Prilo – Giełda Transportu Aut

Strona główna | Zgłoszenia | Prilo – Giełda Transportu Aut

Prilo – Giełda Transportu Aut – Adampol S.A.

Prilo – www.prilo.com – to internetowa giełda transportu aut stworzona przez firmę Adampol (jednego z europejskich liderów FVL) w oparciu o nowoczesne technologie informatyczne i wieloletnie doświadczenie w branży logistyki motoryzacyjnej.

Automatyzacja to wiodący kierunek w logistyce 4.0 i wyraźnie widoczna jest na przestrzeni ostatnich lat. Ogromny wpływ na takie rozwiązania będzie miało planowane na rok 2024 wprowadzenie obowiązkowych elektronicznych dokumentów przewozowych (eCMR), które zastąpią papierowe wersje. Prilo pozwoli na łatwe przejście przez etap wdrażania eCMR w firmach spedycyjnych, a także ułatwi dostęp do tych dokumentów już po ich wprowadzeniu.

Dzięki rozwiązaniu all-in, cały proces transportu aut odbywa się w jednym miejscu, co znacznie usprawnia zakres pracy spedytorów i pozwala im uwolnić się od czasochłonnych telefonów, emaili i papierowych dokumentów. Od połączenia klienta z przewoźnikiem, poprzez monitorowanie trasy ciężarówki, wymianę informacji i dokumentów, aż po rozładunek potwierdzony przez kierowcę w dedykowanej aplikacji – Prilo to kompleksowe narzędzie dla każdego spedytora i zleceniodawcy w nadchodzących latach.

Giełda zleceń Prilo daje zleceniodawcom możliwość znalezienia nowych przewoźników oraz współpracy z ulubionymi lub już zakontraktowanymi przewoźnikami aut, a przewoźnikom – szansę na szybkie znalezienie nowych zleceń.

Platforma Prilo to online marketplace, na którym umieszczane są zamówienia na przewóz pojedynczych sztuk, jak i pełne ładunki na stałych trasach. Przewoźnicy mają dostęp do pełnej bazy zamieszczanych zleceń, na które mogą składać oferty czy też negocjować ceny i warunki bezpośrednio na platformie. Dzięki temu kierowcy nie muszą martwić się o nowe zlecenia i puste kilometry. Wszystkie szczegóły transakcji ustalane są pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą za pomocą platformy.

Dodatkowo, realizację transportu ładunku można w pełni śledzić na platformie. Zlecający ma podgląd w to gdzie znajduje się jego ładunek, kiedy kierowca przewiduje go dostarczyć oraz otrzymuje specjalne powiadomienie gdy transport zostaje dostarczony na miejsce.

Prilo wystartowało w lutym 2022 roku i ma obecnie ponad 2000 zarejestrowanych firm z całej Europy. Platforma jest stale ulepszana by jeszcze lepiej podołać wyzwaniom jakie niesie ze sobą transport aut. Aktualna wersja Prilo jest całkowicie bezpłatna dla wszystkich użytkowników.