Studio Piosenki Estradowej

Strona główna | Zgłoszenia | Studio Piosenki Estradowej

Studio Piosenki Estradowej – Hajnowski Dom Kultury

Studio Piosenki Estradowej Hajnowskiego Domu Kultury powstało w 2007 roku z inicjatywy Marty Gredel Iwaniuk – opiekuna artystycznego grupy. Jest to zespół działający przy Hajnowskim Domu Kultury w Hajnówce, zrzeszający w swoim gronie dzieci i młodzież z Hajnówki oraz powiatu. Od początku działalności bierze udział w konkursach i festiwalach Piosenki w Polsce i poza granicami kraju. Młode wokalistki są finalistkami ok. 500 festiwali o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Rokrocznie otrzymują stypendia artystyczne Marszałka.

Festiwale muzyczne to jednak nie wszystko, bowiem Studio Piosenki realizuje własne koncerty i spektakle muzyczne. Studio nagrało autorską płytę „Hajnówka moje miasto”, która została wydana z okazji Jubileuszu 70 lecia praw miejskich Hajnówki. Do jednego z utworów zrealizowano teledysk.

Hajnówka moje miasto” tematyką nawiązuje do miasta Hajnówka, ale nie tylko bowiem teksty piosenek obrazują więź człowieka ze swoją małą ojczyzną, opowiadają o miłości do rodzinnego domu, a przede wszystkim ukazują, jak ogromny wpływ na życie ma miejsce, w którym się wychowaliśmy.

W 2022 roku Studio Piosenki wzięło udział w plebiscycie Radia Białystok NIEBIESKI MIKROFON , gdzie otrzymało nagrodę Prezesa Polskiego Radia – koncert LIVE.

Również w 2022 roku Studio Piosenki dzięki otrzymanemu przez Martę Gredel Iwaniuk stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego zrealizowało autorski projekt „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”, poruszający temat praw dziecka, jego potrzeb i marzeń. W ramach zadania powstało 7 piosenek, spektakl oraz teledysk.

Autorskie teledyski:

Hajnówka moje miasto https://www.youtube.com/watch?v=QOLo098hO5g

Niech niebo snom drzwi otworzy https://www.youtube.com/watch?v=LIJTyZvdqJ4

Studio Piosenki to formacja  zdecydowanie zasługująca na miano prestiżowej nagrody- Podlaskiej Marki Roku.