Meble dla zdrowia: biurko Health to Office z regulacją wysokości, kolekcja mebli dla seniorów

Strona główna | Zgłoszenia | Meble dla zdrowia: biurko Health to Office z regulacją wysokości, kolekcja mebli dla seniorów

Meble dla zdrowia: biurko Health to Office z regulacją wysokości, kolekcja mebli dla seniorów – Tobo Sp. z o.o.

Oprócz standardowych kolekcji firma Tobo produkuje meble prozdrowotne. Należą do nich: linia mebli – Health to Office oraz kolekcja 4Senior.

W skład systemu Health to Office wchodzą biurka na stelażach elektrycznych, które umożliwiają dostosowanie wysokości do indywidualnych potrzeb użytkownika. Podstawowym zadaniem jest profilaktyka zdrowia, związana z nieprawidłową pozycją pracy przy biurku. System H2O umożliwia pracę w pozycji siedząco – stojącej, dzięki biurkom sterowanych za pomocą pilota oraz aplikacji komputerowej. Biurko regulowane to nie tylko wygoda użytkowania. To także możliwość dostosowania mebla do wieku użytkownika. Z uwagi na możliwość ustawienia odpowiedniej wysokości blatu, świetnie sprawdzi się zarówno dla dziecka, dorosłego jak i seniora. Dodatkowo meble z regulacją wysokości to również idealna oferta dla kobiet w ciąży. Ergonomicznym rozwiązaniem w biurku jest blat z wycięciem, który pozwala na lepsze podparcie łokci. Ponadto wgłębienie umożliwia zajęcie wygodnej pozycji podczas pracy z komputerem.  Jest to również idealne rozwiązanie dla osób borykających się z bólem kręgosłupa.

Prozdrowotne meble 4Senior dedykowane są dla osób starszych. Rozwiązania dostępne na rynku polskim przeznaczone dla seniorów dotyczą przede wszystkim mebli robionych na zamówienie lub typowych mebli medycznych, których design znacząco odbiega od współczesnych trendów.

W związku z powyższym firma wprowadziła do swojej oferty serię niestygmatyzujących mebli, które z jednej strony będą atrakcyjne pod względem wizualnym, z drugiej zaś dzięki zastosowanym funkcjonalnościom będą łatwe i bezpieczne w użytkowaniu przez osoby z ograniczoną zdolnością ruchową czy też osoby słabowidzące. Projekt jest komplementarną odpowiedzią na wyjątkowe potrzeby osób starszych. Efektem realizacji było stworzenie nowej linii mebli przeznaczonych dla osób starszych, które również często zmagają się z problemami niepełnosprawności.

Kolekcja została doceniona statuetką MUST HAVE, Dobry Wzór oraz Diament Meblarstwa. Meble przeznaczone są zarówno do mieszkań prywatnych, jak i specjalistycznych domów opieki.

Prozdrowotne meble posiadają Atesty Higieniczne, Atesty Zgodności Wyrobu z Wymaganiami Bezpieczeństwa, Wytrzymałości i Trwałości.