Brave Kid – 3 edycja

Strona główna | Zgłoszenia | Brave Kid – 3 edycja

Brave Kid – 3 edycja – Gminny Ośrodek Kultury w Krypnie

BRAVE KID 3 to już  trzecia edycja imprezy sportowo-integracyjnej dla dzieci, której pomysłodawcami i głównymi organizatorami są  mieszkańcy wsi Kruszyn w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Krypnie. Wydarzenie  z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem dzieci i rodziców.

BRAVE KID 3 to organizacja biegów z przeszkodami dla dzieci w wieku 3-15 lat. Przeszkodami są liny, wykopane dołki z wodą, łańcuchy, opony itp. ale wszystko dostosowane do wieku i możliwości uczestników. Wydarzenie odbyło się na tzw. Placu Szkolnym – polanie  i lesie tuż za wsią, w miejscu, które jest zagospodarowane i sprzątane przez mieszkańców.

Każde dziecko, które pokonało trasę otrzymało specjalny medal oraz pakiet energetyczny (batonik, soczek, woda itp.). Wydarzenie ma niesamowitą energię i toczy się w fantastycznej atmosferze – nie ma tu rywalizacji lecz współpraca, wsparcie rodziców i asysta druhów OSP Kruszyn i zawodników UKS „Krypnianka”. W biegu wzięło udział 115 dzieci a także około 50 dorosłych w biegu specjalnym. Poza biegiem odbyły się także gry, zabawy, animacje. Uczestnicy spotkania mogli skorzystać z ofert stoiska GOK w Krypnie, KGW w Długołęce, KGW w Krypnie Wielkim, wspólnego ogniska, kurtyny wodnej przygotowanej przez strażaków.

Wydarzenie BRAVE KID 3 nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania mieszkańców Kruszyna,  którzy na kilka tygodni przed spotykali się niemal codziennie,  planowali i wykonywali przeszkody z dostępnych w ich gospodarstwach rolnych przedmiotów  takich jak: liny, łańcuchy, palety, kłody drewna itp. Własnoręcznie wykopali w lesie dół, wyłożyli go folią i wypełnili wodą. Teren wokół miejsca wydarzenia został przygotowany i zabezpieczony przez druhów i druhny OSP Kruszyn.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Artur Kosicki.

W 2024r. planowana jest kolejna edycja wydarzenia, tym razem poszerzona o uczestników z niepełnosprawnościami.