500 nowych miejsc pracy w fabrykach Pronaru

Strona główna | Zgłoszenia | 500 nowych miejsc pracy w fabrykach Pronaru

500 nowych miejsc pracy w fabrykach Pronaru – Pronar Sp. z o.o.

Ponad pół tysiąca nowych miejsc pracy w regionie powstało dzięki ostatnim inwestycjom Pronaru. Ten największy polski producent maszyn rolniczych, komunalnych i recyklingowych oraz światowy wicelider w produkcji kół tarczowych wybudował nowe hale produkcyjne o łącznej powierzchni przekraczającej 40 000 m2.

W nowej przestrzeni produkcyjnej będą powstawały ultranowoczesne maszyny budowlane oraz rozwiązania do zbioru zielonek i wozy asenizacyjne ze zbiornikami wykonanymi z tworzyw sztucznych. Z Narwi i Siemiatycz, podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych maszyn, będą trafiały na rynki ponad 80 państw. Inwestycje obejmują też rozwój produkcji komponentów na bazie poliestrów oraz zupełnie nową gamę produktów, jaką są elektryczne wiązki kablowe.

Niewątpliwie przedsięwzięciem o największym rozmachu pośród ostatnich inwestycji spółki jest powstała pod koniec 2022 r. hala o powierzchni 24 000 m2 w Narwi. Wyposażona została w całkowicie zautomatyzowane linie produkcyjne, z których zjeżdżać będzie kolejnych milion felg rocznie. Tak radykalny wzrost produkcji kół tarczowych pozwoli Pronarowi stać się światowym liderem w segmencie kół tarczowych do maszyn rolniczych i przemysłowych. Od lat cieszą się one zaufaniem największych światowych koncernów, które umieszczają je w swoich maszynach jako elementy wyposażenia fabrycznego.