Podlaskie śniadanie mistrzów

Strona główna | Zgłoszenia | Podlaskie śniadanie mistrzów

Podlaskie śniadanie mistrzów – Fundacja SZAMTO

Podlaskie Śniadanie Mistrzów to plenerowy piknik kulinarny, odbywający się latem w ogrodach Pałacu Branickich w Białymstoku od 2015 roku. Swoim klimatem przyciąga tłumy osób w każdym wieku i już na stałe wpisała się w kalendarz wakacyjnych atrakcji naszego regionu. Podczas wydarzenia można spróbować dań najlepszych restauracji, słodkich wypieków, wspaniałej kawy oraz kupić produkty regionalne z których słynie województwo podlaskie. Przygotowana jest też specjalna oferta produktów bezglutenowych, wegańskich, oraz w wersji FIT. Niepowtarzalny, sielski klimat tworzy przede wszystkim piękne otoczenie parku, ale też delikatna muzyka w tle, strefa wypoczynku z leżakami, oraz specjalny kącik zabaw i edukacji dla dzieci. Wydarzenie promuje dziedzictwo i bogactwo kulinarne regionu w najlepszym wydaniu, nie tylko te tradycyjne, ale i te zgodne z najnowszymi trendami kulinarnymi.
Podlaskie Śniadanie Mistrzów jest imprezą otwartą dla wszystkich, wstęp na jej teren jest bezpłatny. Zapraszamy osoby w każdym wieku, z dziećmi ( czeka na nie specjalny kącik z grami i zabawami plenerowymi oraz animacje: bańki mydlane, malowanie buziek, megatwister, ale też eksperymenty naukowe, nauka programowania z Robotem Photonem oraz zajęcia sportowe prowadzone przez lokalne drużyny i kluby sportowe), przyjaciółmi i czworonogami.
Dodatkowo Podlaskie Śniadanie Mistrzów jest imprezą bez plastiku, promuje adopcję psów ze schroniska, popularyzuje picie wody i zdrowy tryb życia. A w 2022 roku wzięliśmy pod uwagę nowych mieszkańców regionu przybyłych z Ukrainy i w strefie dla dzieci pojawili się dodatkowi animatorzy posługujący się językiem ukraińskim.
W roku 2023 odbędą się 14 i 15 edycja naszej imprezy.