Studia Podyplomowe Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej

Strona główna | Zgłoszenia | Studia Podyplomowe Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej

Studia Podyplomowe Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej – Politechnika Białostocka

Studia Podyplomowe Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej to 8 nowoczesnych, przyszłościowych kierunków zaprojektowanych z olbrzymim naciskiem na wykładowców praktyków, aktualną wiedzę oraz kompetencje poszukiwane na rynku pracy.

Realizowane od prawie 10 lat, ale z treściami nauczania aktualizowanymi co roku. Program studiów dostosowywany jest do potrzeb szybko zmieniających się branż: internetowej, IT i marketingowej. Studia często określane przez słuchaczy – nierzadko dojeżdżających na zajęcia z innych miast – jako jedne z najlepszych w Polsce. Niektóre kierunki były jedynymi takimi w kraju, z pionierskim programem i pomysłem, jak np. Front-End Development w 2014, czy JavaScript Developer w 2018.

Nacisk na najlepszych specjalistów-praktyków w branży spowodował, że np. na Marketingu Internetowym, można powiedzieć, że prawie każdy zjazd przypomina małą konferencję, a współpraca z biznesem sprawia, że wielu słuchaczy otrzymuje propozycje pracy jeszcze przed ukończeniem studiów.

Tworzenie praktycznych kierunków nie byłoby możliwe bez partnerów otoczenia społeczno-gospodarczego. Wspierają nas: najsilniej Infinity Group i SoftwareHut, ale także Gold&Finch, Sempai, Instapage, WhiteBits, TaniaKsiazka.pl, Strigoo, Sotrender, MARKETER+, Owned Outcomes, Blue Rider Software, Deloitte Digital i FreshMail.

Z drugiej strony ogromną pracę wykonują rady programowe, które składają się z pracowników ww. firm jak i pracowników Politechniki Białostockiej.

Kierunki skutecznie obalają stereotyp studiów uczących wyłącznie wiedzy teoretycznej. Udowadniają, że zaangażowanie, ambitnie wyznaczone cele i charyzma rad programowych mogą doprowadzić do powstania społeczności zdeterminowanej na skuteczną naukę zawodów przyszłości. Wzmacniającej współpracę nauki z biznesem i rolę podlaskich specjalistów w branży IT i marketingu. Projekt wpisuje się wyśmienicie w koncepcję lifelong learning, zdobywanie kompetencji przyszłości oraz w ideę podlaskiej Puszczy Krzemowej.