Klub Studencki CoNieCo

Strona główna | Zgłoszenia | Klub Studencki CoNieCo

Klub Studencki CoNieCo – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Klub “CoNieCo” to jedna z najstarszych organizacji działających przy Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, którą założono w 1958 roku, zaledwie osiem lat po utworzeniu uczelni. Nasza działalność skupia się głównie na organizacji spotkań rozrywkowo-artystycznych, imprez i koncertów. Większość z tych wydarzeń są w pełni przygotowywane i realizowane przez członków klubu, począwszy od koncepcji aż po występy artystyczne. Niektóre natomiast wymagają zaangażowania licznej grupy studentów i pracowników uczelni.

Nasz klub “CoNieCo” to przede wszystkim miejsce spotkań, które przez lata stało się znakiem rozpoznawczym naszej społeczności. Tworzone przez nas wydarzenia to połączenie tradycji i nowoczesności. Jest to miejsce, w którym członkowie, oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności, pragną tworzyć wyjątkowe wspomnienia ze studenckich lat. Przez ostatnie 65 lat z sukcesem unikamy rutyny, dostarczając rozrywki zarówno naszym członkom, jak i całej społeczności akademickiej. Jesteśmy wierni naszym korzeniom, ale jednocześnie otwarci na nowe trendy i inspiracje z dziedziny popkultury, co sprawia, że nasza oferta jest zawsze świeża i różnorodna.

Co roku organizujemy cykliczne wydarzenia, wśród których znajdują się:

1.Kabaret „Schodki” – Nasz autorski kabaret, który wystawiamy trzy razy w roku (listopad, luty, maj). Każda edycja to zupełnie nowe skecze, odnoszące się do aktualnych wydarzeń zarówno na świecie, jak i na naszej uczelni.

2.Spotkanie pod Schodkami (SPS) – To wieczór z otwartą sceną, gdzie każdy członek społeczności akademickiej ma możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością.

3.Ogólnopolski Przegląd Kapel Studenckich (PKS) – To coroczne wydarzenie, na którym ok. 5 zespołów z różnych zakątków Polski ma okazję konkurować o cenne nagrody, takie jak płatne występy na uczelnianych Medykaliach.

 

Nasze osiągnięcia potwierdzają nasze zaangażowanie i wkład w życie społeczności studenckiej. W 2019 roku nasz klub „CoNieCo” został uhonorowany prestiżową nagrodą Pro Juvenes w kategorii „Najlepsza Organizacja Studencka w Polsce”