EKO AKADEMIA – cykliczne bezpłatne badania i konsultacje zdrowia w Eko Centrum na Giełdzie na Andersa

Strona główna | Zgłoszenia | EKO AKADEMIA – cykliczne bezpłatne badania i konsultacje zdrowia w Eko Centrum na Giełdzie na Andersa

EKO AKADEMIA – cykliczne bezpłatne badania i konsultacje zdrowia w Eko Centrum na Giełdzie na Andersa – Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe S.A. z siedzibą w Białymstoku

Eko Akademia to cykliczne bezpłatne badania i spotkania ze  specjalistami z dziedziny zdrowia. PCR-T S.A. współpracuje z Podlaskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ, BCO, Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku, WSSE, PSSE, psychodietetykiem, trenerem personalnym. Podczas IV edycji akademii spotkania odbywały się co miesiąc od stycznia do grudnia 2023 r. na terenie Giełdy na Andersa. Podczas zakupów mieszkańcy Białegostoku i okolic mieli możliwość zrobienia bezpłatnych badań, uzyskać informacje o programach profilaktycznych (profilaktyka nowotworowa), zasięgnąć porady u specjalisty, stomatologa, technika okulisty, dietetyka, trenera personalnego oraz degustacji produktów regionalnych. Z bezpłatnych badań i konsultacji w tym okresie skorzystało ponad 1500 osób. Badania są dedykowane dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych. W większości akademia cieszy się popularnością wśród emerytów i rencistów, którzy stanowią w granicach 80% uczestników tego projektu. Pozostałe 20 % są to osoby w wieku produkcyjnym. Wszystkie badania i konsultacje są wykonywane na miejscu bez zapisów i stosownych skierowań. W ramach projektu  PCR-T S.A. zakupuje paski testowe do glukometru.

Były wykonane następujące bezpłatne badania: analiza składu ciała, poziom glukozy, poziom cholesterolu, badanie skóry, komputerowe badanie wzroku i ciśnienia w gałce ocznej, pomiar ciśnienia, analiza kwantowa stanu zdrowia, badanie poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, alkogogle. Panie w wieku 50-69 lat mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego w mammobusie na placu Giełdy.

Podczas akademii można było również skorzystać z porad psychodietetyka Pani Anny Kuczkin, a także wspólnie z trenerem personalnym Panią Agnieszką Mróz wykonać trening, dowiedzieć się jak ćwiczyć w domu. Widzimy ogromne zainteresowanie społeczności Białegostoku projektem, który w całości jest finansowany ze środków PCR-T S.A. oraz przy dużym zaangażowaniu osobowym i rzeczowym (przy udziale: Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, BCO, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, WSSE, PSSE, psychodietetyk, trener personalny).

Cykliczne spotkania Eko Akademii z miesiąca na miesiąc cieszyły się coraz większym zainteresowaniem. Obecnie trwa V edycja Eko Akademii na Giełdzie na Andersa.