Hala pneumatyczna w ośrodku szkoleniowym Jagiellonii Białystok

Strona główna | Zgłoszenia | Hala pneumatyczna w ośrodku szkoleniowym Jagiellonii Białystok

Hala pneumatyczna w ośrodku szkoleniowym Jagiellonii Białystok – Jagiellonia Białystok / Interhall

W grudniu 2023 roku do użytku została oddana Enea Ciepło Hala, czyli hala pneumatyczna zlokalizowana na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej 4 w Białymstoku. To nowoczesny obiekt sezonowy, który pozwala na efektywne i bezpieczne treningi piłkarskie w trudnych warunkach atmosferycznych, związanych z sezonem jesienno-zimowym. To obiekt przeznaczony do użytku dla sportowców z miasta oraz regionu. Trenują tam oraz grają nie tylko zawodnicy Jagiellonii Białystok oraz Akademii Piłkarskiej Jagiellonii, ale również innych drużyn oraz akademii piłkarskich. Liczne imprezy cykliczne organizowane w Enea Ciepło Hali, takie jak Jagielloński Festiwal Gier, bramkarski Jaga Camp czy Jaga Talent Day, oraz inne wydarzenia pozwalają dzieciom i młodzieży z regionu na treningi w najlepszych możliwych warunkach oraz pod okiem profesjonalistów.

Hala pneumatyczna powstała przy olbrzymiej pomocy, zaangażowaniu i współpracy władz Województwa Podlaskiego, które wydatnie przyczyniły się do pojawienia się tego niezwykle społecznie potrzebnego obiektu na mapie regionu. Za jej budowę odpowiada firma InterHall sp. z o.o., która jest jednym z liderów w branży budownictwa sportowego. Na przestrzeni ponad 20 lat wykonała kilkadziesiąt nowoczesnych obiektów sportowych, w szczególności boisk, balonów, hal łukowych i stadionów. Dzięki swojej działalności stara się stworzyć optymalne warunki do rozwoju zdolności sportowych zarówno profesjonalnym drużynom, jak i dzieciom i młodzieży. InterHall stawia na innowacyjne rozwiązania, ciągły rozwój i na ogromną pasję w tworzeniu nowych miejsc na sportowej mapie Polski.

Podczas otwarcia hali głos zabrał Marszałek Województwa Podlaskiego, Pan Artur Kosicki. – Cieszę się, że ta hala jest już otwarta i można z niej korzystać. Jako Zarząd Województwa Podlaskiego wspieramy Jagiellonię Białystok na wielu płaszczyznach. Przekazujemy dotacje na wsparcie Klubu, ale też wspieramy w takich sprawach jak pozyskiwanie sponsorów czy uzyskania środków na budowę hali pneumatycznej, która jest tak istotna ze szkoleniowego punktu widzenia. Jako zarząd województwa podlaskiego jesteśmy z Jagiellonią na dobre i na złe, niezależnie od wojny na Ukrainie, pandemii czy innych sytuacji. Uważamy, że Jagiellonia jest dumą i chlubą naszego regionu.