Rowery bez ograniczeń – MAD Adam Zdanowicz

Strona główna | Kandydaci | Rowery bez ograniczeń – MAD Adam Zdanowicz

Marzenia dzielą się na przyziemne i szalone. Na takie, które mają koła i te, które ich jeszcze nie otrzymały.

Realizując wizje ludzi, którzy zwracają się do MAD Bicycles po pomoc, zrozumieliśmy, że ograniczenia nie istnieją. Są one jedynie słowem w słowniku i dla większości osób stanowią wymówkę.

Nietrudno zauważyć, kiedy produkt został wykonany z pasją. Kiedy przedmiot posiada duszę, to wszyscy wkoło to czują. Od euforycznych komplementów obserwatorów, po spokojne „That’s a very nice bike, kid.” usłyszane z ust ojca chrzestnego rowerów customowych z Kalifornii.

O rowerach z Podlasia mówili już niejedni, ale nigdy dotąd nie wspominali o nich członkowie Guns N’Roses, gwiazdy polskiej estrady, czy hodowcy bizonów z Pensylwanii. Aby zasłużyć sobie na te wzmianki, musieliśmy stworzyć nową jakość i zredefiniować to, czym jest polski rower. Nie zabrakło też odpowiedniej dawki podlaskiego folkloru.

Czy w futurystycznym rowerze da się przemycić wycinanki podlaskie? Czy rower elektryczny może mieć wzory z drewnianych chat? Czy można zrobić rower z podlaskiej wody? W słowniku MAD nie ma słowa „Czy”. Przynajmniej nikt go od dawna tam nie widział.

Wyroby, które powstają w największej pracowni rowerów customowych w Polsce mają jedną wspólną cechę: nie znają ograniczeń. Powstają w atmosferze, której nie mąci strach przed porażką. Odwiedzają nas ludzie nie mieszczący się w standardowe formy użytkowe. Poszukują rozwiązań szytych na miarę, ale co najważniejsze – chcą czuć się wolni. Mają dosyć ograniczeń spowodowanych ich fizycznymi imperfekcjami, a czasami potrzebują też podbudować swój, już wyjątkowy, wizerunek.

Pokonując kolejne szczeble drabiny rozwoju, doszliśmy do momentu, kiedy zaczęliśmy sami dokładać kolejne stopnie. Tworzenie innowacyjnych wyrobów stało się naszym największym atutem, a zarazem przekleństwem. Poszukiwanie odpowiedniej formy i funkcji potrafi bowiem trwać miesiącami. Jednakże satysfakcja i uznanie w oczach ludzi po jej znalezieniu jest nie do przecenienia.

Zjawiskowe rowery są synonimem MAD Bicycles, lecz to jedynie skromny owoc pracy ludzi, ich rąk i umysłów. Żaden katalog czy broszura nie jest w stanie opisać procesów twórczych, które doprowadziły do stworzenia kolejnego niepowtarzalnego roweru. Proste, lecz pozornie niemożliwe rozwiązania, których nie da się opisać słowami – to wyróżnik tej marki i jej produktów na tle innych firm.