Oleosom – olej z rokitnika w pulpie

Strona główna | Zgłoszenia | Oleosom – olej z rokitnika w pulpie

Oleosom – olej z rokitnika w pulpie – "SZARŁAT" M i W Lenkiewicz Sp. Jawna

Owoce rokitnika to roślinna fitoapteka. Posiadają wysoką wartość odżywczą gdyż zawierają ponad 190 aktywnych biologicznie składników.

OLEOSOM ma postać pulpy bogatej w cenne bioaktywne składniki odżywcze: tokoferole ( witamina E ), sterole (beta-sitosterol, karetonoidy ( beta-karoten) i kwas Omega 7. To rodzaj liposomów, które naturalnie występują w organizmie człowieka. Liposomy mają postać małych pęcherzyków otoczonych błoną komórkową, które transportują w środowisku wodnym lipidy ( np. cholesterol ). Zaletą oleosomów jest to, że są zbudowane z tych samych cząsteczek co błony komórek naszego organizmu, dlatego chętnie są przez niego przyjmowane. Oleosom jest transporterem oleju rokitnikowego ( przede wszystkim kwasu Omega 7). Trafiając do organizmu błona komórkowa oleosomu jest stopniowo rozkładana przez enzymy przewodu pokarmowego i powoli uwalniane są substancje bioaktywne. Dzięki temu zostają one całkowicie przyswojone.

Zalecenia do stosowania: wspomaganie leczenia schorzeń przewodu pokarmowego, do wzmocnienia odporności, poprawy pracy serca i układu krążenia. Zalecany jest również do stosowania w profilaktyce żywieniowej, dla wspomagania prawidłowego funkcjonowania organizmu, szczególnie w profilaktyce i leczeniu chorób wieku podeszłego miedzy innymi cukrzycy typu II, owrzodzeniu żołądka, zwłóknieniu wątroby i innych. 

Składniki: 100% oleosom z owoców rokitnika ( Hippophae rhamnoides)

Sposób stosowania: spożywać 1 łyżeczkę dziennie, najlepiej rano przed posiłkiem.

Dostępne opakowanie : 40g