ProAnima.pl – ogólnopolski portal promocji kultury

Strona główna | Kandydaci | ProAnima.pl – ogólnopolski portal promocji kultury

Ogólnopolski Portal Promocji Kultury Proanima.pl to jeden z najchętniej odwiedzanych serwisów kulturalnych w sieci prowadzony od 2020 r. przez Fundację Pro Anima. Miesięcznie portal odwiedza ponad 200 tys. użytkowników. Promujemy kulturę w postaci wydarzeń kulturalnych organizowanych przez instytucje kultury, artystów i organizacje pozarządowe z całej Polski. Posiadamy innowacyjną i łatwą w obsłudze wyszukiwarkę imprez i wydarzeń, w której w przystępny sposób można wyszukać najciekawsze eventy kulturalne. Specjalizujemy się w promocji imprez kulturalnych ze szczególnym uwzględnieniem festiwali muzycznych i literackich oraz konwentów fantastyki. Promowane przez nas wydarzenia osiągają wysokie pozycje w wyszukiwarkach, dzięki czemu są widoczne dla użytkowników. W mediach społecznościowych mamy także zaangażowanych obserwatorów, którzy lajkują oraz udostępniają nasze treści.

Portal, od momentu powstania w maju 2020 r. notuje ciągły, dynamiczny wzrost zasięgów i liczby użytkowników portalu.

Z czego wynika zainteresowanie naszymi treściami? Dzięki dogłębnej analizie rynku stworzyliśmy innowacyjną wyszukiwarkę imprez i wydarzeń. W naszej bazie znajdują się zarówno bezpłatne imprezy, jak wydarzenia biletowane, komercyjne (ponad 35 tys. unikalnych wydarzeń kulturalnych z całej Polski). Wokół wyszukiwarki zbudowaliśmy portal, w którym opublikowaliśmy blisko 1000 artykułów dotyczących kultury – recenzje filmów, książek i płyt oraz relacje z najciekawszych wydarzeń kulturalnych z całej Polski. Niektóre treści dostępne są także w języku angielskim i ukraińskim.

W ubiegłym roku odwiedziło nas ponad 2,1 mln użytkowników z terenu całej Polski (Mazowieckie – 29,32%; Śląskie – 13,22%; Wielkopolskie – 10,25%; Dolnośląskie -9,08%; Małopolskie – 8,15%).

Do Portalu dołączyło też kilkaset instytucji kultury – organizatorów wydarzeń – publikujących informacje o swoich imprezach.

Podsumowując – Proanima.pl to portal kulturalny z atrakcyjnym contentem oraz wyszukiwarka wydarzeń kulturalnych w jednym (prawdopodobnie największa w Polsce baza imprez). Takiego połączenia treści nie posiada nikt na rynku. Gros użytkowników Portalu pochodzi spoza Województwa Podlaskiego – (ponad 95 %) dlatego śmiało można nadać mu tytuł Podlaskiej Marki Roku