Cztery Szpaki

Strona główna | Zgłoszenia | Cztery Szpaki

Cztery Szpaki – 4Szpaki sp. z o.o. sp. k.

Mydlarnia Cztery Szpaki to białostocki, liczący dziś na pokładzie ponad 50 osób producent kosmetyków naturalnych, który rozwija się na różnych płaszczyznach, ale wciąż pozostaje wierny idei, jaką wyznaczył sobie funkcjonując jeszcze jako rodzinna manufaktura. Czyli? Tworzenie prostych, możliwie uniwersalnych kosmetyków, przyjaznych dla skóry i środowiska. Marka na tym wyrosła i wciąż to robi – tyle że już na znacznie większą skalę. W ciągu kilku lat z dwuosobowej firmy, w której powstawało kilkadziesiąt kostek mydła miesięcznie, Cztery Szpaki stały się marką kosmetyczną, którą trudno przegapić i wydajną produkcyjnie spółką aktywnie rozszerzającą ofertę o nowe formuły.

Cztery Szpaki to Podlasie. Serce firmy od początku biło w Białymstoku (wciąż mieści się tu nasze biuro, laboratorium, produkcja, wysyłka oraz dwa sklepy stacjonarne) i chyba każde z naszych działań podszyte jest wschodnim pierwiastkiem. Od listopada 2019 siedziba firmy o powierzchni 1224 m2 znajduje się w Białymstoku przy ul. Króla Zygmunta Augusta 26, a poprzednia zajmowała zaledwie 300 m2. Posiadamy własne sklepy stacjonarne: dwa w Białymstoku i jeden Warszawie. Nasz zespół to osoby z Białegostoku i okolic pracujące stacjonarnie w siedzibie firmy. Współpracujemy z lokalnymi dostawcami surowców i materiałów wykorzystywanych do produkcji. Nawiązujemy i budujemy relacje i współpracę z lokalnymi partnerami biznesowymi, jak i naukowymi.

Materiały, które wykorzystujemy do pakowania naszych kosmetyków wybieramy zawsze mając na uwadze dobro środowiska. Od początku naszej działalności działamy w duchu zero waste. Używamy do pakowania głównie papieru, szkła i metalowych puszek, które można wykorzystać ponownie na różne sposoby. W sklepach uruchomiliśmy stacje refill, w których można napełnić naszym mydłem w płynie przyniesiony przez siebie pojemnik.

Od początku funkcjonowania firmy staraliśmy się pomagać potrzebującym. Zawsze chcieliśmy być marką zaangażowaną społecznie. Black Friday zmieniliśmy w charytatywny Fair Friday, który organizujemy cyklicznie od 2019 roku. 15% z zakupów dokonanych tego dnia przekazujemy na rzecz różnych Fundacji – w zeszłym roku była to białostocka Fundacja Koliber i działająca z jej powołania Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem. Od lat wspieramy też działania szerzące świadomość onkologiczną.