10 lat działań na rzecz integracji środowiska 1500 podlaskich i polskich kupców oraz promowania patriotyzmu konsumenckiego Grupy Chorten – Grupa Chorten

Strona główna | Kandydaci | 10 lat działań na rzecz integracji środowiska 1500 podlaskich i polskich kupców oraz promowania patriotyzmu konsumenckiego Grupy Chorten – Grupa Chorten

Od 10 lat grupa detalistów z Podlasia działa na rzecz integracji środowiska kupieckiego, wspierając rozwój polskiego handlu na konkurencyjnym rynku opanowanym przez zagraniczne sieci, a także odpowiadając na potrzeby lokalnej społeczności.

W 2009 roku Podlasianie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce organizując się na zasadzie partnerstwa sklepów, a dziś do ich innowacyjnej inicjatywy przystąpiło już ponad 1000 niezależnych właścicieli blisko 1500 placówek handlowych w kraju.

Grupa Chorten oprócz działalności biznesowej prowadzi szeroko zakrojoną działalność społeczną, organizując debaty o przyszłości polskiego handlu tradycyjnego, patriotyzmie konsumenckim i wsparciu podlaskich producentów, zapraszając do nich samorządowców wszystkich opcji politycznych oraz przedstawicieli rodzimej branży spożywczej. Przez całą dekadę prowadzi także kampanię społeczną „Kocham Polskę – kupuję w polskich sklepach”, w tym w 2018 roku zrealizowała dużą akcję w rocznicę 100-lecia Niepodległości Polski. Grupa Chorten to także organizator największych targów spożywczych w północno-wschodniej Polsce, które są okazją do spotkania w jednym miejscu ponad 2000 osób – przedstawicieli producentów, dystrybutorów, detalistów i klientów. Grupa Chorten regularnie angażuje się w działalność charytatywną wspierając m.in. podlaskie hospicja i inne organizacje pomocowe, sponsorując młode talenty z Podlasia i wydarzenia sportowe.