Fundacja Viking Story

Strona główna | Zgłoszenia | Fundacja Viking Story

Fundacja Viking Story – Viking Story

Świąteczna Wioska Vikołaja miała swój początek w mediach społecznościowych Kuchni Vikinga. Stworzono dedykowaną stronę internetową, na której każdy Vikołaj mógł wybrać list dziecka, któremu chciałby sprawić prezent. W niespełna tydzień wszystkie listy zostały wybrane, a upominki dla najmłodszych zostały przesłane do siedziby firmy.

Fundacja Viking Story przygotowała masę atrakcji. Dzieci strzelały z łuku w towarzystwie Vikingów z Bractwa Historycznego Winland. Czekały na nich również wioska św. Mikołaja, ognisko, liczne animacje, gry, zabawy czy wspólne dekorowanie pierników. Dodatkową atrakcją było spotkanie z piłkarzami klubu Jagiellonia Białystok. Dzieci były zachwycone przygotowanymi atrakcjami. Z dużym zaangażowaniem brały udział w kolejnych częściach wydarzenia.

Ponad 100 dzieci ze specjalistycznych placówek wsparcia dziennego otrzymało wymarzone prezenty.

Kulminacyjnym momentem sobotniego popołudnia były prezenty dla dzieci. Każde z nich odpowiednio wcześniej napisało listy z prośbą o wymarzony upominek. Nie byłoby w tym nic niespotykanego, gdyby nie fakt, że w rolę Vikołajów wcielili się właśnie klienci Kuchni Vikinga.