Fundacja Naszpikowani

Strona główna | Kandydaci | Fundacja Naszpikowani

Fundacja Naszpikowani formalnie działa od 04.05.2016 roku (nieformalnie od 24.10.2015 ). Zajmujemy się edukacją w dziedzinie białaczek, metod ich leczenia i propagujemy ideę dawstwa szpiku. Podczas przeprowadzanych akcji  edukacyjno – rekrutacyjnych w województwie podlaskim staramy się łamać stereotypy panujące w społeczeństwie oraz pomagamy w rejestracji kandydatów na dawców szpiku. Wspierają nas w tym nasi Ambasadorzy – znani podlascy sportowcy: Wojciech Nowicki, Kamila Lićwinko, Edyta Dzieniszewska – Kierkla, Joanna Fiodorow, Joanna Mendak, Wojciech Fortuna, Grzegorz Kossakowski, Rafał Grzyb i wielu innych. Współpracujemy z Podlaską Federacją Sportu, Laboratoriami Diagnostyka – na terenie woj. podlaskiego – akcje prozdrowotne, realizujemy zadania publiczne zlecane nam przez Miasto Białystok.

Pod opieką mamy oddział Hematologii USK w Białymstoku i w Suwałkach. Naszymi Podopiecznymi są dorośli i dzieci z naszego województwa.

Marka NaSZPIKowani jest coraz bardziej rozpoznawalna, kojarzona z województwem podlaskim.  Wzbudza zaufanie i jest promowana za pośrednictwem naszych podlaskich Ambasadorów na arenach sportowych na całym świecie.