„Biznes na obcasach”

Strona główna | Zgłoszenia | „Biznes na obcasach”

„Biznes na obcasach” – Miasto Łomża

Spotkanie „Biznes na obcasach – Być kobietą, być kobietą…” odbyło się w dniu 9 marca 2023 r. w ramach cyklu śniadań biznesowych.

Śniadania biznesowe to spotkania podjęte przez Miasto  Łomża w 2017 r. Ich celem jest usprawnienie przepływu informacji pomiędzy administracją a biznesem, integrację środowiska przedsiębiorców oraz możliwość nawiązywania i zacieśniania relacji biznesowych. Marcowa odsłona wydarzenia pn „Biznes na obcasach” od 2018 r. dedykowana jest przedsiębiorczym kobietom i cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno wśród kobiet jak mężczyzn.

Łomżyńskie śniadania biznesowe swoim zasięgiem wykraczają poza granice Łomży. Od lat „Biznes na obcasach” cieszył się ogromną popularnością i już od pierwszej edycji w 2018 r. obecne są na spotkaniach PSWF Klub Kobiet Biznesu. Każdego roku zasięg wydarzenia rozszerza się. W 2023 r. w spotkaniu uczestniczyło około 70 pań z Łomży, regionu i kraju. Dojechały Panie z Białegostoku, Suwałk, Ostrołęki, Zambrowa, Kolna, Warszawy i okolic.  Liczba Pań z Łomży i spoza Łomży biorących udział w wydarzeniu z roku na rok rośnie. W roku 2024r. 7 marca obecnych było około 100 pań.

Głównym elementem spotkania „Biznes na obcasach” była moderowana debata z udziałem przedsiębiorczych kobiet z sektora publicznego, biznesu, nauki i NGO. Spotkanie uświetnił występ muzyczny i zupełnie niezwykły pokaz mody przygotowany przez projektantkę mody Elwirę Horosz i jej uczennice z ZSWiO nr 7 w Łomży, który uszyły i zaprezentowały swoje stroje. Przekaz pokazu był wielowymiarowy. Dziewczęta swoje stroje przygotowały z używanych jeansów, innej odzieży czy nawet pościeli promując ekologiczne postawy oraz wartość umiejętności manualnych czy zanikających zawodów. Uczniowie przygotowali poczęstunek i zapewnili obsługę gastronomiczną.

Należy jednak podkreślić, że najważniejszym celem śniadań  „Biznes na obcasach” jest  integracja środowisk kobiecych. Podczas pierwszych wydarzeń spotykały się tylko przedsiębiorczynie. Z roku na rok liczba pań spoza biznesu rośnie. Na spotkaniach w 2023r. i 2024 r. obecne były przedsiębiorcze i aktywne panie, nie tylko ze świata biznesu, ale również kultury, nauki, finansów i innych dziedzin.

Spotkanie „Biznes na obcasach” jako inicjatywa integrująca środowiska kobiece jest spójna z kierunkami działalności Województwa Podlaskiego.

W marcu 2023 r. powstała Podlaska Rada Kobiet.

link: http://biznes.um.lomza.pl/archiwa/19296