Bee.pl

Bee.pl – Bee.pl

Pszczoły są nam niezwykle bliskie nie tylko dlatego, że jedna z nich znajduje się w identyfikacji wizualnej naszej marki. W trosce o środowisko oraz ich malejącą populację postanowiliśmy zrobić dla nich coś dobrego. Na dachu naszego biura stanęły 3 ule, w których mieszka około 50 tys. pszczół. W ich sąsiedztwie posadziliśmy też miododajną roślinność oraz ustawiliśmy poidełka z wodą. W opiekę nad pszczołami zaangażowani są pracownicy naszej firmy, którym pomaga lokalny pszczelarz z dużym doświadczeniem. Z myślą o pszczołach zasialiśmy też dwie łąki kwietne – miejska znajduje się przy naszych ulach na dachu, druga, większa – powstała na wsi niedaleko Białegostoku. Od początku istnienia naszej firmowej pasieki, udało nam się zebrać 47 kg miodu, który nie jest przeznaczony do sprzedaży – jest przez nas wykorzystywany na wewnętrzne cele.
W 2022 roku prowadziliśmy kampanię promocyjną, w trakcie której 50% zysku ze sprzedaży produktów marki własnej przekazaliśmy Fundacji Ratujmy Pszczoły, której celem statutowym są działania na rzecz ochrony pszczół. Fundacja była też głównym beneficjentem akcji przedświątecznej – zamiast tradycyjnie wysyłać prezenty kontrahentom, wsparliśmy finansowo bliskie nam inicjatywy charytatywne.

Wspieranie populacji pszczół to nie jedyne działanie, jakie przyświeca idei naszej firmy. W naszym magazynie wprowadziliśmy radykalną zmianę w sposobie pakowania zamówień – w 99% wyeliminowaliśmy foliowe materiały pakowe. Do wypełnienia przesyłek wykorzystujemy karton z recyklingu, który samodzielnie przerabiamy za pomocą specjalnej maszyny. Oprócz tego, segregujemy śmieci, a nasi pracownicy korzystają ze szklanych butelek na wodę. Co roku z okazji Dnia Ziemi prowadzimy też akcję sprzątania okolicznych lasów. Dotychczas posprzątaliśmy już Las Pietrasze oraz Las Komunalny.
Nie tylko troska o środowisko jest ważnym elementem w życiu naszej firmy. Aktywnie zaangażowaliśmy się w pomoc uchodźcom z Ukrainy organizując m.in. wewnętrzne zbiórki. Na swojej stronie www umożliwiliśmy zrobienie prostych i szybkich zakupów, które są przez nas przekazywane do wyznaczonych miejsc zbiórek.