Projekt fotograficzno-filmowy Dronem przez Podlasie

Strona główna | Zgłoszenia | Projekt fotograficzno-filmowy Dronem przez Podlasie

Projekt fotograficzno-filmowy Dronem przez Podlasie – Jakub Iwo Zalewski

Dronem przez Podlasie – to mój projekt fotograficzno-filmowy, który powstał na początku 2022r. Fotografuję Podlasie od około 20 lat z ziemi, a od dwóch lat fotografuję i filmuję również z powietrza – za pomocą Drona.

Fascynuje mnie piękno naszego regionu, które odkrywam podczas licznych wypraw rowerowych, pieszych i samochodowych. Perspektywa ptaka otworzyła przede mną nowe możliwości ekspresji i prezentacji uroków Podlasia większej grupie odbiorców – poprzez moje profile social mediowe na Facebooku i Instagramie oraz poprzez moją stronę internetową.

Odbiór moich zdjęć i filmów jest bardzo pozytywny. Widzowie są zachwyceni urokami miejsc, które pokazuję – miejsc, które niekiedy są im zupełnie nieznane, a innym razem znane bardzo dobrze, ale widziane z ptasiej perspektywy nabierają zupełnie nowego wymiaru.

Moje zdjęcia i filmy wykonane za pomocą drona były i są wielokrotnie udostępniane przez instytucje takie jak: Podlaskie Zasilane Naturą, Podlaskie Travel (Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna), Polska Travel (Polska Organizacja Turystyczna), Wody Polskie (Państwowe Gospodarstwo Wodne), a także przez duże profile internetowe, m.in.: Magia Podlasia, Pindle (Aplikacja mobilna o tematyce podróżniczej), Visit Poland, Viaje Polonia, Poland Top Photo, Tak To Polska. Nie zliczę nawet ponownych udostępnień przez osoby prywatne.

Publikowane przeze mnie zdjęcia i filmy staram się również dobrze opisywać, by odbiorcy oprócz warstwy wizualnej mogli dowiedzieć się więcej o okolicy, w której powstały zdjęcia lub film.

Kocham Podlasie i chciałbym pokazywać je jak najszerszemu gronu odbiorców. Uważam, że miałem ogromne szczęście urodzić się tu, tu mieszkać i mieć tę magiczną krainę na codzień.

Moja dotychczasowa działalność, zarówno fotografia tradycyjna, z ziemi, jak i ta z perspektywy drona, spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem – co tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że mieszkamy w niesamowicie szczególnym regionie, który warto pokazywać i promować w Polsce, w Europie i na świecie.

W najbliższych planach mam również stworzenie video Vloga, w którym będę mógł szerzej opisywać i pokazywać piękno naszego regionu oraz zachęcać widzów do odwiedzenia tego wspaniałego, unikatowego miejsca.

Jakub Iwo Zalewski – Dronem przez Podlasie

Instagram: @dronemprzezpodlasie

Facebook: https://www.facebook.com/DronemPrzezPodlasie/