Biznes

Biznes – Tobo Sp. z o.o.

TOBO Sp. z o.o. jest polską firmą rodzinną założoną w 1998 roku, z siedzibą w Kurianach 104 koło Białegostoku. Jest jedyną firmą na Podlasiu produkującą meble z płyty laminowanej, posiadającą certyfikaty: PN-EN ISO 9001, PN-EN ISO 14001.
Aktualnie przedsiębiorstwo zatrudnia 50 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Są wśród nich również osoby niepełnosprawne. Firma od lat jest zaangażowana proedukacyjnie i prospołecznie. Chętnie wspiera różnego akcje charytatywne i interdyscyplinarne projekty. Jest członkiem m.in. Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Polskiego Klastra Budowlanego. Aktywnie współpracuje również z Politechniką Białostocką.

Przedsiębiorstwo od 25 lat specjalizuje się w produkcji mebli przeznaczonych do biur, recepcji, sal konferencyjnych, hoteli, banków, szpitali, szkół i przedszkoli, obiektów użyteczności publicznej oraz domów. Firma Tobo posiada kilka standardowych systemów meblowych, ale produkuje również meble nietypowe, na zamówienie. Nowością są również propozycje mebli dla seniorów. Produkty TOBO charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem, które zostało docenione w wielu konkursach w Polsce, m.in. Dobry Wzór, Must Have, Diament Meblarstwa.
TOBO posiada również bogatą ofertę mebli uzupełniających. Na co dzień współpracuje z młodymi, polskimi projektantami a także z wiodącymi producentami krzeseł, foteli, mebli metalowych, sejfów i innych akcesoriów wyposażenia wnętrz.
Firma dysponuje nowoczesnym i systematycznie modernizowanym parkiem maszynowym oraz posiada nowoczesny i przyszłościowy system zarządzania, który dba o efektywność produkcji. W meble marki TOBO wyposażonych jest wiele prestiżowych obiektów (m.in. Opera i Filharmonia Podlaska, Stadion Miejski w Białymstoku, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Archiwum Państwowe w Białymstoku, Dworzec PKP), a także liczne urzędy, firmy, szpitale i instytucje. Firma TOBO jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2022 roku została wyróżniona w konkursie Organizacja ucząca się 2022 oraz znalazła się w gronie zwycięzców rankingu Gazele biznesu 2022. Ponadto została uhonorowana nagrodą Rady IPH za wspieranie rozwoju samorządu gospodarczego i przedsiębiorczości.