Produkt użytkowy 2017 r.

Mydło słona lawenda Indiański namiot TEEPEE Program animacyjny Infokiosk Dorado Tradycyjne wyroby bednarskie - beczki i beczułki Budynki wielorodzinne w technologii modułowej Unihouse Bluzka MalowanaFronty Supermat z rdzeniem sklejkiZlewozmywak  Wynajem Odzieży Roboczej Meble Gabinetowe SNABB Potykacz InexLed GLOV On-The Go Biżuteria artystyczna Usługa najmu szalunków w ramach systemu QLOS Sesja Brzuszek+MaluszekSamojezdna przerzucarka do kompostu PRONAR MBA Piżama Kakaowy balsam do ust Satelity Poruszająca KolekcjaKoperty z nadrukiem personalizowanymSklejka Ozdoby piernikowe MandrivkaDekoracyjne szkło kolorowe i laminowaneINVISALGIN - innowacyjna metoda prostowania zębówFarba betonowa Primacol DecorativeFarba magnetyczno-tablicowa PrimacolFarba Let's shine PrimacolTkanina dwuosnowowa Bernardy RośćWielofunkcyjna poduszka korekcyjna Ekologiczne Zrębki WędzarniczeSPIKE - Spersonalizowany rower  Modyfikowany kontroler PS4


 Mydło słona lawenda
Podmiot odpowiedzialny: Mydlarnia 4 Szpaki

Słona lawenda to wypadkowa naszego podejścia do sztuki mydlarskiej – naszym celem jest nie tylko stworzenie doskonałego, funkcjonalnego kosmetyku, ale produktu który również cieszy oko. Mydło słona lawenda jest niezwykle delikatne i pielęgnujące, ale również dzięki zawartości olejku eterycznego z lawendy działa odprężająco, oczyszczająco i łagodząco.


 Indiański namiot TEEPEE
Podmiot odpowiedzialny: COZYDOTS Spółka Cywilna Karolina Poyan-Pogorzelska, Katarzyna Wojtczak

Indiański namiot tipi to idealne miejsce do zabawy dla dzieci. Namiot i dodatki wykonane są metodą hand made w naszej pracowni w Horodnianach. Każdy egzemplarz uszyty jest z  najwyższą dbałością, dzięki czemu z dużym sukcesem sprzedajemy nasze artykuły na rynkach zagranicznych i zaufało nam już kilka tysięcy klientów. Namioty szyjemy z bezpiecznych, certyfikowanych, europejskich tkanin. W skład zestawu tipi wchodzi namiot, 4 składane kije, worek do przechowywania, pikowana mata, dwie poduszeczki dekoracyjne i girlanda. Każdy egzemplarz jest unikatowy, zgodny z najnowszymi trendami. Namioty inspirowane są stylem skandynawskim, a niektóre w klimacie boho – dbamy o nowoczesny design i stale poszerzamy naszą ofertę. Tipi jest modnym i funkcjonalnym wyposażeniem pokoju dziecka, oraz najlepszym miejsce do zabawy i odpoczynku. Tipi posiada certyfikat bezpiecznej zabawki.


Program animacyjny
Podmiot odpowiedzialny: Anna Zatorska

Animacja to radość, zabawa i rozwój. Program animacyjny został stworzony lokalnie, z uwzględnieniem lokalnych upodobań zarówno dzieci i dorosłych. Podlasianie pokochali ten styl pracy, bo jest tworzony z sercem oraz miłością do naszego miasta. Usługa spełnia wszelkie oczekiwania Podlasian tych małych i tych dużych.
Program animacyjny obejmuje: animacje taneczne, tańce integracyjne, konkursy i zabawy angażujące całe rodziny i wszystkie dzieci, są tam elementy muzyczne i ruchowe, plastyczne i kreatywne, ale najważniejsze to te, które pobudzają wyobraźnię. Podczas animacji nie korzysta się z telewizorów, tabletów ani telefonów. Nasze oczy odpoczywają, angażujemy nasze mózgi i wszystkie zmysły. Dzięki temu program animacyjny wpływa na rozwój młodego pokolenia. Zależy mi, na tym, aby byli to ludzie kreatywni, myślący, ambitni i przede wszystkim wytyczający własne ścieżki, nie zaś podążający przetartymi szlakami. Właśnie tak widzę młode pokolenie Podlasian, ludzie o otwartych umysłach, nie stawiający sobie i innym barier, ludzie tolerancyjni nie bojący się sięgnąć po swoje marzenia. Mój produkt te marzenia uświadamia, pokazuje, że warto marzyć, że warto chcieć, że warto kochać i tą miłością kierować się w życiu


Infokiosk Dorado
Podmiot odpowiedzialny: iMedia Joanna Sawicka

Infokiosk (z ang. intelligent kiosk) – jest to komputer stworzony do publicznego dostępu, zabudowany konstrukcją stalową, spełniającą funkcje wizualne oraz zapewniającą bezpieczeństwo urządzeniu. Realny potencjał wykorzystania infokiosków jest praktycznie nieograniczony. Zastosowanie mają wszędzie tam gdzie zachodzi konieczność dostępu do informacji 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu 365 dni w roku. Przy pomocy infokiosku użytkownicy mogą wyszukać informacje, zadawać pytania, uzyskać wskazówki, poszerzyć wiedzę. Kioski umożliwiają nieograniczoną prezentację oferty w formie multimedialnej – łącząc tekst, dźwięk, grafikę, animację i wideo – oraz interaktywne świadczenie usług informacyjnych, badawczych, sprzedażowych i reklamowych. Infokiosk Dorado to jeden z najpopularniejszych modeli z serii Master. Bazujący na wielkoformatowym ekranie dotykowym współpracującym z wydajną jednostką centralną Infokiosk Dorado to idealne narzędzie to do wyświetlania treści . Nakładka dotykowa IR MultiTouch pozwala na intuicyjną komunikację z urządzeniem, natomiast interaktywny interfejs umożliwia swobodny wybór prezentowanych informacji. Dorado odznacza się wysoką estetyką wykonania, stabilnością oraz starannie wyważonymi gabarytami. Połączenie funkcjonalności z interesującym designem sprawia, iż kiosk od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym.


Tradycyjne wyroby bednarskie – beczki i beczułki
Podmiot odpowiedzialny: Antoni Jelski

Jestem jednym z ostatnich bednarzy w Polsce i w Europie. Bednarstwo jest jednym z najstarszych zawodów związanych z drewnem, znanym w całej Europie od pierwszych wieków naszej ery. Bednarze przez pokolenia byli głównymi producentami szeroko rozumianych pojemników, głównie na żywność (bo taką funkcję pełniły beczki – główny produkt bednarski). Były to beczki, w których kiszono ogórki i kapustę, produkowano i przechowywano miody, piwa, wina, zboża, były kadzie i dzieże do wyrobów chleba, mięsiwa, art. mleczarskich, do tego należy wyliczyć wiadra – tak niezbędne przy każdej studni, do udoju mleka, następnie maselnice do ubijania masła, oraz np. kadzie służące za pierwsze wanny i wiele innych wyrobów. Słowem, bez produktów bednarskich nie było możliwe życie przez wiele pokoleń, a kto wie, czy i odkrycia Ameryki nie zawdzięczamy pracy rąk bednarza? Trudno zliczyć ile beczek wtoczono na pokłady statków, aby marynarze oraz pasażerowie mieli co jeść w trakcie swoich wypraw morskich.
>Popyt na tradycyjne artykuły bednarskie jest dziś znikomy. Dlatego w mojej pracowni powstają teraz inne produkty oparte o technikę bednarską np. bary na alkohole, donice na kwiaty, meble z beczek, żyrandole, wanny i inne. Wszystko wykonuję ręcznie, według własnych pomysłów i wzorów. Zamieniam zwykłe beczki w niepowtarzalne dzieła sztuki. Moje wyroby są bardzo pracochłonne i trudne w wykonaniu. Bogactwo zdobień i skomplikowane wzornictwo czynią je produktem wyjątkowym i unikatowym, niespotykanym nigdzie indziej w Polsce i na świecie.Od ponad 40 lat propaguję ten stary i piękny zawód proponując różne współczesne zastosowania tego rzemiosła. Stworzyłem imponującą kolekcję bednarstwa tradycyjnego, użytkowego oraz ozdobnego z której można zrobić wystawę pokazując bednarstwo na przestrzeni wieków i wskazującą na jego ogromny wkład w dzieje i rozwój ludzkości. Obecnie jestem jednym z ostatnich bednarzy. To zajęcie trudne, wymagające wielu lat nauki i doświadczenia. Beczki robiło się i robi ręcznie, a technika ich wytwarzania zawsze była tajemnicą każdego bednarza. Zawód bednarza był przekazywany pokoleniowo. Bednarz to dziś zawód prawie zapomniany a wraz ze śmiercią ostatnich rzemieślników będzie nie do odtworzenia. Poświęciłem swoje życie, aby go propagować, rozwijać i ocalić jego wielowiekową historię.


 Budynki wielorodzinne w technologii modułowej Unihouse
Podmiot odpowiedzialny: Unihouse Oddział Unibep SA w Bielsku Podlaskim 

Unihouse Oddział Unibep S.A. w Bielsku Podlaskim jest pionierem na polskim rynku w produkcji nowoczesnych wielorodzinnych budynków modułowych w szkielecie drewnianym. Głównym atutem tej technologii jest krótki czas realizacji inwestycji – od projektu do oddania budynku jest to ok. 6 miesięcy – a także energooszczędność i ekologia.

Produkty Unihouse posiadają niezbędne certyfikaty i atesty dotyczące produktu. Są doceniane przez zagranicznych klientów (100 proc. produkcji trafia na eksport, głownie do Norwegii i Szwecji). Domy modułowe zdobyły wiele nagród i wyróżnień, posiadają m.in. tytuł produktu eksportowego woj. podlaskiego. W ciągu 10 lat działalności Unihouse zbudował za granicą ponad 2000 mieszkań, ok. 300 jest w trakcie realizacji. Budynki modułowe w całości są wytwarzane w fabryce w Bielsku Podlaskim. Innowacyjne technologie, które są wykorzystane przy produkcji, umożliwiają realizację budynków mających nawet do sześciu kondygnacji. Cały proces powstawania budynku odbywa się w hali (to tu montuje się m.in. stolarkę okienną, podłogi, wszelkie instalacje, wyposaża kuchnie i łazienki), skąd na teren budowy wyjeżdżają gotowe moduły. Dzięki temu na miejscu budowy w zaledwie kilkanaście godzin może powstać budynek wielorodzinny, co znacznie ogranicza koszty inwestycji.

Obecnie trwa rozbudowa fabryki w Bielsku Podlaskim. Po jej zakończeniu moce produkcyjne Unihouse wzrosną dwukrotnie, do ok. 2000 modułow rocznie. Ma to związek z rosnącym zapotrzebowaniem na budynki wielorodzinne w technologii modułowej za granicą.


Bluzka malowana ręcznie
Podmiot odpowiedzialny: ECOCLO Karolina Borucka

Każdy artysta zamyka w swoim dziele część swojej duszy, a przedmiot dzięki niemu nabywa cechy, kolory i kształty, które mogą wyjść tylko spod ręki konkretnego twórcy. Właśnie tak powstaje zgłoszony produkt. Podczas procesu twórczego nabywa wspomniane walory niematerialne oraz nieodłączne dla tego przedmiotu – wizualne. BLUZKA MALOWANA RĘCZNIE jest produktem unikalnym. Wzór można powielać, ale każdy z nich zachowa indywidualny charakter. W dobie komercjalizacji przedmiotów użytkowych warto przyjrzeć się produktowi,  który jest wykonany jako „one of kind” – jedyny, nowatorski i oryginalny-wyróżnia nas.  Zarówno przygotowanie odzieży do malowania, proces projektowy i wykonawczy oraz utrwalenie barwników jest wykonywane ręcznie w białostockiej pracowni. Używane techniki są ukłonem w stronę ekologii. Malowanie ręczne sprawdza się jako narzędzie upcyclingu odzieży.Na prostym  t-shircie powstaje trwały obraz techniką akwareli, ale pozostaje odporny na pranie i prasowanie. Od tego momentu nie trzeba wchodzić do galerii czy muzeum na spotkanie z malarstwem – sztuka towarzyszy nam na co dzień. Kolekcja malowanej ręcznie odzieży została zaprezentowana podczas półfinału konkursu OFF FASHION w Kielcach i  finału konkursu Srebrna Pętelka podczas Międzynarodowych Poznańskich Targów Mody.


 Fronty Supermat z rdzeniem sklejki
Podmiot odpowiedzialny: Manufaktura Łomża

Fronty Supermat z rdzeniem wykonanym ze sklejki wytworzonej z drewna to absolutna nowość na rynku meblarskim. Połączenie głębokiego matu z naturalnym drewnem daje niesamowity efekt szlachetnego produktu czyniąc go osobliwym, ponadczasowym i jednocześnie pięknym. Powierzchnię frontów stanowi mata akrylowa co daje gwarancję wysokiej odporności na zarysowania oraz trwałość i praktyczność w codziennym użytkowaniu.


 Zlewozmywaki podwieszane pod blatem wiórowym ”sink MF”
Podmiot odpowiedzialny: Manufaktura Łomża

Zlewozmywaki podwieszane ”sink MF” pod blatem to rozwiązanie do niedawna niemożliwe do zastowania dla wiórowych blatów laminowowanych, które są użytkowane w zdecydowanej większości naszych domów. Dziś, za pomocą odpowiedniej technologii, materiałów i odpowiedniej obróbki jest to dostępne. Zlewozmywaki podwieszane prezentują się wyjątkowo stylowo, wprowadzając do naszej kuchni nutkę nowoczesności, przez co ciągle zyskują popularność wśród użytkowników kuchni. Ponadto, ich codzienna pielęgnacja jest bardzo łatwa, dzięki czemu niezależnie od sytuacji wyglądają bardzo reprezentacyjnie.

Zlewozmywaki podblatowe ”sink MF” wyróżnia: ⊲ montaż możliwy w blacie wiórowym ⊲ unikalny minimalistyczny wygląd ⊲ szeroka paleta dekorów⊲ ogromne walory estetyczne⊲ ekspozycja blatu⊲ łatwa pielęgnacja⊲ produkt końcowy w postaci już zamontowanego zlewu w blacie.


 Wynajem Odzieży Roboczej
Podmiot odpowiedzialny: Grand Service Magdalena Świerzewska

Serwis odzieży roboczej w Polsce kojarzony jest z zachodnimi koncernami. Tym bardziej na uwagę zasługuje fakt, iż po sąsiedzku, tam, gdzie nikt by nawet nie przypuszczał, działa firma o ogólnopolskim zasięgu. Grand Service z siedzibą w Gródku świadczy usługi serwisu ubrań  dla najbardziej wymagających firm w Polsce. Naszą najlepszą rekomendacją jest stwierdzenie: „odkąd podpisaliśmy z Wami umowę, nie znam tematu ubrań w swojej firmie”. Rzetelność i jasność rozliczeń, spełnianie rygorystycznych wymagań jakościowych wg normy RABC spowodowało szybki rozwój firmy w ciągu ostatnich lat. Naszą misją i hasłem przewodnim jest zadowolenie Klientów. Realizując powyższe założenie stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość świadczonych usług, wykwalifikowaną i miłą obsługę oraz na konkurencyjne ceny. Zapewniamy korzystne rabaty i ekspresowy termin wykonania usługi.


 Meble Gabinetowe SNABB
Podmiot odpowiedzialny: TOBO Datczuk Spółka Jawna 

System Snabb to nowoczesne meble gabinetowe o unikalnym wzornictwie. Powstały w wyniku próby połączenia organicznych form z współczesną, minimalistyczną architekturą. Elementem, który skupia największą uwagę jest biurko z blatem wykonanym ze sklejki o ergonomicznie zaokrąglonym blacie oraz oryginalnym stelażu ze stopką ze stali nierdzewnej. Tło dla jego lekkiej formy tworzą szafy i pomocniki o rytmicznej tektonice, utrzymane w minimalistycznej stylistyce. Detal ze sklejki pojawia się we wszystkich elementach systemu. Całą kolekcję mebli gabinetowych wyróżnia wysoka dbałość o szczegóły oraz oryginalne zestawienie materiałów. Meble SNABB to wizytówka ekskluzywnego biura. System mebli gabinetowych Snabb został zaprojektowany przez Dorotę Ignatowicz.
NAGRODY
Meble gabinetowe SNABB zostały finalistą konkursu Dobry Wzór 2016, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego i tym samym znalazł się wśród najlepiej zaprojektowanych produktów 2016 roku.


 Potykacz InexLed
Podmiot odpowiedzialny: iMedia Joanna Sawicka

Potykacz InexLed  to stojak reklamowy na miarę naszych czasów. Znana od lat formuła  reklamowa w innowacyjnej odsłonie. Zamiast ścieralnej tablicy czy plakatu reklamowego potykacz InexLed wyposażony jest w wielkoformatowy wyświetlacz multimedialny który z pewnością przykuje uwagę każdego przechodnia. Wykorzystanie najwyższej jakości komponentów umożliwia wyświetlanie różnego rodzaju prezentacji, od prostych animacji po profesjonalne filmy reklamowe. Urządzenia dostępne zarówno w wersjo indoor jak i outdoor z możliwością wykorzystania ich jako urządzenia przenośne lub stale montowane do podłoża. Wbudowany w potykaczł układ zarządzania wyświetlanym kontentem, pozwala w bardzo łatwy sposób moderować wyświetlane treści, dzięki czemu dostosowanie przekazu do aktualnych potrzeb staje się szybkie i bezproblemowe. 


 GLOV On-The Go
Podmiot odpowiedzialny: Phenicoptere Sp. z o.o.

GLOV On-The-Go, należąca do serii produktów GLOV Hydro Demaquillage, to innowacyjna rękawiczka do demakijażu i oczyszczania twarzy wyłącznie za pomocą wody. Powstała ze specjalnego połączenia mikro-włókien, które pochłaniają wodę oraz tłuszcz. Jedno włókno GLOV jest do 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa, a w przekroju ma kształt rozgwiazdy, dzięki czemu działa jak magnes i z łatwością przyciąga cząsteczki kosmetyków i inne zanieczyszczenia odkładające się na powierzchni twarzy, nie podrażniając skóry. Jest to pierwsze tego typu wykorzystanie mikrotechnologii w kosmetyce na świecie. W wyniku badania przeprowadzonego przez Specjalistyczne Laboratorium Badawcze SkinLab, stwierdzono bardzo dużą skuteczność produktu w zakresie zbierania nadmiaru sebum. Ustalono również, że nie narusza bariery hydrolipidowej, czyli nie zaburza naturalnego pH zdrowej skóry i jest hipoalergiczny – nie wywołuje podrażnień nawet przy skórze atopowej. Dzięki rękawiczce GLOV On-The-Go nie ma potrzeby dodatkowego stosowania chemicznych preparatów do oczyszczania twarzy, takich jak mleczka, toniki czy płyny micelarne. Wystarczy zmoczyć GLOV czystą wodą i okrężnymi ruchami usunąć makijaż i inne zabrudzenia z twarzy, szyi oraz dekoltu, wykorzystując całą powierzchnię materiału. Następnie należy ją uprać w ręku za pomocą mydła, wypłukać i odwiesić do wysuszenia. Produkt zachowuje swoje właściwości do 3 miesięcy. Polecany jest wszystkim kobietom, zwłaszcza młodym mamom, którym szczególnie zależy na unikaniu chemii, oraz dojrzałym kobietom, ponieważ ich cera bardziej narażona jest na działanie wolnych rodników i szybciej traci jędrność.

Spółka Phenicoptere, producent rękawiczki GLOV On-The-Go, została założona w 2012 r. przez pochodzącą z woj. podlaskiego Monikę Żochowską, a także Ewę Dudzic. Szybko została okrzyknięta start-upem roku, a innowacyjny produkt doceniono nie tylko w kraju, ale też zagranicą. Po czterech latach istnienia firmy i po półtora roku od uruchomienia masowej produkcji, warta jest kilkadziesiąt milionów złotych. Każdego miesiąca rośnie zasięg globalny marki – aktualnie to 21 krajów w Europie oraz Bahrajn, Chiny, Ekwador, Indie, Iran, Katar, Korea Pd., Kuwejt, Liban, Malezja, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Firma właśnie rozpoczyna sprzedaż w USA i negocjuje wejście na rynki: Arabii Saudyjskiej, Armenii, Kanady i Meksyku.

Założona przez Podlasiankę Monikę Żochowską spółka zrewolucjonizowała światową branżę kosmetyczną, dla której stworzyła nową kategorię produktów – tekstylia do demakijażu. Z dumą tworzy nowe miejsca pracy w Polsce i stale rozszerza portfolio produktów pod marką GLOV. Obecnie są one dostępne w większości międzynarodowych sieci drogerii i perfumerii, m.in.: Douglas, Rossmann, Boots, Sephora, a także w aptekach, salonach kosmetycznych oraz on-line, m.in. za pośrednictwem strony internetowej www.pl.glov.co.


 Biżuteria artystyczna
Podmiot odpowiedzialny: Bondarowski Autorska Biżuteria Eliza i Krzysztof Bondaruk

Biżuteria artystyczna pod marką BONDAROWSKI wykonywana jest przez dwóch artystów z Podlasia Elizę i Krzysztofa Bondaruk. Biżuteria charakteryzuję się niepowtarzalnością są to pojedyncze egzemplarze ,co za tym idzie małe unikatowe dzieła sztuki. Biżuteria wykonywana jest całkowicie ręcznie posługując się starymi technikami takimi  jak: repusowanie ,technika filigranu, rzeźbienie, emalierstwo, cyzelowanie.

W 2017 roku zostaliśmy zaproszeni na  targi złotnicze IJL w Londynie jak również na pokaz mody z naszą biżuterią w Londynie .Po targach Krzysztof został honorowym członkiem prestiżowego stowarzyszenia złotniczego „Institute of Professional Goldsmiths”, jest jedynym Polakiem który jest członkiem tego stowarzyszenia .Dla nas jest to ogromne wyróżnienie i potwierdzenie że nasza biżuteria wykonana jest z największym kunsztem i na najwyższym poziomie, została doceniona przez Królewskich Londyńskich Złotników.

Biżuteria była eksponowana również na wystawie podczas Polskich dni  Kunmin  w Chinach.

Prezentowaliśmy naszą biżuterię na Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku co zaowocowało zaproszeniem przez Ambasada RP w Pradze na konferencję Trendy Polsko-Czeskiej współpracy biznesowej. Na której przedstawiliśmy krótką prezentację skąd pochodzimy i jak wykonujemy nasza bizuterię. Biżuteria cieszyła się dużym zainteresowaniem co za tym idzie w listopadzie 2018 będziemy mieć w Pradze wystawę naszej biżuterii.

Pod marką BONDAROWSKI działamy od 2008 roku, mamy w tym roku 10-lecie naszej działalności, przez ostatni rok stała się ona jeszcze bardziej rozpoznawalna i doceniana przez naszych odbiorców .


 Usługa najmu szalunków w ramach systemu QLOS
Podmiot odpowiedzialny: PPU PALISANDER SP. Z O.O.

W branży szalunkowej, w której działa Palisander, różnice technologiczne pomiędzy szalunkami (formy do kształtowania konstrukcji żelbetowych na budowach) oferowanymi przez poszczególnych dostawców są niewielkie, dlatego szczególnego znaczenia nabiera jakość usługi najmu dostarczanej klientowi.

QLOS to autorski system zarządzania jakością najmu szalunków wprowadzony na rynek w 2011 roku.  Rozwiązanie to nie ma swoich odpowiedników na terenie całej Europy. System QLOS został zaprojektowany i jest rozwijany po to, by podnosić jakość usługi najmu szalunków na budowach, podnosić poziom skuteczności i ekonomicznej efektywności usługi, jak również poziomu zadowolenia wśród osób korzystających z szalunków na budowie oraz osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz finanse budowy.

Q oznacza najwyższą jakość w obszarach: L – Logistyki, O – Obsługi, S –  Szalunków.


  Sesja Brzuszek+Maluszek – sesja ciążowa i noworodkowa
Podmiot odpowiedzialny: Fotokraina Sp. z o.o. (Studio Fotokraina – Iwona Pajewska)

Sesja Brzuszek + Maluszek – to pakiet dwóch spotkań zdjęciowych, zawierający sesję ciążową oraz noworodkową.Pierwszą sesję wykonujemy pod koniec ciąży, drugą – w zaledwie kilka dni po narodzinach maleństwa. Dzięki temu jesteśmy w stanie uchwycić to, co w tym emocjonującym i nieraz stresującym okresie często ucieka rodzicom. Piękno i podniosłość tego czasu, ich własne cudne emocje i wzruszenia. Urzekające piękno przyszłej mamy oraz urok i kruchość noworodka. Naszą sesją chcemy nadać tym chwilom artyzmu i pomóc rodzicom zachować je na zawsze.


 Samojezdna przerzucarka do kompostu PRONAR MBA 4512g
Podmiot odpowiedzialny: PRONAR sp. z o.o.

Innowacyjna maszyna zaprojektowana przez inżynierów Pronaru wydziału wdrożeń przy udziale firmowego Centrum Badawczo-Rozwojowego jest odpowiedzią na światowe zapotrzebowanie na urządzenia pomagające w efektywnym gospodarowaniu odpadami. Przerzucarka Pronaru jest wyposażona w ekologiczny silnik wysokoprężny oraz hydrostatyczny napęd gąsienicowy. Operator pracuje w komfortowych i bezpiecznych warunkach w klimatyzowanej kabinie z wysokiej klasy filtrami.


  Piżama
Podmiot odpowiedzialny: „Pigeon” Anna Andruszkiewicz, Edyta Kośko

Piżama dwuczęściowa wykonana z bawełny jednołożyskowej 100% jersey w kolorze szary melanż, z nadrukiem rotacyjnym- gwiazdki. Góra piżamy o konstrukcji typu oversize, z rozcięciem na ramionach, dół wykończony ściągaczem co tworzy całość w  wygodną i komfortową koszulkę. Dół piżamy- spodnie z kieszonkami, w  fasonie luźnym zwężonym w dole nogawek. Idealny komplet do spania jak również na co dzień, np. do ćwiczeń w domu.


 Kakaowy balsam do ust
Podmiot odpowiedzialny: Fundacja Dusza Świata

Kakaowy balsam do ust to naturalny kosmetyk, ręcznie wytwarzany w Białymstoku (województwo podlaskie). W jego skład wchodzą wyłącznie półprodukty naturalne (oleje oraz wosk pszczeli). Swój zapach (oraz nazwę) daje mu masło kakaowe a właściwości ochronne zwiększa zastosowany wosk pszczeli. Pakowany jest w szklane słoiki – decyzja o formie i opakowaniu kosmetyku wynika z założenia, by jak najmniej szkodzić środowisku naturalnemu (używać opakowań podlegających recyklingowi – najlepiej papierowych i szklanych) oraz człowiekowi (wszystkie półprodukty, które wchodzą w skład kosmetyku, mogą mieć zastosowanie w produktach spożywczych).Kosmetyki produkowane przez Fundację Dusza Świata to marka „Rękociało” – są wytwarzane ręcznie, dla ciała. Z naszej wiedzy wynika, iż żadna z firm produkujących naturalne kosmetyki w Białymstoku nie wytwarza balsamu do ust (jeśli jest inaczej – poprawcie nas). Jest to więc produkt wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju! Kosmetyk jest produkowany przez Fundację w ramach jej działalności gospodarczej, a pieniądze ze sprzedaży są przeznaczane na działalność statutową Fundacji.

Fundacja Dusza Świata została zarejestrowana w KRS w marcu 2017 roku więc jest świeżo powstałą i działającą od niedawna Fundacją (zrealizowała już jednak kilka projektów, m.in. „Mieszkam w Białymstoku edycja 2017”, który był współfinansowany ze środków Województwa Podlaskiego oraz była współorganizatorem „Dni Bliskości 2017”).


Satelity Poruszająca Kolekcja 
Podmiot odpowiedzialny: Marko Katarzyna Markowska 

Kolekcja pierścionków Satelity – Poruszająca kolekcja, została zaprojektowana i stworzona  w Białostockiej pracowni jubilerskiej. Pierścionki tworzone są ze złota próby 585, a zdobią je olśniewająco piękne brylanty. Cechą, która wyróżnia pierścionki są ruchome elementy, które zmieniają swoje położenie. Stąd nazwa Satelity, które okrążają ciało niebieskie i choćby przemierzały milion mil, w końcu trafiają w to samo miejsce. Podobnie para zakochanych, bliskich osób, zawsze są razem, nawet gdy życie zmusza ich do ciągłych porannych rozstań i wieczornych powrotów, oni niczym przyciągani mocą grawitacji dążą do kolejnego spotkania.


 Koperty z nadrukiem personalizowanym  
Podmiot odpowiedzialny: De ART. Druk Wieloformatowy Borkowski i Piotrkowski spółka cywilna 

Koperty są produktem używanym przez niemal wszystkich. Mimo, że listy zostały wyparte przez e-maile i smsy, nadal otrzymujemy dokumenty oraz różnego rodzaju zawiadomienia drogą listowną. Jednak mało kto dostrzega i wykorzystuje marketingowy potencjał kopert. Dzięki naniesieniu nadruku na kopertę może ona służyć nie tylko jako ochrona dla przesyłanych treści, ale również nośnik reklamy lub informacji. Zabieg ten podnosi również walory estetyczne oraz czytelność naszej korespondencji. Możliwość zadruku daje nam także szansę na zaoszczędzenie czasu – możemy nanieść na kopertę zarówno dane adresatów jak i wygenerowane elektronicznie znaczki z własną grafiką. W odróżnieniu od konkurencji, oferujemy zadruk koperty od krawędzi do krawędzi, bez konieczności zostawiania marginesów! Nadruk wykonywany jest bezpośrednio na gotowych kopertach. Drukujemy w pełnym kolorze, w rozdzielczości 1600 dpi. Wszystkie nadruki na kopertach wykonywane są na specjalnej, bardzo wydajnej, maszynie dedykowanej do druku kopert. Opcja personalizacji pojedynczych sztuk, daje natomiast wprost nieograniczone możliwości uatrakcyjnienia naszej korespondencji.


Sklejka
Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Przemysłu Sklejek BIAFORM S.A. 

Najwyższy na świecie budynek Burdż Chalifa, stadiony na piłkarskie mistrzostwa świata, Biały Dom, letnia rezydencja prezydenta Rosji, a nawet paryski apartament Sharon Stone – wszędzie tam znalazła zastosowanie sklejka z logiem białostockiego Biaformu. Zakłady Przemysłu Sklejek Biaform S.A. to firma, która istnieje na białostockim rynku od 99 lat. Od początku produkuje sklejkę. Co to takiego? To sklejone ze sobą cienkie (od 1,0 do 2,5 mm) arkusze drewna skrawanego obwodowo tzw. forniry (łuszczki). Poszczególne warstwy łuszczu ułożone są w sklejce pod kątem 90 stopni. Całość jest prasowana w wysokim ciśnieniu i temperaturze. To krzyżowej budowie sklejka zawdzięcza swoje niezwykle właściwości. Jest bardzo trwała, wytrzymała i odporna na zginanie niczym stal. Jest produktem naturalnym powstającym z surowca odnawialnego – Biaform drewno do produkcji pozyskuje przede wszystkim z podlaskich nadleśnictw. Są to głównie brzoza i olcha. Firma posiada certyfikat FSC, który oznacza, że drewno pochodzi z lasów, w których przestrzega się zasad odpowiedzialnej gospodarki.

Zakład przywiązuje dużą wagę do ekologicznego procesu produkcji. Drzewne odpady poprodukcyjne wykorzystywane są jako biomasa do wewnętrznej produkcji energii, która używana jest następnie w procesie technologicznym.

Firma to uznana marka na rynku polskim jak i światowym. Biaform jako pierwszy w kraju wprowadził na rynek sklejki pokryte folią i lakierem (wciąż jest jedynym producentem sklejki lakierowanej w kraju). Jest autorem dwóch wzorów użytkowych. Produkuje największy dostępny na polskim rynku format-1550x3300mm. Najgroźniejszą konkurencją są dla firmy producenci z krajów Europy Wschodniej. Biaform jednak na brak zamówień nie narzeka. Wygrywa jakością produkcji, punktualnością dostaw oraz serwisem. Klienci cenią sobie możliwość indywidualnego dostosowania budowy sklejki pod zamówienie. W zakładzie pracuje ponad 320 osób na etatach. Rocznie produkuje się tu 20 tys. m. sześć. sklejki z czego ponad 60 proc. trafia na eksport. Swoje produkty Biaform dostarcza do większości europejskich krajów, do Afryki, Azji i Australii.


Ozdoby piernikowe Mandrivka
Podmiot odpowiedzialny: Mandrivka Ewa Stepaniuk

Ozdoby piernikowe Mandrivka, to produkt użytkowy mający na celu promocję Podlasia. Zdecydowana większość wzorów inspirowana jest dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym regionu. Wykorzystywane przeze mnie motywy to głównie haft krzyżykowy, wyszywane kwiaty na tzw. „rucznikach” (tradycyjnych tkaninach), tradycyjne okna z okiennicami, charakterystyczne ornamenty drewnianych domów (np. w postaci ptaków), czy też zwierzęta kojarzone z regionem. Na dzień dzisiejszy przewodnim tematem są przede wszystkim Puszcza Białowieska, żubr i Kraina Otwartych Okiennic. Sezonowo wykonywane są również motywy bożonarodzeniowe, wielkanocne, walentynkowe czy inne. W tym przypadku również pojawiają się elementy nawiązujące do wzorów podlaskich z tradycyjnej architektury drewnianej czy tkanin. W ramach działalności wykonuję również zamówienia indywidualne. Wszystkie elementy ozdób piernikowych od początku do końca wykonywane są ręcznie. Produkt ten stanowi idealną pamiątkę z regionu, może być oryginalnym gadżetem promocyjnym, a także okazyjnym prezentem (np. z okazji dnia ślubu).


 Dekoracyjne szkło kolorowe i laminowane
Podmiot odpowiedzialny: UNIGLASS Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Pod ogólną nazwą produktu znajduje się cała gama produktów, w szczególności: – szkło laminowane i emaliowane do kuchni, łazienek i innych zastosowań – zabudowy i ścianki działowe
– drzwi szklane – kabiny prysznicowe – lustra – balustrady.

Szkło daje nieograniczone możliwości dekoracyjne we wnętrzach i na zewnątrz budynków. Szklane panele jednokolorowe lub z grafiką stanowią doskonałe dopełnienie wystroju wnętrza, jednocześnie zabezpieczając przed zabrudzeniami. Uniwersalność szkła sprawia, że może być ono stosowane jako zamiennik płytek ceramicznych w kuchni czy łazience, jako fronty meblowe, podstopnie w schodach z innych materiałów oraz jako element dekoracyjny w każdym pomieszczeniu mieszkalnym, biurowym czy użyteczności publicznej. Szkło laminowane pozwala na wykorzystanie w dekoracji różnych motywów graficznych, zdjęć wielkoformatowych, materiałów włókienniczych, tapet, fornirów, folii ozdobnych, elementów roślinnych itp. Takie rozwiązania zapewniają nowatorski, przyciągający wzrok, niepowtarzalny desing. Każdy projekt traktowany jest indywidualnie, „szyty na miarę” zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Przyglądając się naszym produktom, widzi się doskonale zaprojektowane rozwiązania. Pełne uznania spojrzenia gości zapraszanych do domu czy mieszkania, dają pewność, że szkło dekoracyjne jest produktem ekskluzywnym i niepowtarzalnym.


 „INVISALGIN” – innowacyjna metoda prostowania zębów”
Podmiot odpowiedzialny: E.&B. Falkowscy s.c.

Invisalign to niewidoczny aparat ortodontyczny w formie nakładek na zęby tzw. alignerów. To nie tylko komfortowa alternatywa dla tradycyjnych aparatów, ale przede wszystkim prawdziwa innowacja w dziedzinie korekty i leczenia wielu wad zgryzu, począwszy od zębów stłoczonych lub z dużymi przestrzeniami, zgryzu krzyżowego, a skończywszy na leczeniu przodozgryzu i tyło zgryzu, która nadaje się do leczenia każdego rodzaju wad zgryzu. Każdy pacjent ma wykonaną komputerową wizualizację aparatu, gdzie może przed rozpoczęciem leczenia zapoznać się z efektem końcowym. Dr n.med. Mateusz Falkowski uczył się metody Invisalign 5 lat temu w Meksyku. Doświadczenia nabywa w różnych krajach m.in. Niemczech, Włoszech, Dubaju. Uczestniczy oraz wykłada na konferencjach dotyczących metody Invisalign. Jako jedyny z 4 lekarzy w Polsce uzyskał status platynowego lekarza w dziedzinie ortodoncji. Wyleczył już ponad 150 pacjentów.


Farba betonowa Primacol  Decorative
Podmiot odpowiedzialny: Unicell Poland Sp. z o.o. 

Farba betonowa Primacol Decorative to dekoracyjna farba mineralna przeznaczona do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Przy jej wykorzystaniu, w zależności od oczekiwań i sposobu aplikacji, można otrzymać wiele ciekawych efektów dekoracyjnych. Produkt jest gotowy do użytku bezpośrednio po otwarciu opakowania, wymaga jedynie wymieszania. Ściany pokryte Farbą betonową Primacol Decorative szczególnie pasują do stylu nowoczesnego czy industrialnego i współgrają z  elementami ze szkła, drewna czy metalu. Farba betonowa Primacol Decorative jest dostępna w czterech wersjach kolorystycznych.


Farba magnetyczno-tablicowa Primacol  Decorative 
Podmiot odpowiedzialny: Unicell Poland Sp. z o.o. 

Farba magnetyczno-tablicowa Primacol Decorative to starannie przygotowany produkt łączący właściwości farby magnetycznej i tablicowej, przeznaczony do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Powierzchnia nią pomalowana jest odpowiednikiem magnetycznej tablicy szkolnej – można po niej pisać i rysować kredą, a także mocować obrazki za pomocą magnesów. Po całkowitym wyschnięciu jej powerzchnię można zmywać wilgotną ściereczką lub gąbką. Farba charakteryzuje się doskonałą twardością, przyczepnością powłoki do podłoża oraz odpornością na wodę. Jej wykorzystanie znacznie skraca czas malowania wyznaczonych przestrzeni w domu, biurze czy restauracji.


 

 Farba Let’s shine Primacol  Decorative 
Podmiot odpowiedzialny: Unicell Poland Sp. z o.o. 

Let’s shine Primacol Decorative to dekoracyjna farba lateksowa o satynowym aspekcie. Do każdego opakowania farby dołączona jest torebka ze srebrnym brokatem, który po wymieszaniu sprawia, że dekorowana ściana połyskuje w świetle. Uzyskany efekt jest bardzo subtelny, a jego intensywność wzrasta wraz z wzmacnianiem źródła światła. Farba przeznaczona jest do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Charakteryzuje się doskonałym kryciem i wysoką odpornością na zmywanie. Aplikacja nie nastręcza żadnych problemów – do malowania potrzebny jest jedynie wałek malarski. Właściwy efekt dekoracyjny uzyskujemy po upływie 12 godzin. Farba dekoracyjna Let’s shine Primacol Decorative dostępna jest w dziesięciu wersjach kolorystycznych.


  Tkanina dwuosnowowa Bernardy Rość
Podmiot odpowiedzialny: Bernarda Rość

Tkanina dwuosnowowa, którą wykonuję reprezentuje typ tkaniny artystycznej i należy do jednych z najciekawszych zjawisk współczesnej twórczości ludowej oraz stanowi niezwykle ważny element kultury Regionu Podlasia. Niestety tak cenione i poszukiwane niegdyś w całym świecie tkaniny nieuchronnie odchodzą w zapomnienie. Technika tkactwa podwójnego to unikalna w dzisiejszych czasach, niezwykle trudna i specyficzna forma rękodzielnictwa, dzięki której powstają skomplikowane wzory geometryczne (romby, gwiazdy), roślinne (gałązka winnej latorośli, drzewka), zoomorficzne (jelonki, ptaszki, żubry), czy scenki tematyczne inspirowane jakże piękną podlaską przyrodą i wiejskim życiem podlaskiej wsi (miodobranie, pasieka, grzybobranie, zabawa ludowa, dożynki, wesele). Techniką dwuosnowową można wyczarować prawdziwe cuda. Obecnie jestem jedną z nielicznych tkaczek, które kultywują rękodzielnicze tradycje tkactwa dwuosnowowego nurtu ośrodka janowskiego w województwie Podlaskim. W Gminie Korycin, z której pochodzę, jestem najstarszą tkaczką pieczołowicie pielęgnującą pamięć o jednym z dawnych rzemiosł.

Tkactwa dwuosnowowego nauczyłam się od mamy, wybitnej ludowej tkaczki i do dziś kultywuję wielopokoleniową tradycję tkactwa podwójnego. Swe umiejętności tkackie przekazałam córce w ramach rocznego programu ministerialnego pn. „Mistrz Tradycji” (2016 r.). Wykonywanie dwuosnowowych dywanów stało się moją życiową pasją i już od przeszło 45 lat jest nieodzownym a wręcz koniecznym uzupełnieniem mojego codziennego życia i zajęć w gospodarstwie rolnym. Wykonuję je ręcznie z naturalnej owczej przędzy wełnianej na tradycyjnych prawie 100 – letnich krosnach drewnianych.


  Wielofunkcyjna poduszka korekcyjna „ORT BUTTERFLY” z wkładami magnetycznymi
Podmiot odpowiedzialny: Butterfly – Biomagnetic – System PHU Rehabilitacja Naturalna Janina Niechwiej

Poduszkę zaprojektowano z myślą o osobach cierpiących z powodu utraty anatomicznej lordozy szyjnej odcinka szyjnego kręgosłupa! Zespoły bólowe z tym związane wynikają najczęściej z ucisku splotów barkowo ~ szyjnych oraz nadmiernego napięcia mięśni karku i obręczy barkowej. Charakterystyczne przy tym drętwienie rąk, sztywność karku i barków, szumy uszne oraz bóle migrenowe i zawroty głowy wyłączają na długo chorego z życia a powrót do normalności wymaga długotrwałej, wielokierunkowej terapii, z nieuniknioną nader  często absencją chorobową! Powszechność tych schorzeń przybiera na sile a wynika z narzuconego tempa życia, pracy i stresu cywilizacyjnego. Chorują nie tylko osoby starsze ale również ludzie młodzi. Stanowi to problem społeczny o dużym obciążeniu ekonomicznym! Długotrwałe zaś zaniedbania w tym względzie, wg WHO są główną przyczyną przewlekłego bólu oraz niepełnosprawności i kalectwa! Około 75 % !
Magnetyczna   Poduszka  ”Ort Butterfly” ~  znosi   te  dolegliwości – z gwarancją pełnego komfortu oraz  efektu terapeutycznego, bliskiego 90 ~ 100%   co potwierdza jej wieloletnią,  obecność na rynku rehabilitacji  naturalnej,  w glorii wielu nagród i wdzięczności klientów.  Mała lekka, sprężysta, bajecznie kolorowa, o niekonwencjonalnym, ergonomicznym kształcie  ~  zapewnia właściwe ułożenie  górnego odcinka kręgosłupa i całego ciała!  Zapobiega  powstawaniu zmian patologicznych u osób zdrowych!  Łagodzi  zespoły bólowe wynikające z zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych! Regularnie stosowana zapewnia komfort snu  i  wypoczynku, zdrowie i dobrą formę!
BIOMAGNETOTERAPIA I I REHABILITACJA Niekonwencjonalnym i naturalnym czynnikiem dodatkowo przyśpieszającym leczenie, zdrowienie i rehabilitację jest energia biologiczna stałego pola magnetycznego , wytwarzana przez ekologicznie zamontowane w poduszce magnesy.. Źródła medyczne dowodzą, że stałe pole magnetyczne odmładza organizm, pobudza ożywienie komórkowe, poprawia dotlenienie komórek i tkanek oraz mineralizację przyległej tkanki kostnej z efektem przyśpieszenia redukcji bólu i obrzęku oraz stopniowym wyhamowaniem procesów destrukcyjnych w stawach! Magnesy są „iskrą życia” jak mówią znawcy; wspomagają utrzymanie dobrego zdrowia, podnoszą poziom energii, rozładowują stres a co najważniejsze o wiele szybciej i skuteczniej, niż współczesne medykamenty, potrafią … życie z bólem zamienić na życie bez bólu!..
To my – jako pierwsi w kraju 21 lat wstecz, ze zdobytą wiedzą i koncesją medyczną na bio magnetoterapię, wkroczyliśmy oficjalnie w ten trudny próg – medycyny alternatywnej! I kroczymy odpowiedzialnie tą drogą do dziś. Bez zwrotów, reklamacji, incydentów medycznych, w glorii nagród, wspaniałych opinii i wdzięczności klientów, które za naszym staraniem rozsławiają region Podlasia nie tylko w kraju ale i za granicą!
 „Drzewko życia” na  Międzynarodowych Targach Medycyny Naturalnej  w Katowicach, „Złoty Środek” na Medica Laboratorium w Warszawie, „Grand Prix”  w Bydgoszczy,  Statuetkę Żubra Białowieskiego za produkt „Bio Eko” Targi Biogeneza  w Białymstoku, II miejsce i dyplom w komplecie z Materacem Magnetycznym „FORTE”  na Międzynarodowych Targach Rehabilitacja w Toruniu  oraz Złote Logo Rehabilitacji Polskiej na Międzynarodowych Targach Rehabilitacja w  Łodzi i wiele pomniejszych, które  możecie Państwo obejrzeć na naszym portalu internetowym;  www.butterfly-mag.com
Poduszka posiada  wieloletni  status wyrobu  medycznego klasy i  oraz jednolity europejski kod branżowy „UMDN”  nadany przez  instytut ECRI w USA! Zastrzeżenia patentowe na EWG  Kierunek eksportu; Francja, Słowacja oraz zamówienia indywidualne krajowe i zagraniczne W ocenach użytkowników i ekspertów –  poduszka biomagnetyczna  „Ort Butterfly” ~  bez inwazyjność, komfort i wysoka skuteczność!  

 


  Ekologiczne Zrębki Wędzarnicze 
Podmiot odpowiedzialny:P.U.P.H  MONROL Sp. z o.o.

Zrębki wędzarnicze produkowane są z pni drzew pochodzących z rejonu Zielonych Płuc Polski. Ich jakość potwierdza certyfikat FSC (Forest Stewardship Council). Poddawane są precyzyjnemu, wieloetapowemu kalibrowaniu w celu uzyskania jednolitego produktu. Suszone są czystym, filtrowanym, gorącym powietrzem (do 120 stopni), które nie zawiera spalin. Poddawane są procesowi odpylania na różnych etapach produkcji przy udziale CYCLOFAN. Charakteryzuje je niezmienna jakość, gwarantująca powtarzalność procesu wędzenia. Nie zawierają rakotwórczych benzo(a)pirenów, co potwierdzają certyfikaty, opinie i badania. Nie zawierają substancji chemicznych. Nie ulegają pleśnieniu i butwieniu. Znacznie skracają czas wędzenia, dzięki czemu zmniejszają do minimum straty związane z ubytkiem masy wędzonych wyrobów. Dają pewność uzyskania apetycznego wyglądu, pożądanej barwy wędzonek.Wytwarzają unikalny aromat dymu, co pozwala zaspokoić różnorodne gusta nabywców.Pakowane są w poręczne, foliowe opakowania chroniąc przed zanieczyszczeniami i wilgocią. Dostarczane na paletach, gwarantują czysty i szybki rozładunek. Wykorzystywane w komorach wędzarniczych, również idealnie sprawdzają się w przydomowych wędzarniach. Znajdują zastosowanie w procesie grillowania uwydatniając delikatne właściwości smakowe i zapachowe.


  SPIKE – Spersonalizowany rower robiony na zamówienie
Podmiot odpowiedzialny: „MAD Bicycles”

Spike [spaɪk] to flagowy model marki MAD Bicycles. Uzupełnia niszę rowerów spersonalizowanych niepowtarzalnym designem i indywidualnym podejściem do wykonania każdego egzemplarza z osobna. Pomysł na Spike’a zrodził się z potrzeby uczynienia jazdy rowerem bardziej osobistym przeżyciem. Klient uczestniczy w procesie twórczym, w wyniku którego powstaje rower szyty na miarę – pojazd zapewniający niedościgniony komfort użytkowania, dopasowany do jego potrzeb. Nazwa roweru – z ang. kolec – obrazuje jego dynamiczny i niepokorny kształt. Ponadto połączenie zrozumiałej, ostrej formy i prostej kolorystyki przyciąga wzrok wszystkich przechodniów. To prawdziwy miejski dyliżans, który sprawia że użytkownik czuje się wyjątkowo. Design z Podlasia nie może obyć się bez lokalnych inspiracji. Niemal każdy model roweru posiada wkomponowane elementy inspirowane podlaskimi wycinankami lub wzorami z architektury drewnianej. Rodzime detale świetnie przyjęły się na zachodzie – Amerykanie zakochali się w rowerach z podlaskim folklorem.


  Modyfikowany kontroler PS4 
Podmiot odpowiedzialny: AIMCONTROLLERS Maciej Góralczyk 

Nasza firma zajmuję się modyfikowaniem  kontrolerów, modyfikujemy je na dwa różne sposoby. Wizualnie: pada można spersonalizować po przez dodanie swojego loga, gamertaga, oraz po przez wybór koloru wszystkich komponentów (przedni panel- na naszej stronie posiadamy ok 80 wzorów, kolor guzików oraz łopatek). Dokonujemy także modyfikacji technicznej, po przez dodanie łopatek, jako dodatkowych przycisków, czipu remapujacego, który odpowiada za zmianę przycisku przypisanego do łopatki. Modyfikujemy tez przyciski R/L 1/2 po przez wymianę ich na cyfrowe oraz skróceniu skoku przycisku. Te modyfikacje pozwalają na szybszą reakcje, co jest niezwykle ważne z perspektywy gracza ponieważ pozwala na poprawienie swoich osiągów w różnych grach. Nasz produkt cieszy się dużą popularnością także wśród profesjonalnych graczy, ponieważ został zatwierdzony przez jedną z większych organizacji eSportowych MLG.