Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich „Decha” – Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski

Strona główna | Kandydaci | Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich „Decha” – Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski

Pierwsza edycja DECHY odbyła w listopadzie 2014. Odtąd rokrocznie Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski i Teatr The M.A.S.K. organizują kolejne edycje festiwalu komediowego.

DECHA ma formułę trzydniowego spotkania, podczas którego uczestnicy nie tylko oglądają pokazy spektakli konkursowych, ale także mają szansę na udział w ciekawych wydarzeniach festiwalowych – koncertach, spektaklach mistrzowskich lub gościnnych. To bardzo intensywny czas – integrujemy się, dyskutujemy z jurorami i nawiązujemy nowe kontakty oraz wieloletnie znajomości.

W tym roku odbędzie się już szósta edycja festiwalu. Za sobą mamy pięć pełnych wrażeń i emocji spotkań teatralnych, podczas których udało nam się osiągnąć bardzo wiele – nie tylko ściągnęliśmy do Bielska Podlaskiego niezwykle ciekawe, różnorodne i utalentowane amatorskie grupy teatralne z całej Polski, ale też sprawiliśmy, że nasze wydarzenie zaktywizowało mieszkańców Bielska Podlaskiego – można śmiało stwierdzić, że „DECHA” na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych miasta i że łączy nie tylko uczestników i organizatorów, ale także bielską społeczność. Trzeba również zaznaczyć, że podczas pięciu poprzednich edycji festiwalu zaszczycili nas swoją obecnością znakomici goście – doświadczeni aktorzy, znawcy teatru, ludzie współczesnych mediów i kultury, tacy jak: Anna Cieślak, Tomasz Grochoczyński, Monika Zaborska- Wróblewska czy Konrad Szczebiot, czy aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Grzegorz Daukszewicz.

W festiwalu biorą udział grupy z różnych miejsc Polski (m. in. Kraków, Warszawa, Lublin). Wiele z nich wraca na festiwal w kolejnych edycjach, bo – jak mówią, bardzo im się tu podoba. Naszych gości zawsze oczarowuje również atmosfera, jaka panuje podczas festiwalu – wszyscy twierdzą, że DECHA to uosobienie podlaskiej gościnności i otwartości.