Kiszka ziemniaczana

Strona główna | Zgłoszenia | Kiszka ziemniaczana

Kiszka ziemniaczana – Podlaski Kąsek

Produkcja naszej kiszki ziemniaczanej oparta jest o tradycyjną recepturę na produktach pozyskanych od lokalnych dostawców. Umieszczone w naturalnym jelicie wieprzowym tarte ziemniaki z dodatkiem podsmażonej cebuli i skwarek z boczku wieprzowego pieczona w piecu na złocisty kolor podbiły serca klientów w Białymstoku oraz na licznych Jarmarkach w Polsce.
Nasza kiszka ziemniaczana jest dostępna w stałej sprzedaży w sklepie firmowym „Podlaski Kąsek” znajdującym się w Podlaskim Centrum – Rolno Towarowym (Giełda na Andersa) oraz Dubois 4 lok 8. Sklepy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów.

W sezonie letnim promujemy nasz produkt na licznych jarmarkach na terenie woj. podlaskiego jak i całej Polski. W ten sposób nasza kiszka skradła serca klientów od Katowic aż po Sopot.

Produkty naszej firmy bardzo mocno oparte są o kulinarne tradycje niziny podlaskiej. Jest to niezmiernie ważne by w dobie postępującej automatyzacji produkcji opartej na zastosowaniu półproduktów spożywczych pozostawić miejsce na tradycyjne, rzemieślnicze wyroby. Jest to swoisty ukłon do barwnej ale też trudnej historii naszego regionu. Cieszymy się, że możemy podążać tą ścieżką jednocześnie pokazując klientom spoza regionu, że podlaskie stoi kuchnią opartą na daniach z ziemniaka. Że są to dania proste, ale jakże unikatowe i niezwykle smaczne.

W roku 2022 uczestniczyliśmy łącznie w ponad 50 wydarzeniach kulturalnych na terenie całego kraju. Spośród wszystkich oferowanych dań to zawsze kiszka ziemniaczana była daniem, które budziło największy entuzjazm i emocje klientów. Dlatego podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do plebiscytu „Podlaska Marka Roku” właśnie z tym produktem.