Stowarzyszenie Dzielni i Waleczni

Strona główna | Zgłoszenia | Stowarzyszenie Dzielni i Waleczni

Stowarzyszenie Dzielni i Waleczni – Stowarzyszenie Dzielni i Waleczni

Kim jesteśmy?

Nazywamy się: Ewelina, Paulina, Karolina i Julita. Jesteśmy założycielkami Stowarzyszenia Dzielni i Waleczni. Jako wolontariuszki działamy od dziewięciu lat, stowarzyszenie założyłyśmy w 2022 roku. Każda z nas jest aktywna zawodowo i pracuje na etacie. Pomagamy ludziom w swoim czasie wolnym. Można śmiało rzec, że pomaganie innym nas uszczęśliwia.

Jak powstali „Dzielni i Waleczni”?

Syn Eweliny – Bartek, to przykład tego, że rak to nie wyrok. Zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną, gdy miał zaledwie 6 tygodni! Spędzając Święta Bożego Narodzenia w szpitalu, Ewelina postanowiła zrobić coś, co sprawi radość ciężko chorym dzieciom i zorganizowałam pierwszą akcję. Zgłosiła się do niej Paulina i skromna liczba osób. Do kolejnych akcji dołączyła Karolina i Julita. Założyły fanpage na Fecebooku i Instagramie.

Co robimy aktualnie?

Dziś na swoim profilu mamy kilka tysięcy wspaniałych ludzi z całego świata!!! Organizujemy różne akcje i jesteśmy zawsze tam, gdzie potrzebują nas ludzie. Nasza siedziba mieści się w Bielsku Podlaskim. Fundamentem Dzielnych i Walecznych są wszyscy ludzie zaangażowani w pomoc na rzecz innych. Jednocząc się można przecież zrobić tak wiele!