Paweł Małaszyński

Strona główna | Paweł Małaszyński

Paweł Małaszyński – aktor filmowy, serialowy oraz teatralny.

Urodził się w niewielkiej miejscowości – Szczecinku, ale wychowywał w Białymstoku, gdzie ukończył szkołę podstawową i liceum. Jako nastolatek związał się ze słynnym białostockim Amatorskim Klubem Filmowym „Projektor”. Tam po raz pierwszy zetknął się z aktorstwem, biorąc udział w kilkudziesięciu projektach. Po roku nauki na Uniwersytecie w Białymstoku porzucił prawo kiedy uznał, że jego prawdziwym powołaniem jest aktorstwo. O indeks do PWST walczył długo, bo aż trzy lata i ostatecznie dostał się do wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

28 października 2003 debiutował podwójną rolą Trufaldina i Arlekina w „Sługach dwóch panów” Carla Goldoniego w reżyserii Waldemara Matuszewskiego w Teatrze Kwadrat. Na dużym ekranie zadebiutował rolą Marcina Kruka w filmie „Świadek Koronny”. Wystąpił także m.in. w Magdzie M., Oficerze, Oficerach, Twarzą w twarz, Katyniu i Skrzydlatych Świniach.

Paweł Małaszyński jest również członkiem zespołu Cochise, który powstał w 2004 r. w Białymstoku. Muzyka jaką gra Cochise to połączenie rocka, metalu i grunge’u.