Pierwsza w Polsce Gala Paraboksu SEVEN STARS PARABOXING NIGHT

Strona główna | Zgłoszenia | Pierwsza w Polsce Gala Paraboksu SEVEN STARS PARABOXING NIGHT

Pierwsza w Polsce Gala Paraboksu SEVEN STARS PARABOXING NIGHT – Stowarzyszenie Białostocki Klub Kibiców Niepełnosprawnych BKKN

5 października 2023 roku zorganizowaliśmy Pierwszą w Polsce i na świecie Galę Paraboksu SEVEN STARS PARABOXING NIGHT, czyli walk bokserskich osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, która stała się niezapomnianym wydarzeniem, przyciągającym uwagę zarówno pasjonatów sportu, jak i osób zainteresowanych integracją społeczną i równością szans dla wszystkich. Gala Paraboksu była doskonałą okazją do promowania  aktywności osób z niepełnosprawnościami oraz budowania więzi między różnymi grupami społecznymi. Niezwykłe chwile w historii sportu obserwowano, gdy niepełnosprawni sportowcy stoczyli pasjonujące pojedynki bokserskie na wózkach inwalidzkich. To wydarzenie stanowiło wyraz ogromnego poświęcenia i niezłomnej determinacji tych wyjątkowych sportowców, którzy udowadniają, że przeciwności nie są w stanie ich zatrzymać.  W trakcie Gali Paraboksu odbyło się 9 emocjonujących pojedynków, które przyciągnęły uwagę kibiców i zapewniły mnóstwo sportowych emocji. Na widowni  znaleźli się wybitni sportowcy, tacy jak Mateusz „Don Diego” Kubiszyn, Krzysztof Głowacki, Kamil Szeremeta, Mirosław Nowosada oraz legenda polskiego sportu Marek Piotrowski – Mistrz Świata w kickboxingu, utytułowany bokser i karateka.

Imprezę poprowadził Albert Sosnowski, były Mistrz Świata organizacji WBF, Mistrz Europy EBU, pretendent do tytułu Mistrza Świata, co dodatkowo podniosło rangę wydarzenia. Walki sędziowane były przez sędziów Polskiego Związku Kickboxingu PZKB i Polskiego Związku Paraboksu. W trakcie gali prowadzona była transmisja online za pośrednictwem YouTube, którą komentował Janusz Pindera niekwestionowany autorytet w dziedzinie boksu. W trakcie gali prowadzona była transmisja online za pośrednictwem YouTube, którą komentował Janusz Pindera niekwestionowany autorytet w dziedzinie boksu. Galę na bieżąco oglądało 2400 osób, a fragment walki zamieszczony przez Michała Pola (z Kanału Sportowego) w serwisie X (dawny Twitter) w niespełna tydzień zanotował blisko MILION wyświetleń. Relacja z gali pojawiła się także w TVP3 Białystok, TVP Sport oraz kilku portalach internetowych i w stacjach radiowych.

Niezwykle istotne jest, że Województwo Podlaskie było partnerem strategicznym tego wydarzenia, co potwierdza zaangażowanie w promowanie sportu osób z niepełnosprawnościami oraz integrację społeczną.