Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok 2023

Strona główna | Zgłoszenia | Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok 2023

Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok 2023 – Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej, Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej

Dni Kultury Studenckiej, a potocznie Juwenalia są corocznym świętem studentów o kilkudziesięcioletniej tradycji w Białymstoku. Z biegiem czasu koncepcja rozwinęła się, a Juwenalia stały się okazją              do prezentacji kultury studenckiej, jej niezwykle szerokiego spektrum oddziaływania i różnorodności oraz wizytówką województwa podlaskiego. Jest to święto nie tylko studenckie, na wydarzenia organizowane w ramach Juwenaliów przychodzi cała społeczność Białegostoku i regionu. Oprócz realizacji masowych imprez plenerowych, zorganizowaliśmy przekrój imprez towarzyszących o przeróżnych charakterach – od typowo studenckich konkursów, po koncert wysokiej kultury.
Juwenalia Białystok 2023 wróciły po trzy letniej przerwie w wielkim stylu. Szereg wydarzeń towarzyszących, Parada Studencka, a na koniec dwa dni plenerowych koncertów (2-3 czerwca) na kampusie Politechniki Białostockiej, a to wszystko za sprawą sztabu organizacyjnego składającego się z członków Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej działających wolontariacko, bez udziału żadnych agencji eventowych.
W ramach harmonogramu juwenaliowego zostały zrealizowane takie wydarzenia jak:
*Kino plenerowe,
*JuweCup,
*Oficjalna Rozgrzewka Juwenaliowa,
*Planszówkalia,
*Małomiasteczkowa Gra Miejska.
Każdy dzień koncertowy przyciągnął około 20 tysięcy ludzi, czyniąc nasz festiwal jedynym tego typu przedsięwzięciem w Województwie Podlaskim.

Na scenie wystąpili: Lady Pank, Maryla Rodowicz, Kult, Organek, Gibbs, O.S.T.R., Paluch, Happysad, Reto, Szeptucha, Trapiwnica, Playboys, Defis, Topky, Miły Pan. Połączyliśmy różne gatunki muzyczne, aby każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie.

Jest to wydarzenie, które nie tylko wyróżnia się na tle innych inicjatyw kulturalnych i rozrywkowych w regionie, ale także wnosi znaczący wkład w promocję miasta i województwa, integruje społeczność studencką oraz lokalnych mieszkańców, a także wspiera rozwój kultury.