Akcja #DorzućMisie podczas spotkania Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa

Strona główna | Zgłoszenia | Akcja #DorzućMisie podczas spotkania Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa

Akcja #DorzućMisie podczas spotkania Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok / Fundacja Sport Twoją Szansą / Fundacja Naszpikowani

1 października2023 roku, podczas hitowego spotkania PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok i Legią Warszawa, przy pełnych trybunach przy Słonecznej, miała miejsce wyjątkowa akcja charytatywna – #DorzućMisie. Podczas przerwy spotkania Kibice rzucili na murawę stadionu 109 470 maskotek, bijąc tym samym rekord świata (poprzedni wynosił 74 559 maskotek, został ustanowiony w stanie Pensylwania, USA). W wyniku akcji Fundacja Sport Twoją Szansą przekazała wskazanej przez Jagiellonię białostockiej fundacji naSZPIKowani 5 zł za każdą rzuconą maskotkę, czyli 547 350 zł. Pieniądze wspomogły podopiecznych fundacji, dzieci zmagające się z nowotworami krwi, jak również pierwszy na Podlasiu ośrodek dla osób z autyzmem „Mój kolorowy AUTentYZm”.

Wydarzenie było planowane przez dwa miesiące, zaangażowało się w nie wiele instytucji z całego województwa. Maskotki zbierano w szkołach i przedszkolach. Jednym z większych wyzwań było zebranie maskotek w czasie przerwy, aby druga połowa spotkania rozpoczęła się o czasie. Z pomocą przyszli żołnierze Wojska Polskiego zorganizowani przez partnera Klubu – Wojskowe Centrum Rekrutacji. Ponad 200 wojskowych, stewardów i pracowników Klubu zebrało wszystkie maskotki w siedem minut. Akcja odbiła się szerokim echem na całym świecie, a liczne nagrania w mediach społecznościowych zanotowały milionowe wyświetlenia w Niemczech, Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Warto zaznaczyć, że akcja odbyła się na kilku polskich arenach, jednak to mieszkańcy województwa podlaskiego byli bezkonkurencyjni w okazaniu dobrego serca najbardziej potrzebującym. W Lubinie rzucono 5 031 maskotek, w Kielcach 4 528, w Częstochowie 1 637 a w Bielsku Białej 2 531. Tym bardziej ukazuje to niesamowity rozmach i bezgraniczne zaangażowanie mieszkańców naszego województwa.