Centrum Logistyczne Kontri

Strona główna | Zgłoszenia | Centrum Logistyczne Kontri

Centrum Logistyczne Kontri – Kontri sp. z o.o.

Centrum Logistyczne Kontri to nowoczesny budynek o powierzchni prawie 4000m2 zlokalizowany na terenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, w sąsiedztwie białostockiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja pomoże w dalszym, dynamicznym rozwoju Kontri sp. z o.o. oraz marek w portfolio firmy, m.in. kontri.pl, Vivisence, KiddyMoon czy hurtowniaonline.pl

Na 4 piętrach nowego obiektu mieści się magazyn, linie produkcyjne, szwalnia oraz pomieszczenia biurowe i socjalne. Nowa inwestycja pomoże poszerzyć ofertę towarów, lepiej zarządzać składowaniem, a także usprawni kompletowanie oraz wysyłkę zamówień. Rozbudowa linii produkcyjnych i szwalni zwiększy wydajność i moce produkcyjne oraz zapewni więcej miejsc zatrudnienia w regionie. Nad sprawną pracą czuwa nowoczesny system klasy WMS (Warehouse Management Software).

Centrum Logistyczne Kontri to nie tylko miejsce do składowania i kompletowania towarów, z którego odbywa się dystrybucja do krajów w całej Europie . To także miejsce, które mocno oddziałuje na środowisko naturalne. Dlatego podczas prac projektowych uwzględniono zasady zrównoważonego rozwoju, ekologii oraz efektywności energetycznej. W efekcie zastosowano m.in. energooszczędne oświetlenie w standardzie LED z czujnikami ruchu, zaplanowano rozbudowę paneli fotowoltaicznych do 200kW, które zapewnią nawet do 50% zapotrzebowania na energię elektryczną. Dodatkowo doki przeładunkowe zostały zaprojektowane z myślą minimalizacji wymiany cieplnej pomiędzy magazynem, a placem przeładunkowym.