Biżuteria artystyczna – Bondarowski – Eliza i Krzysztof Bondaruk

Strona główna | Kandydaci | Biżuteria artystyczna – Bondarowski – Eliza i Krzysztof Bondaruk

Biżuteria artystyczna pod marką BONDAROWSKI wykonywana jest przez dwóch artystów z Podlasia, Elizę i Krzysztofa Bondaruk. Biżuteria charakteryzuje się niepowtarzalnością, są to pojedyncze egzemplarze, co za tym idzie małe unikatowe dzieła sztuki. Biżuteria wykonywana jest całkowicie ręcznie, posługując się starymi technikami, takimi jak: repusowanie, technika filigranu, rzeźbienie, emalierstwo, cyzelowanie.
W 2017 i 2018 roku zostaliśmy zaproszeni na targi złotnicze IJL w Londynie. Zostaliśmy wyróżnieni, nasza biżuteria dostała się do trendów mody 2019 w Londynie i była pokazywana na wybiegu. Po targach Krzysztof został honorowym członkiem prestiżowego stowarzyszenia złotniczego „Institute of Professional Goldsmiths”, jest jedynym Polakiem który jest członkiem tego stowarzyszenia. Dla nas jest to ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że nasza biżuteria wykonana jest z największym kunsztem i na najwyższym poziomie, została doceniona przez Królewskich Londyńskich Złotników.
Biżuteria była eksponowana również na wystawie podczas Polskich Dni Kunmin w Chinach.
Prezentowaliśmy naszą biżuterię na Wschodnim Kongresie Gospodarczym w 2017 w Białymstoku co zaowocowało zaproszeniem przez Ambasada RP w Pradze na konferencję Trendy Polsko-Czeskiej współpracy biznesowej. Na której przedstawilismy krótką prezentację skąd pochodzimy i jak wykonujemy nasza biżuterię. Biżuteria cieszyła się dużym zainteresowaniem co za tym idzie w listopadzie 2018  mieliśmy autorską wystawę w Pradze. „Dziedzictwo naturalne Podlasia – zagrożone gatunki zwierząt i roślin w sztuce użytkowej „na 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę wystawę prezentowaliśmy w Rudolfinym.
Pod marką BONDAROWSKI działamy od 2008 roku, przez ostatni rok stała się ona jeszcze bardziej rozpoznawalna i doceniana przez naszych odbiorców na całym świecie.