Grand Prix Retro Kart Białystok

Strona główna | Zgłoszenia | Grand Prix Retro Kart Białystok

Grand Prix Retro Kart Białystok – Retro Kart Białystok Automobilklub Podlaski

Retro Kart Białystok powstał w 2020 roku jako pierwszy w Polsce, oficjalny klub skupiający sympatyków starych gokartów. Już w 28.08.2021 roku zorganizowaliśmy zawody pokazowe retro gokartów, nazwaliśmy je Pierwsze Grand Prix Retro Kart Białystok. W zawodach wystartowało blisko 60 kierowców, co było dla nas wielkim zaskoczeniem. Zawody te spowodowały wielkie zainteresowanie retro kartingiem w całej Polsce i lawinowe powstawanie klubów i stowarzyszeń skupiających miłośników tych małych „bolidów”.

Idąc za ciosem 26-27.08.2022 zorganizowaliśmy Drugie Grand Prix Retro Kart Białystok w których wystartowało 98 zawodników! Przyjechało również mnóstwo kibiców.

Grad Prix i Retro Kart Białystok stali się marką rozpoznawalną w Polsce i za granicą jako twórcy Polskiego Retro Kartingu. Zainspirowaliśmy innych do organizowania podobnych imprez w całym kraju.

Rok 2023 będzie jeszcze bogatszy w imprezy Retro Kartingowe. Stworzyliśmy Puchar Retro Kart Polska. Jest to cykl pięciu zawodów rozegranych w Zielonej Górze, Koszalinie, Radomiu, Czeskim Trzyńcu i oczywiście w Białymstoku. Retro Kart Białystok jest Gestorem tego Pucharu.