Podlaskie w świecie LEGO

Strona główna | Zgłoszenia | Podlaskie w świecie LEGO

Podlaskie w świecie LEGO – Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna

Podlaskie w świecie LEGO

„Podlaskie w świecie LEGO” to nowatorski projekt, który w oryginalny sposób kreuje pozytywny i atrakcyjny wizerunek województwa podlaskiego, promuje dziedzictwo kulturowe i historyczne regionu.

Działanie zostało zainicjowane przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną i uzyskało aprobatę Członków Stowarzyszenia, którzy w zorganizowanym plebiscycie wyselekcjonowali obiekty do realizacji.

Jego realizacja odbywała się w drugiej połowie 2022 roku, w ramach międzynarodowego Konkursu LEGO Ideas i polegała na przygotowaniu konstrukcji zbudowanej z klocków LEGO.

Jako pierwszy podlaski obiekt „w świecie LEGO” powstał dom („House of Open Shutters”) inspirowany architekturą Krainy Otwartych Okiennic. Tym mianem określa się trzy malownicze podlaskie wsie: Trześciankę, Soce i Puchły, gdzie można podziwiać charakterystyczne dla tej części Polski, drewniane chaty z pięknie zdobionymi i zawsze otwartymi kolorowymi okiennicami.

Wykonaniem zajął się finalista pierwszej edycji programu LEGO Masters – Łukasz Więcek. Popularny twórca pieczołowicie odwzorował detale drewnianej architektury.

Projekt podlaskiego domu obiegł media, zdobył serca Internautów i w zaledwie kilka dni osiągnął wynik 10 000 głosów – zwykle ten proces zajmuje o wiele dłużej, nawet 24 miesiące.