Kajakowa Rospuda

Strona główna | Zgłoszenia | Kajakowa Rospuda

Kajakowa Rospuda – PHU Justyna Drażba

Ahoj, Kajakowa Rospuda to deklaracja, że zwiedzicie Suwalszczyznę od strony wody, a dokładnie od strony kajakowej. Tworzymy rodzinną, energiczną firmę, która organizuje spływy kajakowe po malowniczych terenach Suwalszczyzny. Możemy zaproponować szlak dostosowany dla rodzin z dziećmi, zaawansowanych kajakarzy, młodzieży szkolnej, czy event firmowy. Organizujemy spływy kilkudniowe, weekendowe oraz najbardziej popularne – spływy jednodniowe. Promujemy aktywność na wodzie i lądzie. Zapoznajemy mieszkańców i turystów z deskami SUP, na których można pokonywać Rospudę na siedząco, klęcząc i stojąc.

Urodziliśmy się na Suwalszczyźnie i wrośliśmy w ten klimat. Tu możemy pracować, regenerować się i czerpać siły do działania. Mamy wielkie szczęście, że robimy to, co  lubimy: spływy kajakowe Rospudą. Kochamy wodę, zapach lasu i uwielbiamy naturę.

W 2023 roku pozyskaliśmy dotację w wysokości ok. 218 tys. zł  z programu Rybactwo i Morze – umowa nr 00079-6523.2-SW1010001/22/23 z dn. 30.01.2023 r. Dzięki dofinansowaniu kupiliśmy: samochody 9-osobowych BUS – 2 szt. , przyczepki do przewozów kajaków – 2 szt., kajaki (1,2,3,5- osobowe) – 49 szt., deski SUP – 6 szt., kapoki, wiosła, sprzęt elektroniczny. W sezonie letnim zatrudniamy 2 osoby. Projekt został sprawnie zrealizowany i rozliczony. Dzięki temu możemy spełniać marzenia na wodzie nasze i naszych klientów.

Rzeka Rospuda ma niesamowity urok: zróżnicowany nurt, krystalicznie czystą wodę, zmieniającą się linię brzegową. Spływ kajakowy to niezwykłe doznanie, które warto odznaczyć na liście marzeń. Rospuda to dla nas „temat rzeka”. Przyświeca nam dewiza „kto przewiezie innego człowieka na drugi brzeg, to sam też tam dopływa”.