Bison Ultra-Trail

Strona główna | Zgłoszenia | Bison Ultra-Trail

Bison Ultra-Trail – Fundacja Białystok Biega

Bison Ultra-Trail to cały Festiwal dla ludzi aktywnych, kochających przyrodę i wyzwania.
To dwudniowe wydarzenie, na które składa się bieg ultra, wyścigi rowerowe oraz biegi dla dzieci.
Tylko w 2023 roku w Bison Ultra-Trail wzięło udział ponad 3000 uczestników z całej Polski. Ponad 65% zawodników przyjechała do nas spoza województwa podlaskiego, co jest najlepszym dowodem na to, jak impreza promuje nasz region.

W 2023 roku odbyła się 4. edycja wydarzenia, a już „Bizon” stał się bardzo rozpoznawalny w całej Polsce z frekwencją, która pozwala być w pierwszej dziesiątce biegów trailowych (odbywających się poza drogami asfaltowymi) w Polsce.

Jak rozwija się nasze wydarzenie widać też w liczbach. W pierwszej edycji w 2020 roku metę przekroczyło 1200 osób, w 2023 było to już ponad 3000.
Z pewnością duży wpływ ma na to również ogromne zainteresowanie mediów – warto wspomnieć, iż wejścia na żywo z wydarzenia miała np. Telewizja Polsat.
O Bison Ultra-Trail pisały wszystkie największe polskie media kierowane do biegaczy.
To wszystko sprawia, że uczestnicy z całej Polski chcę zasmakować startu w Podlaskiem.

Sercem imprezy jest Puszcza Knyszyńska. Start i meta znajdują się w urokliwym Supraślu. Zawodnicy startują na dystansach od 18 km do 100 km. Bizon to również wymiar ekonomiczny dla gminy Supraśl. Kilka tysięcy osób, które bierze udział w wydarzeniu zatrzymuje się w Supraślu zazwyczaj na 2-3 dni. Korzysta też Białystok, ponieważ w Supraślu baza noclegowa jest zbyt mała, żeby pomieścić wszystkich chętnych.

Bison Ultra-Trail pokazuje jak należy współpracować. Z jednej strony duże wsparcie i dobra współpraca z samorządem, z drugiej dobra współpraca z pięcioma Nadleśnictwami. Uczestnicy do dostrzegają i przekłada się to bezpośrednio na bardzo pozytywny odbiór całej imprezy.

Jako Fundacja Białystok Biega nadal pragniemy rozwijać to wydarzenie. Mamy konkretny plan i wiemy jak dojść do pozycji jednego z najbardziej pożądanych, najlepszych biegów w Polsce… i nie tylko biegów, ponieważ nasz Bison MTB, który kierowany jest do kolarzy terenowych zanotował wzrost frekwencji ponad 250% rok do roku, co tylko pokazuje jaki potencjał tkwi w naszych działaniach.

Uczestnicy zakochują się w Supraślu, w Podlaskiem. Chcą tu wracać, zabierają ze sobą znajomych, przyjeżdżają do nas również o innych porach roku. Takie działania mają głęboki sens.