Planszówki Johnny’ego i Mateusza w Książnicy Podlaskiej

Strona główna | Zgłoszenia | Planszówki Johnny’ego i Mateusza w Książnicy Podlaskiej

Planszówki Johnny’ego i Mateusza w Książnicy Podlaskiej – Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

W 2022 r. ponad 1800 osób wzięło udział w największych spotkaniach planszówkowych w regionie, czyli „Planszówkach Johnny’ego i Mateusza w Książnicy Podlaskiej”. To spotkania, podczas których całkowicie za darmo można skorzystać z kolekcji ponad dwustu gier planszowych oraz z porady w kwestii wyboru tytułu do rozgrywki, poznać nowych ludzi przy wyjątkowym hobby i spędzić wspólnie czas.

Na każdym spotkaniu prezentowany jest jeden tytuł główny, pod okiem doświadczonych animatorów, do rozgrywek zasiadają zarówno doświadczeni gracze, jak i planszówkowe „świeżynki”. „Planszówki….” stały się platformą łączącą pokolenia i spajającą rodziny, a także przyciągającą do Książnicy Podlaskiej nowych użytkowników.

Spotkania w Książnicy Podlaskiej wzbudzają też coraz większe zainteresowanie wśród pracowników bibliotek i domów kultury w regionie. W 2022 r. animatorzy Fundacji Grający Białystok odwiedzili m.in. Suwałki, Boćki, Łapy, Uhowo, Miastkowo czy Płonkę Kościelną,  promując gry w planszówki i podpowiadając jak wykorzystać je do promocji czytelnictwa, a jeden z członków Fundacji – Jan Wyspiański – prowadził na Uniwersytecie w Białymstoku zajęcia „Elementy teorii decyzji i gier strategicznych”, co stanowi jedynie potwierdzenie wzrastającej roli społecznej tychże.

Spotkania w Książnicy Podlaskiej to inicjatywa wyjątkowa w skali województwa, zrzeszająca środowisko miłośników planszówek, łącząca pokolenia, pozwalająca nawiązać nowe znajomości, co w obliczu takich problemów, jak: lęk postizolacyjny, ograniczenie kontaktów społecznych czy samotność – skutków pandemii – nabiera jeszcze większego znaczenia.

Spotkania to każdy drugi i czwarty poniedziałek miesiąca.