TARGI OGRODNICTWA na Giełdzie na Andersa

Strona główna | Zgłoszenia | TARGI OGRODNICTWA na Giełdzie na Andersa

TARGI OGRODNICTWA na Giełdzie na Andersa – Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe S.A. z siedzibą w Białymstoku

Targi Ogrodnictwa na Giełdzie na Andersa to integracja społeczeństwa producentów sadzonek, kwiatów, drzewek, warzyw i owoców. W ramach Targów producenci mają możliwość wymiany doświadczeń w zakresie upraw sadzonek i roślin. Drugi poziom integracji następuje z lokalnymi producentami mebli ogrodowych i doniczek. Mamy stałą grupę lokalnych producentów sadzonek i kwiatów, z którymi współpracujemy od wielu lat. Dzięki temu, że stworzyliśmy infrastrukturę do sprzedaży sadzonek, producenci mają możliwość zapewnienia godziwych zarobków i utrzymania małych gospodarstw rolnych w tej produkcji. Dzięki tak utrzymanej formule Giełda ma duży pozytywny wpływa na utrzymanie lokalnej produkcji rolniczej, co jest istotnym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo żywienia naszego regionu.

W 2023 r. zorganizowaliśmy IV edycje Targów Ogrodnictwa, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Białegostoku i okolic. Brali w nich udział właściciele szkółek drzew i krzewów oraz producenci kwiatów. Dodatkowo kilkunastu hodowców chryzantem doniczkowych, wrzosów, traw ozdobnych, hortensji i iglaków. Podczas targów wystawcy prezentowali nowości roślinne. Klienci Giełdy mogli uzyskać porady dotyczące urządzania ogrodów, sadzenia roślin balkonowych czy pielęgnacji roślin.

Targi Ogrodnictwa zorganizowane na terenie PCR-T S.A. przyciągnęły  wielu wystawców, ale przede wszystkim ogromną liczbę miłośników kwiatów, drzewek i artykułów ogrodowych.