwersytet w Białymstoku Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie LAUREAT PLEBISCYTU O NAGRODĘ PODLASKICH KONSUMENTÓW Monastyr w Supraślu

Laureaci Nagrody Podlaska Marka za rok 2015

PRODUKT SPOŻYWCZY: Mleka UHT Łaciate – Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie
PRODUKT UŻYTKOWY:  Instalacja gazowa – STAG Diesel – firmy AC S.A.
ODKRYCIE: CERTYD – lekkie kruszywo spiekane – LSA Sp. z o.o.
WYDARZENIE: XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym Szepietowo  – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie
KULTURA I SPOŁECZEŃSTWO  – Stowarzyszenie Pomocy „Rubież”
INWESTYCJA: Malow 4 – innowacyjna fabryka mebli metalowych – Malow Sp. z o.o.
Podlaska Marka Konsumentów Robot Photon – Photon Entertainment Sp. z o.o.

Laureaci Nagrody Podlaska Marka za rok 2016

PRODUKT SPOŻYWCZY:  Wyroby mleczarskie produkowane pod marką MLEKOVITA – Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita
PRODUKT UŻYTKOWY:  Implanty kostne pokryte warstwą węglowo-krzemową –  Medgal sp. z o.o. 
ODKRYCIE:  MATIA – sztuczne oko dla osób niewidomych – Petros Psyllos
WYDARZENIE: Suwałki Blues Festival – Suwalski Ośrodek Kultury
KULTURA : Galeria Arsenał w Białymstoku
SPOŁECZEŃSTWO:  „Akcja Przedsiębiorcy dzieciom” – Konsulat Honorowy Republiki Finlandii w Białymstoku
INWESTYCJA: Rozbudowa fabryk w Narewce i w Siemiatyczach oraz ukończenie budowy fabryki w Hajnówce – Pronar sp. z o.o. 

Podlaska Marka Konsumentów – Hospicjum Domowe pod wezwaniem Proroka Eliasza.