Projekt 4.0

Strona główna | Zgłoszenia | Projekt 4.0

Projekt 4.0 – Tobo Sp. z o.o.

Firma TOBO w ciągu 25 lat prowadzenia działalności przeprowadziła kilkanaście inwestycji, w większości przy udziale środków unijnych. Ich wynikiem jest budowa hal produkcyjnych wyposażonych w najnowszy park maszynowy z wykorzystaniem nowoczesnych systemów informatycznych koordynujących prace wszystkich obszarów firmy.

Produkty powstają przy wykorzystaniu nowoczesnego parku maszynowego, który jest systematycznie modernizowany. Nasza ostatnia inwestycja rewolucjonizuje magazynowanie i cięcie płyty meblowej. Innowacją jest zautomatyzowana organizacja magazynu, która pozwala na optymalne wykorzystanie całej powierzchni. Robot przenosi arkusze płyt z miejsca na miejsce bez ingerencji człowieka. Dzięki temu operator piły nie musi już dźwigać materiału, a jego praca koncentruje się na obsłudze panelu sterowania urządzenia.
W firmie funkcjonuje dział badawczo – rozwojowy, który projektuje i wdraża nowe produkty. Proces powstawania nowych mebli zaczyna się od powstania koncepcji, która stopniowo ewoluuje dzięki konsultacjom projektanta z działem technologii i kończy się powstaniem prototypu. Po akceptacji próbnych modeli, rozpoczynają się przygotowania do produkcji seryjnej. Technologia mebli powstaje przy zastosowaniu programów CAD/CAM zintegrowanych ze sterowanymi numerycznie centrami obróbczymi, które zapewniają precyzję na każdym etapie produkcji.
Stosowane systemy i technologia umożliwia realizację dużych, seryjnych zamówień jak również i nietypowych. Produkty posiadają atesty w zakresie wytrzymałości oraz bezpieczeństwa użytkowania.

Ostatnie lata to dalsze inwestycje w firmie: rozbudowa fabryki o trzecią halę wyposażoną w nowe maszyny. Firma Tobo, dzięki obecności w specjalnej strefie ekonomicznej, zrealizowała zakup przy udziale własnym oraz środków unijnych własnych specjalistycznych maszyn, nowoczesnego systemu informatycznego. Ponadto wdrożyła nową strategię marketingową w firmie oraz utworzyła linię niestygmatyzujących mebli dla seniorów.