Podcast Babka Natura

Strona główna | Zgłoszenia | Podcast Babka Natura

Podcast Babka Natura – Babka Natura Joanna Pachałko

Babka Natura to podcast (internetowa publikacja audio) założony 29 maja 2020 roku, w którym autorka rozmawia z zaproszonymi gośćmi na temat relacji ludzi i przyrody. Do rozmów zaprasza przede wszystkim pisarzy, dziennikarzy i naukowców, których książki i publikacje dotyczą zagadnień głębokiej ekologii, ekoterapii czy humanistyki środowiskowej.

Gośćmi Joanny Pachałko byli m.in. Adam Wajrak, Adam Zbyryt, Tomasz Samojlik Katarzyna Simonienko, Julia Fiedorczuk, Agnieszka Antosik, Ryszard Kulik, Anna Maziuk, Łucja Lange, Marcin Napiórkowski, z którymi podejmowała tematy relacji międzygatunkowych (m.in. wilków i ludzi), świadomości zwierząt, wpływu lasoterapii na zdrowie, ekopsychologii, opowieści oraz ekokrytyki i kryzysu wyobraźni w kontekście zmian klimatycznych.

W ramach podcastu powstało dotychczas 67 odcinków, każdy o długości minimum 40 minut. Odcinki dostępne są na platformach Spotify, Apple Podcasts i częściowo na YouTube.

Dodatkowo, autorka prowadzi profile w mediach społecznościowych (Facebook Babka Natura i Instagram @joannapachalko), na których promuje odcinki i edukuje na temat głębokiej ekologii, ekoterapii i ekokrytyki, rekomenduje słuchaczom wartościowe lektury związane z powyższymi tematami, a także promuje województwo podlaskie i tereny wokół Puszczy Knyszyńskiej, w których sama mieszka.

W kolejnych latach autorka planuje dalszy rozwój podcastu (co najmniej 1-2 odcinki miesięcznie) i rozmowy z autorami z regionu i z całej Polski, a także uruchomienie darmowego newslettera, w którym pogłębi omawiane tematy.