Biznes na obcasach

Strona główna | Zgłoszenia | Biznes na obcasach

Biznes na obcasach – Miasto Łomża, Urząd Mejski w Łomży, pl. Stary Rynek 14, 18-400 Łomża, mail: cop@um.lomza.pl, tel. +48 86 2156852

Spotkania pn. „Biznes na obcasach” organizowane są w  ramach cyklu śniadań biznesowych w Łomży.

Śniadania biznesowe, inicjatywa podjęta przez Miasto Łomża w 2017 r., to platforma dialogu pomiędzy administracją a biznesem, gdzie przy porannej kawie, omawiane są sprawy dotyczące lokalnych przedsiębiorców oraz ich oczekiwań wobec lokalnego samorządu. Ich celem jest usprawnienie przepływu informacji pomiędzy administracją a biznesem , integrację środowiska przedsiębiorców oraz możliwość autoprezentacji podczas spotkań.

Marcowa odsłona wydarzenia pn. „Biznes na obcasach” od 2018 r. dedykowana jest przedsiębiorczym kobietom i cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno wśród kobiet jak mężczyzn.

Nasze śniadania biznesowe swoim zasięgiem wykraczają poza granice Łomży. Od lat „Biznes na obcasach” cieszył się ogromną popularnością i już od pierwszej edycji w 2018 r. gościliśmy przedsiębiorcze kobiety z Białegostoku, Suwałk i innych miast regionu. Liczba Pań spoza Łomży biorących udział w wydarzeniu z roku na rok rośnie.

W październiku ubiegłego roku odświeżyliśmy formułę spotkań i pod hasłem „Debatowanie na śniadanie – Przedsiębiorca też ma prawa” zaprosiliśmy do debaty Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza, prof. Konrada Trzonkowskiego Dyrektora Zarządzającego ARP S.A., Prezesa PFR Sp. zo.o. oraz lokalnych przedsiębiorców. Debatę moderował dziennikarz Radia Białystok pochodzący z Łomży.  W tym spotkaniu poza lokalnymi przedsiębiorcami  udział wzięli również przedsiębiorcy z Białegostoku, Suwałk, Zambrowa, Ostrołęki czy Warszawy pokonując niekiedy 150 km żeby dotrzeć na nasze wydarzenie.

W związku z tym śniadania biznesowe są doskonałą okazją do promowania naszego miasta i regionu, a także do nawiązywania kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami w regionie i poza nim.

W tym roku „Biznes na obcasach” pod hasłem „Być kobietą, być kobietą…” odbędzie się w dniu 9 marca o godz. 10.00 w Hali Kultury przy Pl. Stary Rynek 6 w Łomży.

Podczas śniadania planowany jest krótki występ muzyczny, moderowana debata z udziałem przedsiębiorczych kobiet z sektora publicznego, biznesu, nauki i NGO, a na zakończenie pokaz mody przygotowany przez projektantkę mody z Białegostoku Elwirę Horosz.

Wydarzenie będzie również promować szkolnictwo zawodowe. Poczęstunek oraz pokaz mody przygotują uczennice ZSWiO nr 7 w Łomży, popularnej „Wety” pod nadzorem Dyrektor Bogumiły Olbryś.