Up To Date Festival

Strona główna | Zgłoszenia | Up To Date Festival

Up To Date Festival – Pogotowie Kulturalno Społeczne

Up To Date Festival to kameralny festiwal muzyki elektronicznej, który od 13 lat odbywa się w Białymstoku – sercu północno-wschodniej Polski. Festiwal słynny jest ze swojego głębokiego zakorzenienia w tkankę miejską oraz wspierania lokalnej kultury. Dotychczasowe wydarzenia UTDF odbywały się w tak różnorodnych przestrzeniach, jak Stadion Miejski w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska czy Pałac Branickich. W dobie ciągłego wzrostu i niepohamowanego rozwoju Up To Date Festival chce być jeszcze bardziej autentyczny i bliżej swoich korzeni. Między innymi z tego względu tegoroczna edycja festiwalu Up To Date odbędzie się w nowej, czerwcowej dacie oraz sekretnej lokalizacji. Ta ostatnia jest także zwiastunem zwrotu festiwalu ku swojemu drugiemu najbliższemu sąsiadowi – Białowieży.

Ostatni pierwotny las Europy stał się inspiracją do reewaluacji wartości festiwalu i powrocie do tych zakorzenionych w oddolnych inicjatywach o charakterze DIY. Dogłębna eksploracja źródeł Up To Date festiwalu oczywiście będzie miała odzwierciedlenie w programie muzycznym – starannie wyselekcjonowana współczesna muzyka elektroniczna: techno czy electro oraz nieszablonowa muzyka klubowa przepełniona szacunkiem do jungle, bassu i dubstepu. Fanów spokojniejszych podróży dźwiękowych zadowolą ambientalne eksploracje wzbogacone jeszcze większą niż dotychczas liczbą muzycznych eksperymentów.

Organizatorzy Up To Date festiwalu stoją za wieloma aktywnościami łączącymi działalność kulturalną ze społeczną, które silnie rezonują regionalnie i ogólnopolsko. Na kartach historii na zawsze zapisały się, m.in. “Wyślij pocztówkę do Babci”, mural dla szpitala dziecięcego w Białymstoku czy Aleja Ambientowa w Białymstoku. Bez względu na charakter działań ich fundamenty – pasja i oddanie sprawie – pozostają niewzruszone.