Wigilia Białostocka – Fundacja Rodziny Czarneckich

Strona główna | Kandydaci | Wigilia Białostocka – Fundacja Rodziny Czarneckich

Białostocka Wieczerza Wigilijna dla samotnych i potrzebujących.

Już po raz piąty Wigilię Białostocką dla blisko tysiąca osób samotnych, ubogich i potrzebujących przygotowała Fundacja Rodziny Czarneckich przy wsparciu Caritas Archidiecezji Białostockiej wraz z Zespołem Szkół im. Matki Bożej Miłosierdzia.

W wydarzeniu co roku bierze udział między 600 – 800 osób samotnych i będących w trudnej sytuacji materialnej mieszkańców Białegostoku i regionu. Fundacja przygotowania do tego wydarzenia rozpoczyna już we wrześniu poprzedzającym daną Wigilię. Od tego czasu trwają poszukiwania partnerów, sponsorów, wolontariuszy. W czasie poprzedzającym okres świąteczny Fundacja organizuje liczne akcje mające na celu zebranie środków potrzebnych do przygotowania wieczerzy. Każdego z przybyłych gości czeka nie tylko wspólny posiłek podany na białych obrusach, ale również rodzinna atmosfera, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i modlitwa prowadzona przez metropolitę białostockiego. Fundacja Rodziny Czarneckich i Dwór Czarneckiego przygotowują zawsze 12 tradycyjnych wigilijnych potraw, po które ustawia się długa kolejka samotnych i potrzebujących. Każdy z przybyłych gości otrzymuje także paczkę żywnościową, którą może zabrać dla swoich bliskich.

24 grudnia br. w wigilijne popołudnie do stołu zasiedli z nami abp Tadeusz Wojda, kapłani związani z archidiecezją oraz włodarze miasta i regionu.