CAL prawdziwe drzwi – marka odpowiedzialna społecznie

Strona główna | Zgłoszenia | CAL prawdziwe drzwi – marka odpowiedzialna społecznie

CAL prawdziwe drzwi – marka odpowiedzialna społecznie – CAL prawdziwe drzwi / Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna

Odpowiedzialność za pracowników: Działająca od niemal 40 lat firma CAL obecnie tworzy ponad 100 miejsc pracy. Za swoje propracownicze działania otrzymała medal „Pracodawca z sercem”, świadczący również o promowaniu zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.
 
Odpowiedzialność za otoczenie: CAL prawdziwe drzwi służy lokalnej społeczności – od 6 lat realizuje akcję „drzewo za drzwi”, kiedy to Zarząd wraz z pracownikami firmy sadzi las na terenie nadleśnictw Suwalszczyzny, ale i również w samych Suwałkach, zagospodarowując np. stare wysypisko przy ul. Dmowskiego i tworząc tam zręby parku miejskiego. Posadzono już łącznie ponad 60 tys. drzew. Poza tym CAL prawdziwe drzwi od czterech lat realizuje koncerty charytatywne, w których uczestniczyło już blisko 1.500 osób. Łącznie zebrano już ponad 100 tys. zł.
 
Realizując działania nie tylko lokalnie, ale też globalnie CAL wspierał warszawską Fundację Virtuosa w zakresie remontu budynku, w którym powstała pierwsza w Polsce Pracownia Symulacji Kardiologicznej – przestrzeń szkoleniowa w podwarszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.
 
W ubiegłym roku firma realizowała akcję CALa siła w Was – pomoc dla Obywateli Ukrainy. Zebraliśmy środki, które poprzez Związek Ukraińców w Suwałkach trafiło do ukraińskich kobiet i dzieci budujących w Polsce (na krócej lub dłużej) nowe życie. Dodatkowe fundusze przekazaliśmy do Stowarzyszenia Dobra dla Dobra na rzecz Ukraińców w Toruniu.
 
Odpowiedzialność za środowisko: Produkty marki CAL są ekologiczne, bo również biodegradowalne i energooszczędne. Energia zaprzęgnięta do pracy przy tworzeniu prawdziwych drzwi w 2022 roku pochodziła ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu w samym tylko roku 2022 ograniczyliśmy ślad węglowy o ponad 500 ton!
Szefowa firmy, Sylwia Ciszewska, jest osobą zaangażowaną w działania na rzecz lokalnej społeczności w postaci tworzenia inicjatywy EduEkipa – baza przygody, która została uznana przez internautów za najlepszą inicjatywę lokalną w podlaskiem w 2021 r. Przez 2 lata była prezeską-wolontariuszką w Fundacji Daj Mi Skrzydła. Jest członkinią Lady Business Club, laureatką nagrody Kobiety Stolarki.